سالیوان: روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کرد

17/11/1400 08:28 ب.ظ

سالیوان: روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کرد العربيه_فارسى

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، ایالات متحده پیش‌بینی می‌کند که روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری «رویتر» سالیوان به گزارش خبرگزاری «رویتر» سالیوان یک‌شنبه 6 فوریه اعلام کرد: «بر این باوریم که روسیه مقدمات لازم برای حمله گسترده به اوکراین را آماده کرده است.

»او افزود که حمله روسیه می‌تواند به شکل تجاوز نظامی گسترده، اشغال دونباس و یا حمله سایبری باشد.

وی هشدار داد که در صورت حمله روسیه به اوکراین، پروژه انتقال گاز «نورد استریم 2» نیز لغو خواهد شد. نهادهای اطلاعاتی آمریکا هم گزارش دادند که روسیه به سرعت در حال افزایش آمادگی‌های نظامی خود برای حمله به اوکراین است.

طبق این گزارش‌ها، در صورت چنین حمله‌ای، کی‌یف، پایتخت اوکراین طی دو روز سقوط خواهد کرد.همزمان ارتش آمریکا برای حمایت از متحدان و رفع نگرانی آنها از پیامدهای بحران روسیه و اوکراین، نیرو و تجهیزات اضافی به لهستان ارسال کرد. headtopics.com

مت ویسر، سخنگوی لشکر 18 هوابرد ارتش آمریکا شنبه در بیانیه‌ای گفت، «اعزام لشکر 18 با هدف تقویت نیروهای ارتش آمریکا در اروپا و اطمینان به متحدانمان در رابطه با حمایت از آنان است.» او افزود که لشکر 18دارای نیروهای رزمی زبده بوده و آماده مقابله و شکست هر گونه تهاجم روسیه به متحدان آمریکا است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جیک سالیوان: حمله روسیه به اوکراین می‌تواند همین «فردا» اتفاق بیفتدمشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید آمریکا برای مقابله با روسیه هم گزینه اعزام قوای نظامی و هم استقرار سامانه‌های ضد موشکی در منطقه را در دستور کار دارد.

هشدار صدراعظم آلمان به روسیه در باره حمله به اوکراین | DW | 06.02.2022اولاف شولتس، صدراعظم آلمان پیش از سفرش به آمریکا در مورد حمله به اوکراین به مسکو هشدار داد و مسکو را به پیامدهای سنگین تهدید کرد. اپوزیسیون دولت از سفر 'دیرهنگام' شولتس به واشنگتن انتقاد کرده است. در آلمان بر سر خایه مالی واسه آمریکا، شدیدا دعواس حمله نمیکنه 😬 🤣🤣🤣

روسیه بار دیگر ۲ بمب‌افکن هسته‌ای را در آسمان بلاروس به پرواز درآوردوزارت دفاع روسیه اعلام کرد روز شنبه ۲ بمب‌افکن توپولف تو-۲۲ام، با قابلیت حمل بمب هسته‌ای را در آسمان بلاروس به پرواز درآورده است. از زمان بالا گرفتن بحران در مرزهای روسیه و اوکراین، این دومین بار است که مسکو چنین عملیاتی را در آسمان کشور متحدش بلاروس انجام می‌دهد. گوهشه میخوره پوزه پوتین بیشرف را باید به خاک مالید

«ارتش روسیه در۷۰ درصد از سطح آمادگی برای تهاجم کامل به اوکراین است»بر اساس پیش‌بینی‌ها وقوع یک تهاجم تمام عیار تلفات بسیاری را برجای خواهد گذاشت. شمار این تلفات در میان سربازان اوکراینی بین ۵ تا ۲۵ هزار نفر، در میان نیروهای روس بین ۳ تا ۱۰ هزار نفر و در میان غیرنظامیان بین ۲۵ تا ۵۰ هزار نفر خواهد بود. من که از سیاست چیزی نمیدونم متوجه‌ سیاه بازی روسیه برای به چالش کشیدن امریکا و اروپا و کم رنگ کردن برجام و نوعی باج خواهی و گرانتر کردن گاز به اروپاست روسیه متوجه شده که ایران از نظر منابع مالی ضعیف شده و جیزی از ایران در نمیاد

بلینکن در گفت وگو با وزیر خارجه اوکراین «تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ» را به بحث گذاشتند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه روز جمعه ۱۵ بهمن با صدور بیانیه‌ای گفت: «در این گفت‌وگوی تلفنی افزایش حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین و گام‌هایی که اوکراین و ایالات متحده با هم برای تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ برای حفظ امنیت و ثبات برمی‌دارند،‌ مطرح شد.»

اعتراض سازمان‌های حقوق بشری ایران به سفر سردار طلایی به کاناداهشت سازمان‌های حقوق بشری ایرانی، ضمن اعتراض به دولت کانادا از ورود آزادانه مرتضی طلایی، رئیس پلیس سابق تهران بزرگ و از چهره‌های ناقض حقوق بشر به این کشور

آخرین به روزرسانی:Shareجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، ایالات متحده پیش‌بینی می‌کند که روسیه طی روزهای آینده به اوکراین حمله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویتر» سالیوان یک‌شنبه 6 فوریه اعلام کرد: «بر این باوریم که روسیه مقدمات لازم برای حمله گسترده به اوکراین را آماده کرده است.»او افزود که حمله روسیه می‌تواند به شکل تجاوز نظامی گسترده، اشغال دونباس و یا حمله سایبری باشد.

وی هشدار داد که در صورت حمله روسیه به اوکراین، پروژه انتقال گاز «نورد استریم 2» نیز لغو خواهد شد.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا هم گزارش دادند که روسیه به سرعت در حال افزایش آمادگی‌های نظامی خود برای حمله به اوکراین است.

طبق این گزارش‌ها، در صورت چنین حمله‌ای، کی‌یف، پایتخت اوکراین طی دو روز سقوط خواهد کرد.همزمان ارتش آمریکا برای حمایت از متحدان و رفع نگرانی آنها از پیامدهای بحران روسیه و اوکراین، نیرو و تجهیزات اضافی به لهستان ارسال کرد.

مت ویسر، سخنگوی لشکر 18 هوابرد ارتش آمریکا شنبه در بیانیه‌ای گفت، «اعزام لشکر 18 با هدف تقویت نیروهای ارتش آمریکا در اروپا و اطمینان به متحدانمان در رابطه با حمایت از آنان است.»

او افزود که لشکر 18دارای نیروهای رزمی زبده بوده و آماده مقابله و شکست هر گونه تهاجم روسیه به متحدان آمریکا است.

از سویی، برجنیسلاو لیچینسکی، سخنگوی ارتش لهستان نیز گفت، «تعدادی از سربازان آمریکایی وارد فرودگاه یسیونکا در شرق کشور شده و به‌زودی 1700 سرباز دیگر وارد لهستان خواهند شد.»

ایالات متحده چهارشنبه گذشته اعلام کرد که برای حمایت از متحدانش در ناتو و با هدف مقابله با حمله احتمالی روسیه به آنها، 3 هزار سرباز به شرق اروپا اعزام خواهد کرد.

ارتش آمریکا همچنین به دستور جو بایدن، رئیس جمهور این کشور تعداد 8500 سرباز را در حال آماده‌باش قرار داده تا در صورت نیاز به‌سرعت از آنها استفاده شود.

کشورهای غربی روسیه را به آماده‌سازی جهت حمله و اشغال اوکراین متهم می‌کنند اما مقامات روسی چنین ادعایی را رد کرده و اعلام کردند که حضور نظامی ارتش روسیه در مرز اوکراین برای حمایت از امنیت این کشور است.