سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید فعالیت نیروگاه بوشهر از سر گرفته شد

14/04/1400 07:52:00 ب.ظ

سازمان انرژی_اتمی ایران می‌گوید فعالیت نیروگاه بوشهر از سر گرفته شد توقف فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر پس از یک رشته اقدامات خرابکارانه در تاسیسات هسته‌ای ایران اعلام شد که گمانه زنی‌هایی را در این خصوص برانگیخت.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. یک مقام سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید «مشکلات فنی» که در نیروگاه اتمی بوشهر بوده بر طرف شده و فعالیت این نیروگاه از سر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در روز دوشنبه ۱۴ تیر، محمود جعفری، معاون رئیس سازمان انرژی اتمی ایران این مطلب را اعلام کرده است.

پیشتر و روز ۳۱ خرداد اعلام شد نیروگاه اتمی بوشهر به تعمیر نیاز دارد و به شکل اضطراری خاموش شده است. گزارشی از جزئیات تعمیر نیروگاه بوشهر منتشر نشده است. نیروگاه اتمی بوشهر از سال ۲۰۱۱ فعال است و طبق قرارداد، پس‌مانده سوخت هسته‌ای را به روسیه می‌فرستد.

در ماه مارس، یکی از مقامات سازمان انرژی اتمی ایران گفته بود نیروگاه اتمی بوشهر ممکن است به دلیل ناتوانی در خرید قطعات لازم از روسیه به دلیل تحریم‌های بانکی آمریکا، فعالیت خود را متوقف کند. توقف فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر پس از یک رشته اقدامات خرابکارانه در تاسیسات هسته‌ای ایران اعلام شد که گمانه زنی‌هایی را در این خصوص برانگیخت. headtopics.com

حالا فهمیدم که آمریکا نگران پیشرفت ایرانه نه نگران آزادی مردم

یعنی حکومت بدهی ۵۰۰ میلیون دلاریش به روسیه راو داده؟؟؟

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.