ساز کوک «تنهایی» و ردپای «فقر» در زندگی سالمندان

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس انجمن علمی سالمندشناسی ایران: ایران از نظر وضعیت حال خوب سالمندان از میان ۹۷ کشور در رتبه ۶۴ قرار دارد شیوع فقر سالمندان ۲ برابر غیرسالمندان است ۱۵ درصد از سالمندان تنها زندگی می‌کنند

به گزارش ایسنا، براساس آمار ارائه شده از سوی دبیرخانه شورای ملی سالمندان و طبق آمار برآوردی مرکز آمار ایران، از جمعیت ۸۳ میلیون نفری کشور حدود ۱۰.۱۷ درصد سالمند هستند؛ یعنی معادل ۸ میلیون و ۳۳۰ هزار نفر سالمند در کشور وجود دارد.طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته نیز جمعیت سالمندی در سال‌های آینده با روند رو به رشدی همراه است؛ به طوریکه سیدحسن موسوی چلک-رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در این باره اعلام کرده است که براساس برآوردهای صورت گرفته تا سال ۲۰۵۰ به ازای هر سه نفر، یک نفر بالای ۶۰ سال سن دارد.

رئیس انجمن علمی سالمند شناسی و طب سالمندان ایران با بیان اینکه در این مطالعه چهار شاخص سلامت، مناسب‌سازی محیط، امنیت درآمدی و ظرفیت و توانمندسازی مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان می‌کند: از میان ۹۷ کشور جهان ایران در حوزه سلامتی در رتبه ۴۳ قرار دارد؛ منظور از سلامت در این مطالعه امید زندگی در ۶۰ سالگی، امید زندگی سالم در ۶۰ سالگی و رضایت از زندگی سالمندان است.

دلبری ادامه می‌دهد: باتوجه به تغییراتی که در مسائل اجتماعی و فرهنگی خانواده‌ها صورت گرفته است در حال حاضر امکان مراقبت از سالمندان در منزل و توسط فرزندان بسیار کم شده و نیاز است تا سیستم‌های مراقبتی به موازات مراقبت در آسایشگاه‌ها ایجاد شوند تا امکان خدمات‌دهی در منازل سالمندان نیز فراهم باشد.

علاوه بر مشکلات مطرح شده در حوزه سالمندی، دلبری از نبود قوانین حمایتی از سالمندان در کشور انتقاد می‌کند و می‌افزاید: در سال ۸۳ دولت دستگاه‌های مربوطه را مکلف کرد که به بحث سالمندی ورود کند، اما می‌بینیم که بعد از ۱۶ سال به تازگی در سال ۹۹ به تدوین این سند رسیده‌ایم.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با بیان اینکه با توجه به خدمات بیمه سلامت، بیمه‌های بستری در بیمارستان برای همه سالمندان برقرار است و به طور حتم سالمندان تحت پوشش بیمه‌های سلامت هستند، خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد سالمندان هم تحت پوشش بیمه هستند و هم مستمری دریافت می‌کنند و این مجموعه کسانی هستند که بیمه پایه کامل دارند، اما بقیه سالمندان باتوجه به بحث بیمه سلامت تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و در بحث استفاده از بیمه‌های دولتی برای آن‌ها مشکلی وجود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا من نمیدونستم ما انجمن علمی سالمند شناسی داریم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار سالمندان در ترکیه به حدود 8 میلیون نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زرینچه:افرادی در باشگاه حضور دارند که علاوه بر اینکه فوتبالی نیستند، استقلالی هم نیستندقلیان آوردن بازیکن نباید رسانه ای می شد زرینچه:افرادی در باشگاه حضور دارند که علاوه بر اینکه فوتبالی نیستند، استقلالی هم نیستند جمع کنید این فوتبال کثیف رو پولهای مردم رو میدین یه عده مفت خور ، تویدمملکتی که دولتش پول نداره داروی بیمار خاص رو بده، نداره وام ازدواج درست ووحسابی بده، نداره حقوق در شان کارگرو کارمند رو بده، علط می کنین از پول ملت میدی چهار تا اشگول مفت خور به اسم فوتبال ،😑😑😑
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

موافقت لبنان و اسرائیل در مورد مذاکرات تعیین مرزها بین دو کشورلبنان و اسرائیل در مورد چارچوب مذاکرات تعیین مرزهای زمینی و دریایی بین دو کشور به توافق رسیدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بی‌اخلاقی در مناظره اتفاقی نبود که برای آمریکایی‌ها بی‌‌سابقه باشدعلی بیگدلی گفت: درباره تاثیر مناظره روی رأی‌های خاکستری باید گفت، این گفت‌وگوی چالشی در حدی نبود که بتواند روی رأی‌های توأم با تردید اثر بگذارد. اما از آنجا که رأی‌های جمهوری‌خواهان در هر شرایطی ثابت است، می‌توان گفت تنفر گروهی از آمریکایی‌ها می‌تواند رخدادهای مناظره اول را به نفع جو بایدن رقم بزند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

تنشها در مدیترانه شرقی محور اصلی نشست رهبران اروپایی در بروکسلتنشها در مدیترانه شرقی و بحران بلاروس اولویت های تقویم مذاکرات این نشست دو روزه خواهدبود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »