سازمان ملل از واشنگتن و تهران خواست به مفاد توافق هسته‌ای بازگردند

24/09/1400 09:56:00 ق.ظ

سازمان ملل از واشنگتن و تهران خواست به مفاد توافق هسته‌ای بازگردند جزئیات بیشتر🔽

آلمان، بریتانیا و فرانسه، طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای نیز در بیانیه‌ای مشترک اطمینان دادند که «درهای دیپلماسی برای توافق اکنون کاملا باز است.» سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه ایران و ایالات متحده آمریکا را به پایبندی نسبت به تعهدات پیشین در قبال توافق هسته‌ای وین و بازگشت به این مفاد توافقنامه‌ بین‌المللی فراخواند.

رزماری دی کارلو، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد در این خصوص از واشنگتن خواست تا تحریم‌های یک‌جانبه وضع شده علیه ایران را به موجب توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ لغو کند و تهران را نیز به انجام تعهدات خود در راستای این توافقنامه برای محدود کردن برنامه اتمی خود دعوت کرد.

درخواست رزماری دی کارلو، معاون آنتونیو گوترش از مقامات ایرانی و آمریکایی برای کاستن از تنش‌ها و بازگشت به تعهدات در چارچوب توافق هسته‌ای وین در حالی مطرح می‌شود که تهران و واشنگتن از اواخر ماه نوامبر به واسطه از سرگیری مذاکرات و از کانال دیگر طرف‌های باقی‌ مانده در برجام گفتگوی‌های غیرمستقیم را در خصوص احیای توافق سال ۲۰۱۵ آغاز کرده‌اند.

معاون دبیر کل سازمان ملل در این خصوص گفت: «از ایالات متحده می‌خواهم که تحریم‌های خود را همانطور که (در توافقنامه) مشخص شده، لغو و معافیت‌های تجارت نفت با ایران را تمدید کند». وی افزود: «تمدید و گسترش معافیت‌های آمریکا در زمینه برخی فعالیت‌های غیرنظامی مرتبط با هسته‌ای نیز اهمیت بالایی دارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه سعودی: دستمان را به سوی ایران دراز می‌کنیم/ خواهان توافق هسته‌ای فراگیر هستیم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimوزیر خارجه سعودی: دستمان را به سوی ایران دراز می‌کنیم مواضع سختگیرانه ایران در وین نگران‌کننده است حضور ما در مذاکرات هسته‌ای با ایران ما را به راه‌حل‌ها نزدیک می‌کند شورای همکاری خلیج فارس خواهان توافق هسته‌ای طولانی و فراگیر با ایران است درباره اظهارات گرگیج که او را متهم به توهین به مقدسات کرد 1) اظهارات ایشان: 1/1 عمَر شاه بانو را به نکاح حسین درآورد. 2/1 این زمان غنیمت و خلاف عمر بود 3/1 اگر عمر را ظالم و غاصب بدانیم، چه نسبت درستی برای ائمه می ماند؟ 4/1 در تاریخ چیزی نوشته شده، بدون سند آنرا نباید اعتبار کرد

توافق دو کره، چین و آمریکا بر سر «اصول» انتشار اعلامیه پایان رسمی جنگ در شبه‌جزیرهکره جنوبی می‌گوید که به همراه ایالات متحده، چین و کره شمالی بر سر مفاد «اساسی و بنیادین» برای اعلام رسمی پایان جنگ کره که در سال ۱۹۵۳ بدون معاهده صلح متوقف شد، توافق کرده‌اند. جزئیات بیشتر🔽 خبر خوب

دیپلمات‌های آلمان، بریتانیا و فرانسه: مواضع ایران مغایر با توافق برجام است | DW | 14.12.2021دیپلمات‌های اروپایی مذاکره‌کننده در برجام گفتند به مذاکرات واقعی با ایران دست نیافتند و مواضع ایران را مغایر با برجام دانستند. ایران اعلام کرد بعضی بازیگران به جای دیپلماسی واقعی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می‌کنند. دویچه وله شدی شبیه کسایی که نشادور کردن اونجاشون😂😂😂 ملاها گفتگو بلد نیستند، یک عمر یکطرفه از بالای منبر گفتند بدون اینکه صدای مردم را بشنوند. مگر در جمهوری اسلامی دیپلمات هم هست؟ یک مشت دزد و تروریست به سر کردگی یک دیوانه به اسم علی خامنه ای.

باقری: توافق خوب و سریع میسر خواهد بود اگر ...باقری: *اگر اراده برای جبران خطای مقصر باشد، راه برای توافق خوب و سریع هموار می‌شود *بعضی بازیگران به جای دیپلماسی به عادت مقصرنمایی خود پافشاری می‌کنند * ما سریعا پیشنهادهایمان را ارائه کردیم و به نحوی سازنده و منعطف تلاش کردیم تا اختلاف کم شود همیشه اشغال گران به دنبال پاکسازی و اخراج بومیان بودند و هستند نه_به_جمهوری‌_اسلامی کسکش اشغال هرزه زاده تخم سگ ایران خانه ماست وطن ماست خاک ماست ما جایی نمیریم تو خودت برو کونتو بده بیکار نمونی نه_به_جمهوری‌_اسلامی

پایان ۲۷۱ روز مذاکره؛ چهار حزب سیاسی هلند برای تشکیل دولت جدید به توافق رسیدنددوره ۹ ماهه مذاکرات رهبران این چهار حزب‌ برای تشکیل دولت ائتلافی جدید طولانی‌ترین دوره رایزنی احزاب برای تشکیل دولت در تاریخ هلند محسوب می‌شود. جزئیات بیشتر🔽

توافق موقت در چه صورتی به نفع ایران است؟/ اجازه ندهیم دیگر کشورها از تنش‌های موجود برای رسیدن به اهداف خودشان استفاده کنندیک فعال سیاسی درباره مذاکرات احیای برجام گفت: یک موافقتنامه موقت در خصوص مذاکراتی که در حال انجام است به نفع ایران است چراکه جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند اورانیوم ۲۰ و ۶۰ درصد غنی شده خود را به خارج از کشور بفرستد و فعالیت‌های نسل جدید سانتریفیوژها را متوقف کند بنابراین بهترین راه این است که طرفین به یک توافق موقت دست پیدا کنند.