سالروز گرامیداشت احمدشاه مسعود؛ مسئولین خواستار آرامش مردم در برگزاری مراسم شدند - BBC News فارسی

18/06/1399 10:46 ق.ظ

سالروز گرامیداشت مسعود؛ مسئولین خواستار آرامش مردم در برگزاری مراسم شدند

مراسم امروز نیز با حضور شماری از مقام‌های دولتی از جمله عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی، امرالله صالح، معاون اولی رئیس جمهوری و برخی از اعضای خانواده آقای مسعود با گذاشتن اکلیل گل در کنار منار یادبودی که در نزدیکی سفارت آمریکا برای او بنا شده، آغاز شد.

عبدالله عبدالله، بعد از انجام این مراسم از هواداران احمد شاه مسعود خواست تا مراسم او را با آرامش تجلیل کرده و باعث آزار و اذیت مردم نشود.

همه ساله در این روز شماری از هواداران آقای مسعود با راه‌اندازی کاروانهای مسلح نظامی در سطح شهر به تیراندازی هوایی می‌پرداختند که در مواردی خسارت جانی و مالی را در پی داشته است. امروز در سطح شهر کابل تدابیر شدید امنیتی برقرار است. نیروهای پلیس در نقاط مختلف شهر حضور سنگین دارند و بعضی از مسیرها نیز توسط نیروهای امنیتی مسدود شده است. headtopics.com

وزارت داخله/ کشور افغانستان خواستار رعایت نظم شده است و هشدار داده که با هر عملی که موجب هرج ومرج، آزار و اذیت مردم شود، برخورد جدی خواهد کرد.محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری این کشور نیز در پیامی به این مناسبت گفته که از آرمانهای بزرگ شهدا با شکوه و عزت قدردانی شود.

آقای غنی وعده داده که حکومت برای رسیدگی به وضعیت خانواده شهدا برنامه دارد و به همین دلیل شناسایی و ثبت خانواه شهدا آغاز شده است. آقای عبدالله نیز با نشر اعلامیه‌ای گفته که اکنون در شرایطی قرار گرفته‌ایم که صلح به اولویت افغانستان مبدل شده است. خوش‌بختانه اجماع منطقه‌ای و جهانی نیز در باره‌ا‌ی صلح و ثبات در افغانستان شکل گرفته است. آنچه که احمد شاه مسعود سال‌ها پیش به آن تاکید می‌کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ از اخراج مردم آمریکا از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا جلوگیری می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت دفاع ملی ترکیه: در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه: نیروهای مسلح کشور در بیست‌وچهار ساعت گذشته در شمال عراق و سوریه 16 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای_درآمدند

اسکلت ۲۰۰ ماموت ۲۰ هزار ساله در مکزیک از زمین در آمداین کشف در مکزیک احتمالا به یافتن راز انقراض ماموت‌ها کمک خواهد کرد.

جلوگیری از وقوع حمله تروریستی در حوزه عملیاتی چشمه صلح در شمال سوریهواحدهای امنیتی وابسته به ارتش ملی سوریه با شناسایی موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در حوزه عملیاتی چشمه صلح مانع از انفجار آن شدند. - خبرگزاری آناتولی

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان: مردم از به خطر انداختن جان فرزندانشان پرهیز کنند

رئیس قوه مقننه بر اساس قانون اساسی اجازه ندارد از طرف مردم صحبت کندکامبیز نوروزی گفت‌: سه قوه در کشور وجود دارد؛ رئیس‌جمهوری در عین حال که رییس قوه مجریه است، رئیس‌جمهور هم هست و می‌تواند از طرف ملت صحبت کند. اما روسای قوه مقننه و قضاییه بر اساس قانون چنین اجازه‌ای را ندارند.