سال ۲۰۲۱ ؛ سال پیشرفت‌‌های درخشان فضایی

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سال ۲۰۲۱ را می‌توان از درخشان‌ترین سال‌های فضایی در یک دهه اخیر قلمداد کرد. اولین هلیکوپتر فضایی پرواز کرد، بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان راهی فضا شد و چینی‌ها موفق شدند به مریخ برسند.

سال ۲۰۲۱ را می‌توان از درخشان‌ترین سال‌های فضایی در یک دهه اخیر قلمداد کرد. در این سال اولین هلیکوپتر فضایی پرواز کرد، بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان با موفقیت راهی فضا شد و چینی‌ها موفق شدند به مریخ برسند.موفقیت در پرتاب تلسکوپ جیمز وب از درخشان‌ترین لحظات تاریخ فضانوردی بود. این تلسکوپ را می‌توان امید انسان برای دیدن رازهای هستی توصیف کرد.

این تلسکوپ با استفاده از نگاه فروسرخ درون ابرهای فضایی را خواهد دید که کمک زیادی می‌کند برای این‌که بشر بفهمد ستاره‌ها چگونه شکل گرفته‌اند. دانشمندان امیدوارند این تلسکوپ بتواند به سرنخ‌هایی از انفجار بزرگ دست پیدا کند.هلی‌کوپتر فضایی «نبوغ» توانست بیش از انتظار موفق باشد. این هلی‌کوپتر بار‌ها توانست رکورد قبلی خود را ارتقا دهد.

ساخت این پرنده پیچیدگی‌های فنی زیادی داشته است. به دلیل جو بسیار رقیق مریخ که بارها از جو زمین رقیق‌تر است، نیروی بَرآر لازم برای پرواز بسیار سخت به ‌دست می‌آید. شرایط پروازی در ارتفاع پایین در مریخ مانند پرواز در ارتفاع چند کیلومتری از سطح زمین است.گرانش مریخ هم تقریباً یک‌سومِ زمین است. جو مریخ بسیار رقیق‌تر از زمین است و غلظت آن حدود یک درصد جو زمین است.پس از آمریکا چین دومین کشوری است که توانست به مریخ برسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صادرات 14 میلیارد دلاری بخش الکترونیک ترکیه در سال 2021طی سال 2021 بیش از 14 میلیارد و 176 میلیون دلار محصولات و تولیدات مرتبط با بخش برق-الکترونیک از ترکیه صادر شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایرانیان در صدر خریداران مسکن در ترکیه در سال ۲۰۲۱ | DW | 14.01.2022اتباع ایرانی در ترکیه با خرید ۱۰ هزار و ۵۶ واحد مسکونی در صدر خریداران مسکن این کشور در سال ۲۰۲۱ بوده‌اند. پس از آن نیز شهروندان عراقی با ۸ هزار و۶۶۱ و اتباع روسیه با ۵ هزار و ۳۷۹ واحد جای گرفته‌اند. اینا ریدن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سهم چشمگیر شرکت بیون‌تک در رشد اقتصادی سال ۲۰۲۱ آلمان | DW | 14.01.2022نزدیک به یک پنجم رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۱ مدیون شرکت داروسازی بیون‌تک، از تولیدکنندگان مهم واکسن کرونا است. کارشناسان معتقدند تاثیر فعالیت این شرکت در افزایش تولید ناخالص داخلی آلمان بسیار آشکار است. 😳
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

محسن قاسمی، قهرمان کشتی فرنگی جهان پس از دو سال کُما درگذشت | DW | 14.01.2022محسن قاسمی، قهرمان سابق کشتی فرنگی جهان و آسیا پس از آنکه دو سال در کما بود، روز ۲۳ دی درگذشت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

محسن قاسمی، قهرمان سابق کشتی، دو سال بعد از ضرب‌و‌شتم در مرکز ترک اعتیاد درگذشت🔺محسن قاسمی، قهرمان سابق کشتی، دو سال بعد از ضرب‌و‌شتم در مرکز ترک اعتیاد درگذشت ▪️محسن قاسمی در سال ۲۰۱۱ طلای قهرمانی آسیا را کسب کرده بود و در سال ۲۰۱۲ به همراه تیم ملی کشتی فرنگی ایران قهرمان جام جهانی شد. ⬇️ بیشتر بخوانید: ای وای ... ای وای ... چی باعث شد این جوون ورزشکار معتاد بشه؟؟!! همه جای دنیا قهرمانان ورزشی رو روی سرشون میزارن!! ... کدوم بی وجدان و بی شرفی این‌کار رو با افتخار آفرین کشورش کرده؟؟!! تف بر تو جمهوری چسلامی که چه دوران سیاه و تباه و منحطی رو برای ایران با وجود منحوست رقم زدی!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی طالبان: امیدواریم همه دخترها در سال نو به مدرسه بازگردندذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت امیدوار است همه دختران در همه رده‌ها بتوانند از اول حمل/فروردین سال آینده به مدارس باز گزدند. درودها دوستان فردا دوشنبه 17.1.2022 ستاره بر کیمیاگر 14.6.1443 اعتدال بر ازدواج 27.10.1400 سیستماتیک و هوشمند بر چرخ اقبال منهم امیدوارم خبر بازگشت دختران افغان به کلاسهای درس محقق بشود، این تنها خبر خوشحال کننده امروز برای من بود خدایا عافیت و آرامش و لذت و خوشی عطا فرما
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »