سازمان ملل: نباید به تاثیر مثبت دوران قرنطینه بر محیط زیست خوشبین بود

16/03/1399 08:15 ب.ظ

موضوع اصلی روز جهانی محیط زیست در سال جاری میلادی تنوع زیستی است. سازمان ملل متحد با این نام‌گذاری به نوعی تلاش کرده تا توجه جهانیان را به «ماهیت و فوریت» این موضوع جلب کند.

موضوع اصلی روز جهانی محیط زیست در سال جاری میلادی تنوع زیستی است. سازمان ملل متحد با این نام‌گذاری به نوعی تلاش کرده تا توجه جهانیان را به «ماهیت و فوریت» این موضوع جلب کند. همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ برغم مشکلات زیست محیطی خاص خود،‌ نقشی قابل توجه در کاهش تاثیرگذاری انسان بر تغییرات آب و هوایی داشت.

اجرای مقررات قرنطینه و اعمال محدویت‌های سخت‌گیرانه برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا سبب شد تا شمار زیادی از کشورها در اروپا و نیز دیگر نقاط جهان از آسمانی آبی و روشن‌تر و هوایی پاک‌تر بهره‌مند شوند.

مقررات قرنطینه و منع آمد وشد سبب شد تا انتشار گاز کربن در ماه‌های نخست سال جاری میلادی روزانه تا میزان ۱۷ درصد در جهان کاهش یابد. با این حال برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد هشدار داد که همه‌گیری ویروس کرونا نبایست به عنوان یک «پوشش نقره‌ای» برای تغییرات و آب و هوایی تلقی شود؛ به عبارت دیگر سازمان ملل تاکید دارد که نباید آنطور که تصور می‌شود نسبت به تاثیر مثبت محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس بر جو زمین خوشبین‌ بود.

اینگر اندرسن، مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد روز جمعه در گفتگو با یورونیوز تصریح کرد که برای مبارزه با وضعیت اضطراری موجود ناشی از تغییرات شدید آب و هوایی باید اقدامات بیشتری انجام داد و قرنطینه قطعا راه حل این کار نیست. headtopics.com

چرند گفته. سیاه نمای کرده.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اعتراضات به کشتن یک فلسطینی مبتلا به اوتیسم توسط پلیس اسرائیل | DW | 03.06.2020کشتن یک مرد فلسطینی به دست ماموران پلیس اسرائیل موجی از اعتراضات را برانگیخته است. علاوه بر تظاهرات اعتراضی و موضع‌گیری سیاستمداران و کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل، خاخام اورشلیم هم به دیدار خانواده قربانی رفته است.

ویدیو؛ هزاران نفر در لندن در اعتراض به قتل جرج فلوید به خیابان آمدندتظاهرکنندگان در پایتخت بریتانیا پیش از حرکت به سوی خیابان‌های مرکزی لندن در هاید پارک تجمع کرده بودند. پروپاگاندای رسانه های غربی چرا اینهه آدم تو خاورمیانه کشته میشن صداشون درنمیاد ولی واسه ی یه امریکایی دارن جورواجر میکننن خودشونو

دانش‌آموزان در سنگاپور ماسک به صورت به مدارس بازگشتندمدارس،‌ آموزشگاه‌ها و اغلب کسب و کارها در سنگاپور از ابتدای ماه آوریل بواسطه اجرای مقررات قرنطینه بسته شده بود.

شمار مبتلایان روزانه به کرونا در ایران به بالاترین حد رسیدبا ثبت ۳ هزارو ۵۷۴ مورد جدید، شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در ایران به بالاترین حد از ابتدای شیوع این ویروس رسید. احتمالا روحانی میگه: اشکال نداره مهم اینه چرخ اقتصاد بچرخه ج۰ا جائیکه دستش نمیرسه مردمو بطور اعم روانه قبرستان کند ویروس مرگبار شیوع گسترش میدهد عکستون حرف نداره. آفرین. داریم میریم به ...

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به مرز 450 هزار نفر رسید

چرا ماموران پلیس آمریکا به ندرت به خاطر قتل محکوم می‌شوندماه گذشته درشهر مینیاپولیس چهار پلیس به جرم قتل جورج فلوید متهم شدند. اما در طول تاریخ به ندرت پلیسی به هیچ جرمی متهم شده‌ است چه برسد به قتل. چرا؟ از خاشقچی کشیدین بیرون کردین تو جورج فلوید دیگه نه؟ Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. و چرا عمله های عن گلیس خبیس به ندرت بخاطر وطن فروشی محکوم می‌شوند ؟!