سازمان جهانی بهداشت: بیش از 100 حمله به مراکز بهداشتی در اوکراین انجام شده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تعداد حملات به مراکز بهداشتی در اوکراین از 100 مورد گذشت. - خبرگزاری آناتولی

08.04.2022سازمان جهانی بهداشت طی گزارشی اعلام کرد: «از ابتدای جنگ روسیه علیه اوکراین در 24 فوریه، تاکنون 103 حمله به مراکز بهداشتی و درمانی صورت گرفته است که 89 مورد آن به ساختمان‌های بهداشتی و 13 مورد از آنها به آمبولانس‌ها و خودروهای حمل و نقل پزشکی آسیب رسانده است».

تدروس آدهانوم گبریسوس مدیر کل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه از حملات به مراکز بهداشتی به شدت نگران هستند، گفت: «حمله به این مراکز نقض قوانین بین‌المللی حقوق بشر است. وضعیت کنونی بدون صلح نمی‌تواند درست شود». هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا نیز در بیانیه امروز خود گفت که اوکراین در «روزهای تاریک» خود قرار دارد و هشدار داد که سیستم بهداشتی این کشور روز به روز بدتر می‌شود.

وی افزود: «میزان مصونیت فلج اطفال و سرخک در کشور از 24 فوریه در حال کاهش است.50 درصد داروخانه‌ها در سراسر اوکراین بسته شده و بیش از 1000 مرکز بهداشتی در مناطق درگیری باقی مانده‌اند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان بهداشت جهانی: ابتلای بیش از دو سوم جمعیت آفریقا به کرونا از آغاز همه‌گیریپژوهش جدید سازمان بهداشت جهانی می‌گويد از زمان شروع همه‌گیری کرونا بیش از دو سوم جمعیت آفریقا به کووید-۱۹ مبتلا شده که ۹۷ برابر آمار رسمی مبتلایان است. اچ ای وی مثبتن بیشترشون
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شدمجمع عمومی سازمان ملل روسیه را از شورای حقوق‌بشر این سازمان اخراج کرد. - خبرگزاری آناتولی شورای حقوق جنایت کاران باید باشه اسمش عربستان آمریکا اسراییل انگلیس جمع اشون جمع هست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل عضویت روسیه از شورای حقوق بشر را تعلیق کرد | DW | 07.04.2022مجمع عمومی سازمان ملل با حذف روسیه از شورای حقوق بشر یک سیگنال واضح علیه جنگ در اوکراین ارسال کرد. کشورهای گروه ۷ تحریم‌های تازه‌ای علیه اوکراین تصویب کردند و ناتو و آمریکا ارسال سلاح به اوکراین را افزایش می‌دهند. علیه اکراین ؟؟؟؟ عدم وجود ناظر کیفی در یک شبکه مثلا معتبر ! تحریم علیه اوکراین 😅 یه مشت بی سواد توئیت میزنن 😂😂
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شدعضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شد مجمع عمومی سازمان ملل با ۹۳ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۵۸ رأی ممتنع، عضویت روسیه را در شورای حقوق بشر به حالت تعلیق درآورد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شد؛ ایران رای منفی دادبه غیر از خود روسیه، تنها ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا و کشورهای آسیای مرکزی به این قطعنامه رای منفی دادند و ۵۸ کشور نیز رای ممتنع دادند. مبارک است و بفال نیک میگیریم تا دست جنایتکاران از کسب این کرسی ها کمتر و کمتر شود. بامید گرفتن حق وتو از روسیه و یتیم کردن ملاعلی. بزرگترین دمکراسی جهان ـ هند ـ در این مضحکه شرکت نکرد! واقعاً آتلانتیست‌ها پیروزی بزرگی به دست آوردند! رای منفی ۲۳ تا رو میفهمم ولی رای ممتنع اون ۵۷ رو درکی ندارم
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »