سامانه بارشی فردا وارد کشور می‌شود

04/10/1398 09:44 ق.ظ

پیش‌بینی هوا شناسی | انتظار می‌رود هوای تهران به طور نسبی بهبود پیدا کند

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا پنجشنبه (۵ دی ماه) سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که کاهش آلایندگی جوی را در شهرهای پرجمعیت و صنعتی به همراه دارد. وی اظهار داشت: همچنین امروز وزش بادهای جنوبی بر روی سواحل و استان اردبیل رخ می‌دهد که موجب افزایش دمای ۱۶ تا ۱۷ درجه‌ای در رشت شده و دما به ۲۲ درجه بالای صفر رسیده است.

اما از بعدازظهر امروز سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که برای استان های ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی، کردستان و مناطقی از آذربایجان شرقی باران گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا فعالیت این سامانه بارشی گسترده تر می شود و علاوه بر این استان ها به شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، همدان، لرستان، زنجان و دامنه های جنوبی البرز کشیده می‌شود. به نظر می‌رسد فردا بعدازظهر قزوین، البرز و تهران نیز بارش داشته باشند که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش ها به شکل برف خواهد بود و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است.

نقشینه گفت: فردا شدت بارش ها در غرب آذربایجان غربی، غرب لرستان، کرمانشاه و جنوب کردستان است که با تداوم فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر این استان ها برای قم، مرکزی، غرب اصفهان و مناطقی از جنوب غرب بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

ظهره‌وند: بازی صفر و یک در پیوستن به FATF/ آقایان می‌خواهند با فریبکاری وارد قمار شوند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimدیپلمات با سابقه کشور گفت: بعضی در رویکرد پوپولیستی و فریبکارانه از این موضوع استفاده می‌کنند که فقط ایران است که زیرمیز می‌زند و 189 کشور وارد ماجرای FATF شدند.

تعطیلی مدارس برخی شهرهای خوزستانمدارس اهواز، کارون، شوش و سوسنگرد در نوبت صبح و بعد از ظهر فردا، سه‌شنبه در کلیه مقاطع تحصیلی به علت آلودگی هوا تعطیل شدند

زمان واریز کمک معیشتی دی ماه مشخص شدیارانه معیشتی ۱۰ دی ماه به حساب سرپرستان واریز می‌شود.

خبری خوشحال‌کننده در اوج تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی / 27میلیارد دلار کالا از ایران صادر شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimخبری خوشحال‌کننده در اوج تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی/ ۲۷ میلیارد دلار کالا از ایران صادر شد رئیس سازمان توسعه تجارت کشور: با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی ۲۷ میلیارد دلار آمار صادرات کشور در هشت‌ماهه نخست سال جاری بوده است آب از آب تکون نمیخوره کجاش خوشحال کننده هستش فقط دزدی ها از سر گرفته میشه واااااااای خدای من چه خبر خوبی مگر این که به سرنوشت کشتی سانچی دچار نشه .با این حساب کجای این خبر خوبه؟ یا خوشه؟ مطمئنم این جمله وزیر بازرگانی هست ...پوف دروغ بزرگ فریب پنج دی شرکت میکنیم تا رخ ر از غصه زیرش تر شود

مجلس نمایندگان عراق قانون انتخابات را تصویب کردیک منبع پارلمانی عراق گفت پارلمان در جلسه‌ای به ریاست حسن الکعبی معاون رییس پارلمان عراق قانون انتخابات این کشور را تصویب کرده، قانون انتخابات شامل ۵۰ ماده است که به صورت انفرادی با رعایت تسلسل به آن رای داده شد

اولین محموله پانسمان میپلکس بعد از تحریم‌ها وارد ایران شد/ دپوی بیشتر و توزیع کمتر داروهای وارداتی به دلیل شرایط کشور/توزیع بی‌برنامه دارو، سنجیده‌ نیسترئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با ایلنا: اولین محموله پانسمان میپلکس بعد از تحریم‌ها وارد ایران شد/ دپوی بیشتر و توزیع کمتر داروهای وارداتی به دلیل شرایط کشور/توزیع بی‌برنامه دارو، سنجیده‌ نیست

امین حسین نقشینه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز نیز در بیشتر نقاط کشور جوی آرام و پایدار داریم که موجب تشدید آلودگی در شهرهای بزرگ ، پرجمعیت و صنعتی می‌شود .

وی اظهار داشت: همچنین امروز وزش بادهای جنوبی بر روی سواحل و استان اردبیل رخ می‌دهد که موجب افزایش دمای ۱۶ تا ۱۷ درجه‌ای در رشت شده و دما به ۲۲ درجه بالای صفر رسیده است. اما از بعدازظهر امروز سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود که برای استان های ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی، کردستان و مناطقی از آذربایجان شرقی باران گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا فعالیت این سامانه بارشی گسترده تر می شود و علاوه بر این استان ها به شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، همدان، لرستان، زنجان و دامنه های جنوبی البرز کشیده می‌شود. به نظر می‌رسد فردا بعدازظهر قزوین، البرز و تهران نیز بارش داشته باشند که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش ها به شکل برف خواهد بود و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است.

نقشینه گفت: فردا شدت بارش ها در غرب آذربایجان غربی، غرب لرستان، کرمانشاه و جنوب کردستان است که با تداوم فعالیت این سامانه بارشی علاوه بر این استان ها برای قم، مرکزی، غرب اصفهان و مناطقی از جنوب غرب بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.

وی افزود: جمعه شدت بارش‌ها در شرق لرستان، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود. شنبه نیز بارش پراکنده در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز تدوام خواهد داشت و برای غرب خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش همراه با رعد و برق رخ می‌دهد. این روز با نفوذ جریانات شمالی بر روی سواحل شمالی بارش های خفیف و کاهش دما پیش بینی شده است.

بهبود نسبی کیفیت هوا در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز غبارآلود است و فردا غبار صبحگاهی خواهد داشت، فردا شب افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد. جمعه نیمه ابری و در برخی ساعات بارش پراکنده همراه با وزش باد خواهد داشت، بعدازظهر شنبه وزش باد رخ می‌دهد اما آسمان نیمه ابری است که این شرایط موجب بهبود نسبی هوا و کاهش آلودگی در تهران می شود. کمینه دمای امروز پایتخت ۴ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای تهران به ۱۴ درجه بالای صفر خواهد رسید.

نقشینه گفت: شهرکرد با دمای ۱۰ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۶ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.