سازمان بهداشت جهانی: 'مرگ ۲ میلیون نفر از ویروس کرونا در جهان محتمل است' - BBC News فارسی

05/07/1399 12:06:00 ق.ظ

سازمان بهداشت جهانی: 'مرگ ۲ میلیون نفر از ویروس کرونا در جهان محتمل است'

درحالی که آمار مرگ و میر از همه‌گیری ویروس کرونای ۲۰۱۹ در جهان به یک میلیون نفر نزدیک می‌شود سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است این آمار ممکن است تا پیش از استفاده گسترده از واکسن مقابله با کرونا تا ۲ میلیون نفر افزایش بیابد. ۹ ماه بعد از آغاز همه‌گیری ویروس کرونای ۲۰۱۹، تعداد جان‌باختگان از این ویروس در جهان به سرعت به یک میلیون نفر نزدیک می‌شود.

آقای رایان درعین‌حال از کشورهای اروپایی خواسته است از خود بپرسند که آیاهرچه لازم بوده برای پرهیز از تعطیلی دوباره کشورشان انجام داده‌اند یا نه.

این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی اجرای دقیق و درست تدابیری چون آزمایش و ردیابی، قرنطینه، رعایت فاصله‌های اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها را در این کشورها زیر سئوال برده است. پیشتر مادرید، پایتخت اسپانیا محدودیت‌های سختگیرانه‌ تازه‌ای را درهشت منطقه دیگر خود وضع کرد که زندگی نزدیک به یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

تو‌ای ایران شصت سال به بالا داره کشته میده! کرونا داره انتقام ما رو از اونهایی که انقلاب کردن میگیره 🤭

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا به بیش از یک میلیون و 444 هزار نفر رسید

کرونا ۱.۵ میلیون نفر را در ایران بی‌کار کرد

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به مرز 1 میلیون و 136 هزار نفر نزدیک شد

اینفوگرافی| نیم میلیون دانش‌آموز ایرانی از تحصیل جا ماندندمعاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در شبکه خبر گفت: بیش از 500 هزار دانش‌آموز برای ثبت سفارش کتب درسی اقدام نکردند؛ این یعنی احتمالا حدود 500 الی 600 هزار دانش‌آموز امسال به طور اجباری از درس خواندن محروم شدند.

تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۲۵ هزار نفر گذشتتهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۱۵ نفر رسیده است.

مرگ دست‌کم ۶۵ نفر از نیروهای طالبان در درگیری‌های خونین ولایت پکتیکااین حادثه پس از آن روی داد که نیروهای طالبان به ساختمان ستاد ارتش در منطقه «وازی خوا» در ولایت پکتیکا حمله کردند.