سازمان ملل: در شش ماه گذشته ۱۲۸۲ غیرنظامی در افغانستان کشته شده‌اند | DW | 27.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به‌رغم جریان مذاکرات صلح در افغانستان درگیری‌های مسلحانه همچنان در این کشور ادامه دارد. به گزارش سازمان ملل از آغاز سال جاری میلادی ۱۲۸۲ غیرنظامی در افغانستان کشته و ۲۱۷۶ نفر زخمی شده‌اند. چهل درصد قربانیان کودک هستند.

گزارش جدید نمایندگان سازمان ملل متحد در افغانستان نشان می‌دهد که غیرنظامیان این کشور به ویژه کودکان همچنان قربانی درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای متخاصم هستند.

دبورا لیونس، مسئول هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در امور افغانستان در این باره می‌گوید: «در شرایطی که دولت افغانستان و نیروهای طالبان فرصت تاریخی را برای انجام گفت‌وگوهای صلح به دست آورده و به پای میز مذاکره آمده‌اند، حقیقت غم‌انگیزی است که ادامه درگیری‌های مسلحانه در این کشور هر روز خسارات بیشتری را به غیرنظامیان وارد می‌کند.»بر اساس گزارش یوناما، آمار کشته‌شدگان غیرنظامی در افغانستان در مجموع به نسبت شش ماه اول سال حدود ۱۳ درصد کاهش داشته است.

در گزارش سازمان ملل آمده که طی این مدت شمار قربانیان نیروهای امنیتی افغانستان و جنگجویان طالبان به نسبت سال گذشته تقریبا بدون تغییر باقی مانده است.نمایندگان آمریکا و جنگجویان طالبان در مذاکرات صلح قراردادی را در ۲۹ فوریه سال جاری در دوحه به امضا رساندند. در این سند یکی از پیش شرط‌ها برای ادامه مذاکرات صلح خروج نیروهای بین‌المللی از این کشور و تبادل زندانیان میان دولت افغانستان و نیروهای طالبان عنوان شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل: هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور دارند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: سرکرده القاعده در افغانستان است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسازمان ملل گزارش داد که سرکرده القاعده در افغانستان حضور دارد و جنگجویان این گروه تروریستی نیز بطور مخفیانه در 12 ولایت افغانستان فعالیت دارند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه نقش مهمی در ممانعت از پیشروی حفتر در لیبی دارداردوغان: سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه نقش مهمی در جلوگیری از پیشروی حفتر در لیبی دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فرد نفوذی طالبان در پاسگاهی در افغانستان 4 همکار خود را به قتل رساندیک فرد نفوذی گروه طالبان در پاسگاه منطقه چنارک ولایت ارزگان افغانستان، 4 نفر از همکاران خود را به ضرب گلوله کشت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: سازمان اطلاعات ترکیه قواعد بازی را در لیبی تغییر دادرئیس‌جمهوری ترکیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد، سازمان اطلاعات ترکیه قواعد بازی را در لیبی تغییر داد و در توقف پیشروی ارتش شرق لیبی به ریاست خلیفه حفتر نقش داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »