سانسور و سرکوب هفتگی؛ حکم زندان یک کارگردان و عدم انتشار یک کتاب درباره شاه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هفته گذشته با ده‌ها خبر از جمله حکم ۳ سال و ۶ ماه حبس برای یک کارگردان، عدم انتشار یک کتاب از سوی وزارت ارشاد و روی آوردن یک روزنامه‌نگار به نقاشی ساختمان به دلیل فشارهای امنیتی گذشت. جزئیات در «سانسور و سرکوب هفتگی»👇 اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

، بازیگر و کارگردان تئاتر در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: «نويد ميهن‌دوست از بى‌حاشيه‌ترين و نجيب‌ترين كارگردانان اين روزگار است... هميشه يا در حال مطالعه است يا نوشتن چيزى، علاقه به ابطال وقت و خوشگذرانى سر صحنه ندارد... در یک كلام آدم حسابى است. پس از ساخت فيلم مستندى راهى زندانش كردند، حال با وثيقه آزاد است و بعد از دادگاهش به سه سال و شش ماه حبس محكوم شد به‌همراه عناوينى كه شايسته يك هنرمند نيست.

نوید میهن‌دوست سال‌ها بعد در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۸ از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین تحت نظارت وزارت اطلاعات منتقل و نهایتا پس از پایان بازجویی‌ها در تاریخ ۱۴ بهمن ماه همان سال با قرار وثیقه آزاد شد.

«ندا میهن‌دوست»، خواهر این کارگردان نیز در گفت‌وگویی با تلویزیون صدای آمریکا در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۹ با اظهار اینکه مصداق اتهام اقدام علیه امنیت ملی در پرونده‌ برادرش ارتباط دوستی او با مسیح علی‌نژاد و برادرش «علیرضا علی‌نژاد» ذکر شده است، گفت: «ارتباط برادرم با مسیح و علی‌رضا علی‌نژاد، یک ارتباط و یک دوستی معمولی و خانوادگی است و آن را نمی‌توان مصداق عضویت در گروه مخالف نظام دانست. کار برادر من فرهنگی و هنری است.

آقای میهن‌دوست، کارگردان مجموعه تلویزیونی مانند «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» و «دیوارهای شیشه‌ای» و فیلم سینمایی «هرچی خدا بخواد» است. خبر دیگر هفته گذشته، لغو انتشار کتاب «شاه کشتار نکرد» نوشته صادق زیباکلام، نویسنده و تحلیلگر سیاسی از سوی وزارت ارشاد است. آقای صادق زیباکلام در کانال تلگرامی خود با اعلام این خبر در تاریخ ۲۵ دی ماه نوشت که اگرچه به او علت اصلی عدم اجازه انتشار اعلام نشده است اما احتمالا به دلیل محتوای آن بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سانسور و سرکوب هفتگی؛ بی‌خبری از وضعیت یک کتاب‌فروش و اخراج یک مجری از تلویزیون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ ۴ماه زندان برای معاون رییس‌جمهوری به دلیل یک مصاحبه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ یک محقق بهایی برای نوشتن کتاب‌های تاریخی به زندان رفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ زندان و عدم امکانات درمانی برای اعضای کانون نویسندگان ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سرکوب و سانسور هفتگی؛ فیلم‌سازان معترض به سند همکاری ایران و چین تهدید به ممنوع‌الکاری شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »