ساقی قهرمان، کنش‌گری و ادبیات کوییر

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ساقی_قهرمان نامی شناخته شده برای جامعه_رنگین‌کمانی ایرانی و بخشی از تاریخ کنشگری اقلیت‌های جنسی ایران است.او امسال جزو ۱۰۰ زن تاثیرگذار بی‌بی‌سی شناخته شد.ساقی،شاعر و نویسنده و از بنیان‌گذاران سازمان دگرباشان جنسی است. اطلاع‌_رسانی گزارش shayagoldoust

«ساقی قهرمان» نامی شناخته شده برای جامعه رنگین‌کمانی ایرانی و بخشی از تاریخ کنشگری اقلیت‌های جنسی و جنسیتی ایران، در کنار نام‌های شناخته شده دیگر است. او امسال جزوزن تاثیرگذار بی‌بی‌سی شناخته شد. «ساقی قهرمان»، شاعر و نویسنده ساکن کانادا و از بنیان‌گذاران سازمان دگرباشان جنسی ایرانی. این سازمان که در تورنتو مستقر است و برای حفاظت از حقوق گی‌ها، لزبین‌ها، دوجنسگراها و ترنسجندرهایی ساکن ایران یا در تبعید اجباری و همچنین نظارت بر موارد نقض حقوق دگرباشان در ایران کار می‌کند.

«این احساس چند لایه دارد. یکی از این لایه‌ها که به نظر من در حال حاضر اهمیت دارد، این است که نام من در لیست صد نفر از کسانی قرار گرفته که کنش/فعالیتی که می‌کنند، در واقع اهمیت دارد. کاری که می‌کنند، لازم و تاثیرگذار است. نیمی از این زنان افغانستانی هستند و در شرایط کنونی افغانستان فعالیت می‌کنند.

او می‌گوید هر چه را که می‌نوشته، در عمل تجربه‌های خودش در زندگی شخصی و اجتماعی بوده است. هیچ چیزی که تجربه عملی خودش نبوده را نمی‌نوشته است. می‌خواسته بداند آنچه در چارچوب متن و ادبیات ممکن است، در شخص و در محدوده‌های زندگی بیرون از ادبیات چقدر ممکن است. در سال، به همراه جمعی از وبلاگ‌نویسان ایرانی تصمیم به راه‌اندازی انتشاراتی در کانادا برای نشر آثار نویسندگان رنگین‌کمانی ایرانی گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازیگر آمریکایی به دلیل «گزارش دروغ» درباره حمله ناشی از نفرت‌ علیه خود گناهکار شناخته شد▪️جسی_اسمولت، بازیگر پیشین سریال تلویزیونی «امپایر»، پنجشنبه نهم دسامبر به دلیل ارائه «گزارش دروغ» درباره حمله ناشی از نفرت‌ علیه خود مجرم شناخته شد. StopHazaraGenocide StopHazaraGenocid
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

«یابنده گنج کشتی طلا»؛ تامپسون پس از ۶ سال حبس همچنان زندانی استاین مرد ۶۹ ساله در سال ۱۹۸۸ لاشه کشتی «اس اس سنترال آمریکا» معروف به «کشتی طلا» را که در قرن نوزدهم غرق شده بود پیدا کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بن‌فرحان: هدف از سفر ولی‌عهد تقویت همکاری میان کشورهای خلیج استشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی گفت که تور خلیجی محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور با هدف تقویت روند همکاری‌های میان کشورهای عربی خلیج هدف شما اتحاد در مقابل با ایران منتظر موشک ها باشید 🚀🚀🚀🚀🚀 توی یمن غیر مستقیم در جنگ هستیم وای بحالتون مستقیم عمل کنیم .راست حیوون خلیج فارس خلیج فارس حروم زاده خلیج فارس بیناموس خلیج فارس پتیاره خلیج فارس لکاته مادر خلیج فارس پفیوز خلیج فارس مرتیکه دیوث
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تولید قدرت برای ما الهام یافته از یک راهبرد نیرومند استسرلشکر سلامی گفت: تولید قدرت برای ما یک عادت نیست بلکه الهام یافته از یک راهبرد نیرومند است و از یک منطق استراتژیک تبعیت می‌کند و کاملاً هدفمند و هوشمندانه این توسعه قدرت اتفاق می‌افتد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پزشکان آفریقای جنوبی: علایم کرونایی «امیکرون» خفیف‌تر از گونه «دلتا» است🔺 پزشکان آفریقای جنوبی: علایم کرونایی «امیکرون» خفیف‌تر از گونه «دلتا» است ▪️پزشکان می‌گویند مجبور نیستند کسی را به بیمارستان بفرستند چرا که علایم بیماری چندان شدید نیست. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شاهد دادگاه حمید نوری: از دیدن کامیون‌های پر از جسد پاهایم می‌لرزید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »