سالگرد نسل‌کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی؛ جو بایدن: «یکی از بدترین قساوت‌های قرن بیستم» بود

04/02/1401 05:23 ب.ظ

🔺سالگرد نسل‌کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی؛ جو بایدن: «یکی از بدترین قساوت‌های قرن بیستم» بود ▪️جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای یاد و خاطره قربانیان نسل‌کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی را گرامی داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه خود با اشاره به دستگیری روشنفکران و رهبران جامعه ارمنی در ۲۴ آوریل ١٩١۵ توسط عثمانی‌ها، نسل‌کشی ارامنه را «یکی از بدترین قساوت‌های قرن بیستم» خوانده است. جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای یاد و خاطره قربانیان نسل‌کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی را گرامی داشت.

رئیس جمهوری آمریکا در ابتدای بیانیه خود با اشاره به دستگیری روشنفکران و رهبران جامعه ارمنی در ۲۴ آوریل ١٩١۵ توسط عثمانی‌ها، نسل‌کشی ارامنه را «یکی از بدترین قساوت‌های قرن بیستم» خوانده است.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یک و نیم میلیون ارمنی که در جریان این نسل‌کشی قتل‌عام شدند، تعهد ایالات متحده مبنی بر هوشیار ماندن در برابر تاثیر مخرب نفرت در همه اشکال آن را یادآوری کرده است. آقای بایدن در ادامه گفته است باید تلاش‌ها جهت ایجاد جهانی بهتر و آرام‌تر و عاری از کوته‌فکری و عدم‌تساهل را دوچندان کرد.

وی ضمن قدردانی از نیرومندی و مقاومت ملت ارمنی جهت بازسازی جامعه و فرهنگ خود پس از نسل‌کشی ١٠٧ سال پیش، از ارمنی‌های آمریکایی به عنوان بخشی حیاتی از ساختار جامعه آمریکا نام برده که «ملت‌مان را نیرومندتر و پویاتر می‌کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

Please , someone say to biden: just shutup اینقدر با شرف و غرور عثمان بازی نکنید، الله اکبر از دست این شیطان بزرگ.😂😂😂 سالگرد انفجار اتمی هیروشیما هم گرامی بدارند

پیام اردوغان به پاتریک ارامنه ترکیهرئیس‌جمهور اردوغان در پیامی به پاتریک ارامنه ترکیه گفت که باید آینده را با الهام از وحدت ریشه‌دار هزار ساله خود بسازیم. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ: آمریکا با بایدن به سوی جهنم می‌رودترامپ: آمریکا با بایدن به سوی جهنم می‌رود درحال حاضر رئیس‌جمهوری داریم که متاسفانه اصلا نمی‌داند دارد چه اتفاقی میافتد بایدن با هوا دست می‌دهد، بی‌هدف پرسه می‌زند و (تا حدی سردرگم به‌نظر می‌رسد) این خوب نیست او از خرگوش عید پاک دستور می‌گیرد؛ دیده‌اید؟! تو هم چندان کار مهمی در دوره ریاست جمهوری خود نکردی ! این بابا خودش دو قدم راه نمیتونه بره و فقط با ترولی گلف اینور اونور میره از روی رامپ نمیتونه پایین بیاد و میترسه . این دیگه لازم نیست با این سنش دیگران را مسخره کند مردک ابله کودتاچی توی آمریکا بر خلاف ایران یک نفر تصمیم نمیگیره شما نگران نباشید

محققان با بررسی آلیاژ سکه‌های باستانی، پرده از بحران مالی عصر امپراتوری روم برداشتندگروهی از پژوهشگران با تجزیه و تحلیل سکه‌های به دست آمده از عصر امپراتوری روم می‌گویند درک تازه‌ای از بحران‌های مالی ۲۱۰۰ سال پیش به دست آورده‌اند. اینترنتت ضعیفه تَکرار میکنی 🤣

پیام اردوغان به پاتریک ارامنه ترکیهرئیس‌جمهور اردوغان در پیامی به پاتریک ارامنه ترکیه گفت که باید آینده را با الهام از وحدت ریشه‌دار هزار ساله خود بسازیم. - خبرگزاری آناتولی

کودکی ۹ ساله در کرمان به دست پدرش کشته شددادستان شهرستان بردسیر در کرمان از مرگ یک کودک در اثر ضرب و جرح ناشی از تنبیه بدنی توسط پدرش خبر داد. صالحی نژاد،روز یکشنبه به ایسنا گفت: پدر این کودک وی را به نحو شدید کتک زده وضربات شدید به بدن و سر پسر نهایت منجر به مرگ وی شده است. قتل حقوق_کودکان

افتتاح نخستین مرکز نگهداری و پرورش اسب در زندان‌های اروپاایده راه‌اندازی مرکز نگهداری اسب در یکی از زندان‌های این کشور پس از تجربه مشابهی در آمریکا و استرالیا عملیاتی شده است. جزئیات بیشتر🔽 آمریکا،بزرگترین زندان جهان است. و غرب، نیز به دنبالِ آمریکا...پس این توجیهات آبکی برای دارندگان 'زندانهای بزرگ' در دنیا بیشتر ماله کشیِ ناشیانه، است. ebializade

چاپ

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای یاد و خاطره قربانیان نسل‌کشی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی را گرامی داشت.

رئیس جمهوری آمریکا در ابتدای بیانیه خود با اشاره به دستگیری روشنفکران و رهبران جامعه ارمنی در ۲۴ آوریل ١٩١۵ توسط عثمانی‌ها، نسل‌کشی ارامنه را «یکی از بدترین قساوت‌های قرن بیستم» خوانده است.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره یک و نیم میلیون ارمنی که در جریان این نسل‌کشی قتل‌عام شدند، تعهد ایالات متحده مبنی بر هوشیار ماندن در برابر تاثیر مخرب نفرت در همه اشکال آن را یادآوری کرده است.

آقای بایدن در ادامه گفته است باید تلاش‌ها جهت ایجاد جهانی بهتر و آرام‌تر و عاری از کوته‌فکری و عدم‌تساهل را دوچندان کرد.

وی ضمن قدردانی از نیرومندی و مقاومت ملت ارمنی جهت بازسازی جامعه و فرهنگ خود پس از نسل‌کشی ١٠٧ سال پیش، از ارمنی‌های آمریکایی به عنوان بخشی حیاتی از ساختار جامعه آمریکا نام برده که «ملت‌مان را نیرومندتر و پویاتر می‌کنند.» رئیس جمهوری ایالات متحده در پایان با تاکید بر اینکه «دردشان را به رسمیت می‌شناسیم و داستان‌شان را گرامی می‌داریم» افزوده است: «امروز، پس از ١٠٧ سال، مردم آمریکا همچنان همه ارمنی‌های کشته شده در جریان نسل‌کشی را گرامی می‌دارند.»

جو بایدن سال گذشته اولین رئیس جمهوری آمریکا بود که کشتار وسیع ارامنه در جریان جنگ جهانی اول به دست ترک‌های عثمانی را رسما یک نسل‌کشی خواند. او در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وعده داده بود که در صورت پیروزی چنین کاری خواهد کرد.