سال 2021، سال چالش‌های انتخاباتی در بیشتر کشورهای جهان

30/09/1400 02:25 ب.ظ

در سال 2021 علی‌رغم پاندمی کرونا در بیشتر کشورهای جهان رقابت‌‌های انتخاباتی برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

در سال 2021 علی‌رغم پاندمی کرونا در بیشتر کشورهای جهان رقابت‌‌های انتخاباتی برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی در سال 2021 که پاندمی کرونا با شیوع انواع سویه‌های جدید این ویروس ادامه داشت، رویدادهای مهم سیاسی مختلفی در جهان از جمله انتخابات و همه‌پرسی در آلمان، ایران، ونزوئلا و ژاپن برگزار شد.

ابراهیم رئیسی، نامزد محافظه کار در انتخابات ریاست جمهوری ایران به عنوان هشتمین رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

حزب روسیه واحد به رهبری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اکثریت را در انتخابات دومای دولتی این کشور به دست آورد. امسال در قرقیزستان همه پرسی قانون اساسی، انتخابات سراسری و ریاست جمهوری برگزار شد. در این سال پرماجرا دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو در اسرائیل پس از 12 سال با برگزاری انتخابات به پایان رسید.

حزب سوسیال دموکرات در انتخابات آلمان با پشت سر گذاشتن دوره 16 ساله آنگلا مرکل، اول شد. در قطر برای اولین بار در طول تاریخ این کشور انتخابات پارلمانی برگزار شد و در این انتخابات 252 نامزد از جمله 27 زن برای دستیابی به 30 کرسی مجلس شورا با هم رقابت کردند. headtopics.com

در انتخابات زودهنگام در کوزوو که در 14 فوریه برگزار شد، «جنبش خودمختاری»، پیروز انتخابات پارلمانی شد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

رکورد ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰ شکسته شد/ ۱۷۰۰ کیلومتر مربع ترافیک در پایتخترکورد ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰ شکسته شد پلیس: *شنبه ۲۷ آذرماه با ۱۷۰۱ کیلومتر مربع پر ترافیک‌ترین روز سال را شاهد بودیم *در ماه‌های اخیر شاهد افزایش حجم ترافیک در معابر پایتخت هستیم *مساحت ترافیک تهران در یک روز عادی از ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ کیلومتر مربع است

افزایش قیمت بنزین در سال آینده کذب استرئیس کمیسیون انرژی مجلس: *افزایش قیمت بنزین در سال آینده کذب است *تاکنون بحثی درباره افزایش قیمت بنزین در کمیسیون انرژی مطرح نشده است *موضوعات مطرح شده در رسانه‌ها گمانه‌زنی است

حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده باید حداقل ۲۰ درصد افزایش یابدیک عضو هیئت رئیسه مجلس: *حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده باید حداقل ۲۰ درصد افزایش یابد *۱۰ درصد افزایش حقوق واقعاً سهم عادلانه‌ای برای افزایش حقوق کارمندان نیست

عکس روز: آخرین ماه کامل در سال ۲۰۲۱ | DW | 20.12.2021آخرین ماه کامل در سال ۲۰۲۱ این ماه کامل که پشت برج آزمایشی TK Elevator جلوه‌نمایی می‌کند آخرین قرص ماه در سال ۲۰۲۱ است. در این برج ۲۴۶ متری در روت‌وایل ایالت بادن ـ وورتمبرگ آلمان آسانسورهای تندرو و پرسرعت آزمایش می‌شوند. عکس روز:

بارندگی در ۱۶ استان در آخرین روز پاییزبارندگی در ۱۶ استان در آخرین روز پاییز رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارندگی در ۱۶ استان طی امروز (۳۰ آذرماه) از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور از فردا (اول دی‌ماه) خبر داد. بجزاصفهان که آوندها نمازباران خواندند خدا میداند آخوندها اصل شیطانند🤣🤣 ایسنا بارندگی می گی چرا عکس برف گذاشتی واقعا یا عاشقی که عشق تو رو دیونه کرده در توهم و رویا برای خودت عکس برف می زاری یا در رویا فکر می کنی در این عکس داری زندگی می کنی پر از برف در این کلبه خبر گزاری ما رو ببین در توهم شده 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 وهذه القوة الإسلامية ستكون القوة العظمى الوحيدة في العالم والقوى العظمى الحالية، إما روسيا أو حلف شمال الأطلسي أو أمريكا ستُهزم على يد القوة العظمى الإسلامية. جميع أنحاء العالم واسمحوا لي أن أؤكد مرة أخرى أن الوقت قد حان لظهور ذلك القائد.

در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، واکسن در کشور تزریق کردیموزیر بهداشت گفت: به لطف خدا، کمک مردم و همه نهادهای مربوطه، رکورد تزریق روزانه یک میلیون و 650 هزار و رکورد تزریق 8 میلیون و 600 هزار دز در هفته را ثبت کرده ایم و این درحالی است که فکر میکنم تمام جمعیت امارات 9 تا 10 میلیون نفر باشد به این معنا که در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، تزریق واکسن انجام دادیم. 👏👏👏

در سال 2021 علی‌رغم پاندمی کرونا در بیشتر کشورهای جهان رقابت‌‌های انتخاباتی برگزار شد.آنکارا/خبرگزاری آناتولی

در سال 2021 که پاندمی کرونا با شیوع انواع سویه‌های جدید این ویروس ادامه داشت، رویدادهای مهم سیاسی مختلفی در جهان از جمله انتخابات و همه‌پرسی در آلمان، ایران، ونزوئلا و ژاپن برگزار شد.

ابراهیم رئیسی، نامزد محافظه کار در انتخابات ریاست جمهوری ایران به عنوان هشتمین رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

حزب روسیه واحد به رهبری ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اکثریت را در انتخابات دومای دولتی این کشور به دست آورد.

امسال در قرقیزستان همه پرسی قانون اساسی، انتخابات سراسری و ریاست جمهوری برگزار شد.

در این سال پرماجرا دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو در اسرائیل پس از 12 سال با برگزاری انتخابات به پایان رسید.

حزب سوسیال دموکرات در انتخابات آلمان با پشت سر گذاشتن دوره 16 ساله آنگلا مرکل، اول شد.

در قطر برای اولین بار در طول تاریخ این کشور انتخابات پارلمانی برگزار شد و در این انتخابات 252 نامزد از جمله 27 زن برای دستیابی به 30 کرسی مجلس شورا با هم رقابت کردند.

در انتخابات زودهنگام در کوزوو که در 14 فوریه برگزار شد، «جنبش خودمختاری»، پیروز انتخابات پارلمانی شد.

در انتخابات پارلمانی هلند در 17 مارس حزب مردم برای آزادی و دموکراسی به‌رهبری مارک روته پیروز شد.

در اسکاتلند حزب ملی این کشور برای چهارمین بار پیاپی پیروز انتخابات پارلمانی شد.

پدرو کاستیلو، کاندیدای سوسیالیست‌ها در پرو به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

رژیم اسد که تمام قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد را نادیده گرفته و به کشتار و ظلم به مردم بی‌گناه سوریه ادامه می‌دهد، در انتخابات ساختگی و نمایشی که در 26 می برگزار شد، بشار اسد مجدد به عنوان برنده انتخابات نمایش داده شد.

در انتخابات پارلمانی الجزایر، جبهه آزادی ملی با کسب 105 کرسی در انتخابات پارلمانی پیروز شد.

حزب حاکم ارمنستان به رهبری نیکول پاشینیان با کسب 53.92 درصد آراء در انتخابات زودهنگام در این کشور از رقبای خود پیشی گرفته و به پیروزی دست یافت.

ائتلاف چپگراهای نروژ به رهبری یوناس گاهراستور، رهبر حزب کارگر این کشور در انتخابات سراسری پیروزی شد.

حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو با کسب 31.7 درصد آرا در انتخابات پارلمانی کانادا پیروز شد.

حزب حاکم ژاپن به رهبری فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر توانست در انتخابات پارلمانی به اکثریت قدرتمندی دست یابد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق در تاریخ 15 اکتبر گذشته برگزار شد. جریان صدر به رهبری مقتدی صدر با کسب 73 کرسی، بیشترین تعداد کرسی‌ها را در پارلمان این کشور به دست آورد. ائتلاف تقدم به رهبری محمد الحلبوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان دومین حزب بزرگ و ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی، نخست‌وزیر اسبق عراق نیز سومین حزب بزرگ در پارلمان این کشور شد.

با اعلام اولین نتایج انتخابات، احزاب شیعه به جز صدر به نتایج اعتراض کردند و خواستار بازشماری دستی آرای برخی از صندوق های رای در استان های مختلف شدند. به درخواست ائتلاف فتح برای ابطال نتایج انتخابات فردا رسیدگی می شود.

شوکت میرضیایف در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان پیروز شد.

در انتخابات آرژانتین، حزب حاکم پرونیسم در رقابتی تنگاتنگ کنترل مجلس سنا را پس از سه دهه به حزب راستگرای این کشور واگذار کرد.

حزب حاکم ونزوئلا به رهبری نیکلاس مادورو در انتخابات محلی این کشور به پیروزی بزرگی دست یافت.