سازمان ملل نسبت به استفاده از ماسک و موادضدعفونی کننده قاچاق هشدار داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

سازمان ملل نسبت به قاچاق ماسک و موادضدعفونی کننده توسط گروه‌های تبهکار هشدار داد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سازمان ملل هشدارداده که گروه‌های تبهکار برای درآمدزایی بیشتر به قاچاق ماسک، موادضدعفونی کننده و سایرمحصولات پزشکی دوران شیوع کرونا روی آورده‌اند.

به گفته سازمان ملل حضور تبهکاران در این تجارت که به جان انسان‌ها مربوط است می تواند زندگی میلیون‌ها نفر را به خطربیندازد. دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرائم ملل متحد در گزارش خود تاکید کرده است که گروه‌های تبهکار سازمان یافته با بهره برداری از ترس مردم از ویروس کرونا اقدام به احتکار اقلام پزشکی مورد نیاز می کنند تا قیمت آنها را بالا ببرند.

سازمان ملل می گوید كه انتظار می رود مجرمان پس از این اقدام، تمركز خود را روی قاچاق واكسن متمرکز کنند. سازمان ملل در عملیاتی با هماهنگی اینترپل برای هدف قرار دادن فروش غیرقانونی داروها و محصولات پزشکی با مشارکت ۹۰ کشور در ماه مارس ۱۲۱ نفر را در سراسر جهان بازداشت و میلیون‌ها ماسک غیراستاندارد و ۱۲ میلیون یورو پول نقد را ضبط کرد.

سازمان ملل از تمام کشورهای عضو خواسته تا به این سازمان و پلیس بین الملل برای مبارزه با افزایش حضور گروه‌های تبهکار در حوزه سلامت و پزشکی کمک کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار سازمان ملل درباره خطر افزایش بیماری‌های قابل انتقال از حیوان به انسان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارشگر ویژه سازمان ملل: حمله آمریکا به قاسم سلیمانی غیرقانونی بودکالامار قرار است روز پنجشنبه گزارش خود را به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارایه کند تا کشورهای عضو درباره این که چه اقدامی در این رابطه صورت بگیرد، بحث کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازرسان سازمان ملل حملات سوریه و روسیه به ادلب را «جنایت جنگی» دانستندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد گزارشگر سازمان ملل از حمله پهپادی به خودروی قاسم سلیمانی | DW | 07.07.2020بنا بر ارزیابی گزارشگر ویژه سازمان ملل کشتن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا مغایر با حقوق بین‌الملل بوده است. در حمله پهپادی روز سوم ماه ژانویه به خودروی حامل سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، و نه نفر دیگر کشته شده بودند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل متحد: اگر کاری نکنیم، انتقال بیماری‌های حیوان به انسان چون کرونا بیشتر می‌شودکارشناسان سازمان ملل متحد می‌گویند کووید ۱۹ ظرف دو سال آینده حدود ۹ تریلیون دلار خرج روی دست کشورهای جهان خواهد گذاشت و با توجه به گسترش نیاز به پروتئین و همچنین مداخله در محیط زیست، چنانچه اقدامی نشود، بروز همه‌گیری‌هایی چون کرونا ادامه خواهد یافت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هشدار دکتر زالی نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کرونا/ تنها استفاده از ماسک کافی نیستهشدار زالی نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کرونا فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با ابراز نگرانی نسبت به افزایش آمار مبتلایان کرونا در استان از افزایش ۸ و نیم درصدی بستری مراجعان سرپایی مراکز بهداشتی و درمانی به علت کرونا خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »