سانسور و سرکوب هفتگی؛ زندان و عدم امکانات درمانی برای اعضای کانون نویسندگان ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طی یک سال گذشته حداقل ۶ عضو کانون_نویسندگان_ایران بازداشت، محکوم و یا برای سپری کردن حکم‌های خود به زندان منتقل شدند. اتفاقی که نشان‌دهنده افزایش فشار و سرکوب اهالی قلم و فکر در جامعه است. اطلاع_رسانی گزارش niloufarrostam1 👇

طی یک سال گذشته حداقل ۶ عضو کانون نویسندگان ایران بازداشت، محکوم و یا برای سپری کردن حکم‌های خود به زندان منتقل شدند. اتفاقی که نشان‌دهنده افزایش فشار و سرکوب اهالی قلم و فکر در جامعه است. با این حال کانون نویسندگان ایران در محدوده آنچه به‌نام قدرت از آن باقی مانده، با انتشار بیانیه‌هایی مخالفت خود را با سرکوب‌ها و محدودیت‌ها همچنان اعلام می‌کند.

«رضا معینی»، مسئول میز ایران «سازمان گزارشگران بدون مرز» به «خبرنگاری جرم نیست» می‌گوید: «کانون نویسندگان ایران قدیمی‌ترین نهاد مدنی و هم‌زمان ممنوعه ایران است، چه در نظام گذشته و چه نظام کنونی. این کانون همواره مورد تعرض هر دو حکومت قرار گرفته ولی پس از جمهوری اسلامی و از همان سال آغاز جمهوری اسلامی کانون مورد تهاجم شدیدتری قرار گرفت و از آن سال تاکنون نه تنها ما شاهد آزار و اذیت، بازداشت و حکم زندان اعضایش هستیم؛ بلکه شاهد قتل و اعدام برخی از ‌آن‌ها هم بودیم.

براساس اطلاعات خبرگزاری هرانا، «علیرضا نوری» در خرداد ۱۳۹۶ به اتهام «توهین به مقدسات» در شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری دو همدان محاکمه و پس از آن به دو سال زندان محکوم شد. مستندات اتهام او اشعارش بوده است که دادگاه آن‌ها را «اشعار موهن در فضای مجازی» خوانده است. همچنین «آرش گنجی»، نویسنده، مترجم و منشی هیات دبیران کانون نویسندگان ایران فقط به دلیل ترجمه یک کتاب به ۱۱ سال زندان در دادگاه انقلاب محکوم شد.

«امین مرادی»، شاعر و عضو دیگر کانون نویسندگان ایران نیز هشتم آذر ۱۳۹۹ در منزلش بازداشت و روانه زندان اوین شد و پس از ۱۰ روز در تاریخ ۱۷ آذر ماه با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی با قرار وثیقه آزاد شد. هنوز علت بازداشت او رسانه‌ای نشده است. اما نگرانی از بازداشت مجدد او و یا اعلام حکمش وجود دارد. رضا خندان، دچار بیماری فشار خون و آرتروز گردن و کیوان باژن دچار بیماری تیروئید است. کانون نویسندگان در تاریخ ۳۰ دی ماه از ممانعت انتقال خندان به بیمارستان و در تاریخ ۲۱ بهمن ماه از ممانعت انتقال کیوان باژن خبر داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سانسور و سرکوب هفتگی؛ ۴ماه زندان برای معاون رییس‌جمهوری به دلیل یک مصاحبه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ بی‌خبری از وضعیت یک کتاب‌فروش و اخراج یک مجری از تلویزیون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ طرح ممنوعیت انتشار اخبار رسانه‌های امریکایی و بریتانیایی مضحک است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سرکوب و سانسور هفتگی؛ فیلم‌سازان معترض به سند همکاری ایران و چین تهدید به ممنوع‌الکاری شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سانسور و سرکوب هفتگی؛ کسری نوری، درویشی که به دلیل اطلاع‌رسانی در معرض خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »