سازمان ملل: طرف‌های درگیر در مأرب به آتش‌بس یمن احترام بگذارند

19/01/1401 09:07:00 ب.ظ

سازمان ملل: طرف‌های درگیر در مأرب به آتش‌بس یمن احترام بگذارند العربيه_فارسى

در پی تکرار نقض آتش‌بس اعلام شده در یمن از سوی شبه‌نظامیان حوثی،‌ هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن طرف‌های درگیر در استان مأرب یمن را به گروندبرگ جمعه، 8 آوریل، در حساب کاربری خود در «توییتر» نوشت که او از نزدیک آخرین تحولات در استان مأرب را دنبال می‌کند و از همه طرف‌ها می‌خواهد ضمن حفظ خویشتن‌داری، آتش‌بس اعلام شده را رعایت کنند.

Advertisement

این در حالی است که ارتش یمن تا چهارشنبه، یعنی پنجمین روز از زمان اعلام آتش‌بس در یمن، 80 مورد نقض آتش‌بس از سوی حوثی‌ها را در محورهای عملیاتی در استان‌های مأرب، الجوف، صعده، حجه، الحدیده و تعز رصد کرده است.

در پاسخ به نقض مکرر آتش‌بس از سوی حوثی‌ها نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن از زمان اعلام آتش‌بس سازمان ملل در 2 آوریل گذشته، شدیدترین حمله شبه‌نظامیان حوثی‌ مورد حمایت ایران را دفع کردند. منابع نظامی یمن، جمعه اعلام کردند که شبه‌نظامیان حوثی در ساعات اولیه بامداد جمعه به‌دنبال تلاش خود برای انجام تدارکات و اعزام مکرر نیرو به منظور تصرف مواضع ارتش در منطقه العگد الرملی در شرق بلق، متحمل خسارت‌های سنگینی شدند. headtopics.com

به گفته این منابع، حوثی‌ها ابتدا جبهه جنوبی تا حومه ضلع غربی این منطقه را زیر آتش توپخانه خود قرار دادند اما پس از آن حمله آنها به استحکامات دفاعی ارتش و مقاومت مردمی یمن، ناکام ماند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟

جنگ اوکراین؛ مجمع عمومی سازمان ملل به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای دادرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه به کی‌یف سفر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: خیلی زحمت کشیدن. مگر جنایتهای رنگارنگی که تشگیلات فاشیسم شئونیزم‌ فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران سالهاست بر ملتهای ایرانیان میکند کمتر از جنایتهای روسیه به اوکراین است چرا صلیبچیهای ناتو بیش از ۱۰۰ ساله خاموشی اختیار کردند اکنون هم با فاشیسم به مذاکره نشسته اند؟!!!... عربستان در زمان ریاست شورا بزرگترین مراسم اعدام خودش رو برگزار کرد آمریکا چرا کاری برای تعلیقش نکرد؟

سازمان جهانی بهداشت: بیش از 100 حمله به مراکز بهداشتی در اوکراین انجام شده استسازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تعداد حملات به مراکز بهداشتی در اوکراین از 100 مورد گذشت. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت دو نفر به نام‌های آرین طاهرزاده و حیدر علی به دست ماموران فدرال در واشینگتنماموران اف‌بی‌آی در واشینگتن، پایتخت ایالات متحده، روز چهارشنبه دو نفر را که خود را مامور فدرال و کارمند وزارت امنیت داخلی آمریکا معرفی می‌کردند بازداشت کردند. احتمالا میخاستن به رابرت مالی(نفوذی مستقیم علی خامنه ایی در کابینه بایدن) حقوقش رو بدهند

بریتانیا از تشکیل دولت «فراگیر‌تر» در یمن استقبال می‌کندلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا ضمن استقبال از تلاش‌ها برای تشکیل دولت جدید در یمن، آن را تلاش برای ایجاد دولتی «فراگیر‌تر» دانست.وزیر خارجه بریتانیا تشکیل روباه

تاکید امیر عبداللهیان بر ضرورت رفع کامل محاصره انسانی و ارسال کمک های انسانی به یمنحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در یک تماس تلفنی با شیخ احمد ناصر الصباح وزیرخارجه کویت، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و ملت کویت در خصوص موضوعات مورد علاقه فی مابین از جمله مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.