سازمان امنیت داخلی: حزب آلترناتیو آلمان مظنون به گرایش راست افراطی است | DW | 03.03.2021

13/12/1399 07:10 ب.ظ

'اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی' (سازمان امنیت داخلی) گفته است که حزب 'آلترناتیو برای آلمان' (AfD) یک 'مورد مظنون' به گرایشات راست افراطی طبقه‌بندی شده و از این رو می‌تواند تحت مراقبت‌های امنیتی قرار گیرد.

'اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی' (سازمان امنیت داخلی) گفته است که حزب 'آلترناتیو برای آلمان' (AfD) یک 'مورد مظنون' به گرایشات راست افراطی طبقه‌بندی شده و از این رو می‌تواند تحت مراقبت‌های امنیتی قرار گیرد. "اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی" (سازمان امنیت داخلی) گفته است که حزب"آلترناتیو برای آلمان" (AfD) یک"مورد مظنون" به گرایشات راست افراطی طبقه‌بندی شده و از این رو می‌تواند تحت مراقبت‌های امنیتی قرار گیرد.

بیورن هوکه، رهبر جناح افراطی و راست حزب آلترناتیو برای آلمان به گزارش خبرگزاری آلمان، توماس هالدن‌وانگ، سرپرست"اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی" در یک کنفرانس ویدئویی داخلی، مسئولان ایالتی اداره فدرال را در جریان ارزیابی این نهاد درباره ماهیت حزب"آلترناتیو برای آلمان" قرار داده است.

شبکه تلویزیون سراسری آلمان (ARD) و هفته‌نامه اشپیگل نیز در این باره گزارش داده‌اند. "اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی"، مسئولیت امنیت داخلی آلمان را برعهده دارد. این نهاد فدرال به دلیل یک پرونده‌ای که در دادگاه در جریان است، هنوز به طور علنی در مورد ارزیابی خود از حزب"آلترناتیو آلمان" (AfD) نمی‌تواند اعلام نظر کند. headtopics.com

پیش از این انتظار می‌رفت که تصمیم سازمان امنیت داخلی در این زمینه در اوایل ژانویه اعلام شود. اما حزب"آلترناتیو آلمان" شکایتی را به دادگاه اداری کلن ارائه داد؛ با این هدف که مانع از اعلام رسمی تصمیم سازمان امنیت داخلی آلمان شود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هشدار سازمان ملل درباره احتمال وقوع جنگ داخلی در میانمارهشدار سازمان‌ملل درباره احتمال وقوع جنگ داخلی در میانمار

سازمان ملل نسبت به بروز جنگ داخلی و «راه افتادن حمام خون» در میانمار هشدار دادشورای امنیت سازمان ملل متحد در جلسه اضطراری برای بررسی بحران میانمار که از اول فوریه و با کودتای نظامی علیه دولت آنگ سان سوچی آغاز شد، با وجود هشدار نسبت به وخیم‌تر شدن وضعیت این کشور، با مخالفت چین نتوانست قطعنامه‌ای برای تحریم نظامیان کودتاگر صادر کند.

نگرانی سازمان ملل از احتمال تبدیل اعتراضات مردمی به جنگ داخلی در میانمارکمیسر عالی حقوق بشر در مورد احتمال تبدیل اعتراضات مردمی به جنگ داخلی در میانمار ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان امنیت روسیه یک دیپلمات اوکراینی را بازداشت کردسازمان امنیت روسیه این دیپلمات را در جریان دیدار با یک شهروند روس بازداشت کرد. این سازمان وی متهم کرده که در حال دریافت «اطلاعات حساس و طبقه‌بندی شده» از این شهروند بوده است.

ارائه ابتکار سعودی برای پایان بحران در یمن به شورای امنیت سازمان مللسفیر پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل پنج‌شنبه 25 مارس 2021 ابتکار ریاض برای پایان دادن به بحران یمن آتش بس معنی ندارد . فقط پایان جنگ . سعودی تا به گوه خوردن نیوفتد و دست از جنایت های خود نکشد جنگ هم پایان نخواهد یافت آفرین به عربستان. جنگ در منطقه و برادر کشی فقط به نفع انگلیس حرومزاده است و ملت های منطقه از آن حمایت نمی کنند. رستاخیز_ملی_با_پهلوی یمن بحرانی ندارد این بن سلمان است که در باتلاق یمن مثل خر در گل گیر کرده و مانند سگ زوزه میکشد

سازمان امنیت داخلی: حزب آلترناتیو آلمان مظنون به گرایش راست افراطی است

"اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی" (سازمان امنیت داخلی) گفته است که حزب"آلترناتیو برای آلمان" (AfD) یک"مورد مظنون" به گرایشات راست افراطی طبقه‌بندی شده و از این رو می‌تواند تحت مراقبت‌های امنیتی قرار گیرد.

بیورن هوکه، رهبر جناح افراطی و راست حزب آلترناتیو برای آلمان

به گزارش خبرگزاری آلمان، توماس هالدن‌وانگ، سرپرست"اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی" در یک کنفرانس ویدئویی داخلی، مسئولان ایالتی اداره فدرال را در جریان ارزیابی این نهاد درباره ماهیت حزب"آلترناتیو برای آلمان" قرار داده است.

شبکه تلویزیون سراسری آلمان (ARD) و هفته‌نامه اشپیگل نیز در این باره گزارش داده‌اند.

"اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی"، مسئولیت امنیت داخلی آلمان را برعهده دارد.

این نهاد فدرال به دلیل یک پرونده‌ای که در دادگاه در جریان است، هنوز به طور علنی در مورد ارزیابی خود از حزب"آلترناتیو آلمان" (AfD) نمی‌تواند اعلام نظر کند.

پیش از این انتظار می‌رفت که تصمیم سازمان امنیت داخلی در این زمینه در اوایل ژانویه اعلام شود. اما حزب"آلترناتیو آلمان" شکایتی را به دادگاه اداری کلن ارائه داد؛ با این هدف که مانع از اعلام رسمی تصمیم سازمان امنیت داخلی آلمان شود.طبقه‌بندی در جایگاه"مورد ظن" به این معناست که برای مثال تمام ارتباطات یک گروه یا حزب تحت نظر و مراقبت‌های مخفی قرار خواهند گرفت. احتمال به کارگیری افراد مورد اعتماد نفوذی، و تعقیب و مراقبت از منظر حقوقی نیز امکان‌پذیر می‌شوند.تاکنون حزب"آلترناتیو برای آلمان" در کلیت خود، برای سازمان امنیت داخلی یک"مورد تحت ارزیابی" بوده است. در اوایل ۲۰۱۹ یک جناح حزب آلترناتیو برای آلمان و سازمان جوانان این حزب با نام"آلترناتیوهای جوان" به عنوان"مورد ظن" طبقه‌بندی شده بودند.

تینو کروپالا، رئیس حزب آلترناتیو برای آلمان این اقدام اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی را جنجال‌آفرین خواند و در مورد انتشار خبرها در این زمینه گفت: «در حالی که اداره فدرال اجازه اعلام علنی طبقه‌بندی"مورد ظن" را نداشته است، اطلاعاتی در این زمینه را به رسانه‌ها درز داده است تا بدین گونه بر رقابت‌های حزبی به ضرر حزب آلترناتیو آلمان تأثیر بگذارد.»

آلیس الیزابت وایدل، رئیس فراکسیون پارلمانی حزب آلترناتیو اعلام کرد علیه طبقه‌بندی این حزب به عنوان"مورد ظن" دست به اقدامات حقوقی خواهد زد. او به خبرگزاری آلمان گفت که اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی کاملا سیاسی عمل کرده است: «من اطمینان دارم که این نوع طبقه‌بندی در مورد حزب آلترناتیو در برابر دادگاه قانون اساسی آلمان نافرجام خواهد ماند.»