سالیوان: احیای برجام «فرصت اقتصادی» برای روسیه ایجاد نخواهد کرد

03/01/1401 11:53:00 ب.ظ

مشاور امنیت ملی آمریکا می‌گوید آمریکا و متحدانش در مذاکرات هسته‌ای با ایران پیشرفت‌هایی داشته‌اند اما هنوز مشخص نیست مسائل باقی‌مانده حل‌شدنی‌ هستند یا نه.

مشاور امنیت ملی آمریکا می‌گوید آمریکا و متحدانش در مذاکرات هسته‌ای با ایران پیشرفت‌هایی داشته‌اند اما هنوز مشخص نیست مسائل باقی‌مانده حل‌شدنی‌ هستند یا نه. نسخه چاپی جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز چهارشنبه سوم فروردین اطمینان داد که هر گونه...

نسخه چاپی جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز چهارشنبه سوم فروردین اطمینان داد که هر گونه توافقی با ایران در رابطه با مذاکرات احیای برجام، برای روسیه «فرصت اقتصادی» ایجاد نخواهد کرد. مسکو در روزهای گذشته شرط گذاشته بود که پس از احیای برجام، باید روابط اقتصادی و نظامی روسیه با ایران از تحریم‌های جدیدی که غرب علیه روسیه اعمال کرده است، تاثیر منفی نگیرد.

آقای سالیوان همچنین گفت که آمریکا و متحدانش در مذاکرات هسته‌ای با ایران پیشرفت‌هایی داشته‌اند اما هنوز مشخص نیست مسائل باقی‌مانده حل‌شدنی‌اند یا نه. مشاور امنیت ملی کاخ سفید که جو بایدن را در سفر به بروکسل برای شرکت در نشست اضطراری ناتو همراهی می‌کند، به خبرنگاران گفت: «در طول چند هفته گذشته پیشرفت‌هایی داشته‌ایم. هنوز برخی مسائل باقی مانده است».

او تاکید کرد که آمریکا و متحدانش می‌کوشند تا از «دیپلماسی» برای بازگرداندن برنامه هسته‌ای ایران به چارچوب برجام استفاده کنند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جیک سالیوان: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به‌سود منافع ملی آمریکا استمشاور امنیت ملی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه گفت که هرگونه توافق با ایران که از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند، به سود منافع ملی ایالات متحده است. به سود منافع ملی ایران هم هست.

آمریکا: برای جهان با برجام یا بی برجام آماده‌ایمسخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره رویکرد کشورهای منطقه و رژیم صهیونیستی در قبال نقش ایران در منطقه و پیش‌برد مذاکرات وین در راستای احیای توافق هسته‌ای، پاسخ داد.

ناوالنی ۹ سال حبس اضافه گرفت؛ آمریکا رای دادگاه را «ساختگی» خواندناوالنی ۹ سال حبس اضافه گرفت؛ آمریکا رای دادگاه را «ساختگی» خواند این منتقد ۴۵ ساله سیاست‌های کرملین در سال ۲۰۲۰ از مسمومیت با عامل اعصاب جان سالم به در برد. او پس از مسمومیت به آلمان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید: الکسی ناوالنی جاسوس درجه یک غرب وامریکاست بخاطرتباهی روسیه؛پوتین باید سر الکسی راقطع کندتاروسیه ازشروی خلاص شود.

آمریکا می‌گوید ایران برای بازگشت متقابل به برجام باید «تصمیمات دشوار» بگیردسخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت پس از نزدیک به یک‌سال مذاکره، «اکنون برعهده ایران است که تصمیماتی که ممکن است دشوار باشد اتخاذ کند». کیانوش فرید حرف میزنه حس میکنم 🍆توکونشه 😂😂مادرجنده های مزدور 😂😂😂 قسمت خوبش اینه تا الآن آمریکایی ها در مذاکرات تحت فشار دیپلماسی مردان ما بوده اند. دشوار یعنی چی ؟ چرا ملت ایران را بازی میدهید و نادیده انگاری میکنید ؟ ما مردم ایران نباید بدانیم که دیکتاتور چه نقشه ای برای هشتاد میلیون ایرانی طرح کرده است ؟ آیا سیاسیون و رسانه نمی خواهد بداند ؟ شاید چیز بدی باشد هموطن از کجا میدانید ؟

آمریکا ماده 'یک تصمیم سخت' برای توافق اتمی با ایران است | DW | 22.03.2022وزارت خارجه دو کشور ایران و آمریکا دو نظر متفاوت درباره مذاکرات وین برای بازگشت به برجام دارند؛ آمریکا می‌گوید این توافق نه قطعی است و نه نزدیک و ایران می‌گوید به توافق بسیار نزدیک هستیم. ایران که خارج از برجام نیست ،چطور این دو رو با هم مقایسه مسکنی دویچه وله فقط همین دویچه وله رسانه 'ازاد' صهیونیست جهانی ، حرف هر دو کشور را فراموش کن مخاطبان شما فقط حرف شما را قبول دارند. شرمتان باد ایران ستیزان

وزیر خارجه آمریکا: حوثی‌های تحت حمایت ایران به اهداف غیرنظامی حمله می‌کنندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید حملات شبه‌نظامیان حوثی که از حمایت حکومت ایران برخوردار هستند، «غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و باید متوقف شوند». در باره عملیات اسراییلی ها چرا چیزی به گفتن ندارید ؟ غیر نظامی ها یا نفت مادر جنده مگه غیرنظامیان یمنی آدم نیستن گرفتی ما رو؟