ساعتی در عمارت فرهنگ و غذا؛ از روزنامه‌نگاری و رمان‌نویسی تا کافه‌داری

18/11/1399 10:18 ق.ظ

این‌جا عمارت فرهنگ و غذای «گود» است. «مهدی افشارنیک» یکی از موسسین این عمارت جذاب است، روزنامه‌نگاری که رمان‌نویس شد و حالا کافه‌دار شده است، کافه‌اش هم هم‌نام زمان محبوبش است؛ کافه_گود. اطلاع_رسانی شهروندخبرنگاری

بیرون عمارت با آجرهای سنتی، طاقچه و سایبان و نقاشی‌های روی دیوار تزیین شده‌ است.

میز و صندلی‌ها دور تا دور حوض و زیر سایبان‌های سبز قرار گرفته‌اند و کنار شمعدانی‌ها و گلدان‌های سرسبز حال و هوای نوستالژیکی رقم زده‌اند، درست شبیه فضاهایی که در «رمان گود» ترسیم شده‌اند و بازارچه‌ها و محله‌های قدیمی تهران را مثل پرده سینما جلوی چشم می‌آورند. این‌جا عمارت فرهنگ و غذای «گود» است. «مهدی افشارنیک» یکی از موسسین این عمارت جذاب است، روزنامه‌نگاری که رمان‌نویس شد و حالا کافه‌دار شده است، کافه‌اش هم هم‌نام زمان محبوبش است؛ کافه گود.

*** رمان گود سال ۱۳۹۵ توسط «نشر چشمه» منتشر شده است. در زمان انتشار علی‌رغم بی‌میلی مخاطب امروز به کتاب، مورد اقبال و استقبال قرار گرفت و به گفته منتقدان دلیل اصلی استقبال از این رمان، سابقه روزنامه‌نگاری مهدی افشارنیک و زمان روایت رمان است. بر خلاف رمان‌های امروزی که در حال و هوای این روز‌ها می‌گذرند، افشارنیک در رمانش به سراغ شکاف‌هایی رفته است که در سال‌های قبل از کودتای سال هزاروسیصدوسی‌ودو آغاز شده‌اند و تا به امروز ادامه دارند.

ادامه مطلب:
iranwire »

خوب نیست اصلا.

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رغد دختر صدام حسین: در نبود حاکمیت حقیقی در بغداد، ایران آشکارا در عراق دخالت می‌کندرغد دختر ارشد صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق دوشنبه 15 فوریه 2021 ضمن تاکید این که دخالت‌های ایران عامل آمدن آمریکابه منطقه واین همه کشتاربه بهانه های مختلف از۴۰سال گذشته تاکنون پدر رغدخانم است جنگ باایران،کشتارفجیع کوردها،ماجرای انفال ،حمله به کویت ،اعدام ی متعددو..همه ی این ها بخش ناچیزی ازجنایات صدام است،حال دخترجانی تاریخ نگاه به ریاست دارند؟!!حافظه ی تاریخ راچکارمیکنند؟ همین گوینده این گذاره گویایی همه چیز هست انگار نه انگار بعثی های سابق معلمای داعشی های الان اند گوه خورد توله کفتار تکریتی

دیدگاه | محور مقاومت در سوریه در برابر اسرائیل در هم شکسته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. زارت خواهی دید یعنی محور شکسته اینقدر ترس داشت که جو بمبارانش کرد؟نکنه پمپئو با تمام مشنگیش راست گفت که امیدوارم بیابان رو بمباران نکرده باشند اسرائیل مگر وجود دارد ؟

16 زخمی در میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در تظاهرات استان ذی‌قار در عراقخبرنگار العربیه و الحدث شنبه 27 فوریه گزارش داد که 16 معترض و نیروهای امنیتی در تظاهرات در ذی‌قار