سال ۱۴۰۴، دست‌کم ۹۱ درصد از نظامیان بازنشسته فقیر خواهند شد

13/12/1400 11:26 ق.ظ

آینده بازنشستگان نیرو‌های مسلح چیست؟ نتایج یک تحقیق در فصل‌نامه «مدیریت نظامی» می‌گوید اگر وضعیت موجود ادامه یابد، در سال ۱۴۰۴ دست‌کم ۹۱ درصد از بازنشستگان نیروهای مسلح زیر خط فقر قرار می‌گیرند. اعتراض_بازنشستگان بازنشسته‌های_نیروهای_مسلح

۹۶ ذخایر بخشی از این صندوق‌های بازنشستگی در سال‌های اخیر با افزایش بی‌رویه تعهدات و سرمایه‌گذاری‌های نامناسب، به شدت کاهش یافته و آثار خود را در سفره بازنشستگان نشان داده است.

که سال این تحقیق می‌گوید این صندوق‌ها از نظر ساختاری هم دچار ناهماهنگی و پراکندگی هستند و به خاطر وابستگی هر یک از آن‌ها به نهادی خاص، مستقل از یک‌دیگر عمل می‌کنند و هیچ نهاد بالادستی قدرتمندی وجود ندارد که بتواند بر عملکرد این صندوق‌ها نظارت کند.

سال ۱۴۰۴» ۱۴۰۴ را رقمی معادل بر اساس این تحقیق، دست‌کم ۱۴۰۴ ۱۴۰۴ هزار تومان خواهد بود که وضعیت نامناسبی نسبت به حداقل‌های سطح معیشت زندگی در ایران است. پایین‌تر از خط فقر در جامعه ایران ارزیابی شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

درخواست 30 سال زندان برای متهمان پرونده ربودن نظامی ایرانی در ترکیهدرخواست 30 سال زندان برای متهمان پرونده ربودن نظامی ایرانی در ترکیه دادستانی کل استان وان ترکیه براساس کیفرخواست صادر شده برای پرونده مربوط به تلاش یک باند برای ربودن یک نظامی سابق ایران، خواستار محکومیت 11 متهم پرونده به 30 سال زندان شد.

مجلس ایران برای دستمزد کارمندان در سال 1401 مالیات 10 تا 30 درصدی تعیین کردمجلس ایران برای دستمزد کارمندان در سال 1401 مالیات 10 تا 30 درصدی تعیین کرد نمایندگان مجلس ایران در جلسه امروز برای دستمزد کارمندان در سال 1401 مالیات 10 تا 30 درصدی تعیین کردند و بر این اساس حقوق حدقل 5 میلیون و 600 هزار تومان از مالیات معاف است.

سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولت در سال آینده مشخص شدسقف معافیت مالیاتی کارکنان دولت در سال آینده مشخص شد *کارکنان دولت با حقوق سالانه تا سقف ۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف شدند *این عدد معادل حقوق ماهانه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است sm_1361 بقیه چی ؟؟؟ sm_1361 5 میلیون 600 که هیچ 10 میلیون هم چیزیش به مالیات نمیرسه

یارانه نقدی پردرآمدها در سال ۱۴۰۱ حذف می شودیارانه نقدی پردرآمدها در سال ۱۴۰۱ حذف می‌شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکلف کردند بر اساس داده‌های متقن و ثبتی قابل اتکاء نسبت به حذف یارانه نقدی و طرح معیشتی خانوارهای پر درآمد اقدام کند.

۶ ماه به ۶ سال حبس حسین رزاق اضافه شد

درخواست ۳۰ سال زندان برای متهمان پرونده ربایندگان نظامی ایرانی در ترکیه | DW | 02.03.2022دادستانی کل استان وان ترکیه برای ۱۱ متهم پرونده مربوط به ربودن یک نظامی سابق ایران در ترکیه ۳۰ سال حکم زندان درخواست کرد. رسانه‌های ترکیه نوشتند این افراد در عملیات انتقال یک افسر سابق ارتش به ایران نیز دست داشته‌اند.