سالمندترین انسان روی زمین درگذشت | DW | 25.04.2022

05/02/1401 07:29:00 ب.ظ

کانه تاناکا دو جنگ جهانی را تجربه کرد، اختراع تلویزیون را دید و فرود نخستین انسان روی ماه را. این شهروند ژاپنی در سن ۱۱۹ سالگی درگذشت.

کانه تاناکا دو جنگ جهانی را تجربه کرد، اختراع تلویزیون را دید و فرود نخستین انسان روی ماه را. این شهروند ژاپنی در سن ۱۱۹ سالگی درگذشت. سالمندترین انسان جهان در سن ۱۱۹ سالگی درگذشت. بر پایه گزارش مقامات محلی فوکوئوکا در ژاپن، کانه تاناکا متولد این شهر، روز ۱۹ آوریل درگذشته است. تاناکا در دوم ژانویه سال ۱۹۰۳ به عنوان هفتمین کودک، در خانواده‌ای که ۸ فرزند داشت، چشم به جهان گشود.

در سال ۱۹۲۲ در سن ۱۹ سالگی ازدواج کرد. او و همسرش صاحب ۴ فرزند شدند و یک کودک را هم به فرزندخواندگی پذیرفتند.

زمانی که همسر و پسر بزرگش در سال ۱۹۳۷ راهی جنگ علیه چین شدند، تاناکا با راه‌اندازی فروشگاه نودل تأمین مخارج خانواده را به عهده گرفت. پس از پایان جنگ او و همسرش یک فروشگاه کیک برنج راه انداختند. تاناکا در عمر ۱۱۹ ساله‌ خود شاهد پنج امپراتور در ژاپن بود. در ۱۱۶ سالگی نامش به عنوان کهنسال‌ترین انسان جهان در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

شکلات، خوراک محبوب تاناکا بود او زمانی"خوراک خوشمزه و یادگیری" را راز عمر طولانی‌ خود نامیده بود. شکلات، یکی از خوراکی‌های مورد علاقه او بود. تاناکا حتی در سالمندی هم همچنان علاقه‌ی زیادی به ریاضیات و بازی اتللو داشت. گفته می‌شود که ساعت ۶ صبح از خواب پا می‌شد و شب‌ها ساعت ۹ به رختخواب می‌رفت. headtopics.com

فقط یک سال مونده بود تا رکود کلاسیک ۱۲۰ ساله شی.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

ترکیه حریم هوایی خود را به روی پروازهای روسیه به سوریه بست | DW | 24.04.2022کشتی‌های جنگی روسیه اجازه عبور از تنگه بسفر را ندارند و اکنون ترکیه حریم هوایی خود را نیز به روی پرواز‌های روسیه به سوریه به مدت سه ماه بست. دبیر کل سازمان ملل پیش از سفر خود به روسیه و اوکراین به ترکیه می‌رود. StopHazaraGenocide in Afghanistan

جنگ اوکراین؛ ارتش روسیه تدارکات لازم را برای حمله به منطقه اسلوبودا آغاز کردارتش روسیه صبح یکشنبه تدارک نیروها و واحدهای اضافی را در منطقه بلگورود و در جهت منطقه اسلوبودا واقع در شمال شرق اوکراین آغاز کرد. همچنین نیروهای روسیه، سامانه موشکی اسکندر اِم را نیز در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر کردند. خواستش رو باید با یک مسافرت و تحصن در اوکراین نشون میداد که باور بشه . چرا نرفت ؟ کسی هم به حرفش گوش داد؟ پاپ سیخی چند؟!

روز کارگر را یک جشن اعتراضی می‌دانیم/ مراسم هفته کارگر امسال مجازی نیستنشست خبری خانه کارگر به مناسب آغاز هفته کارگر و اعلام برنامه‌های این هفته، با حضور علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) برگزار شد.

کیش را در سهمیه بلیت‌های جام جهانی شریک کنیدعضو ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کیش با طرح این پیشنهاد که یک‌سوم از ۱۵ هزار بلیت سهمیۀ ایران در بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به کیش تعلق گیرد، گفت: با این سهمیه، هزینه اقامت و سفر از طریق کیش به قطر، ۷۵ درصد ارزان‌تر از قیمت تورهای جام جهانی قطر خواهد شد.

روسیه بندر اودسا را زیر آتش گرفتاوکراین می‌گوید ارتش روسیه یک ساختمان مسکونی دیگر را این‌بار در بندر اودسا هدف حمله موشکی خود قرار داده که این حادثه به کشته شدن ۸ غیرنظامی از جمله یک نوزاد سه ماهه منجر شده است.

دادگاه تجدیدنظر استان فارس حکم ۸ سال زندان مهدی فتحی، معلم منتقد، را تایید کرددادگاه تجدیدنظر استان فارس، حکم ۸ سال زندان مهدی فتحی، معلم و فعال صنفی، که به بیماری قلبی مبتلا است را تایید کرد. او همچنین به ابطال گذرنامه و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.