پناهجویان

پناهجویان

سازمان ملل وضعیت آموزش کودکان پناهجو را 'اسف‌بار' می‌داند | DW | 30.08.2019

یکی از بزرگترین آسیب‌های ترک اجباری زادوبوم و پناهندگی به کشور دیگر را می‌توان در وضعیت آموزشی کودکان پناهجو دید. تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهند که نیمی از کودکان پناهجو از دسترسی به مدرسه و امکانات آموزشی محروم هستند.

30/08/2019 02:50:00 ب.ظ

یکی از بزرگترین آسیب‌های ترک اجباری زادوبوم و پناهندگی به کشور دیگر را می‌توان در وضعیت آموزشی کودکان پناهجو دید. تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهند که نیمی از کودکان پناهجو از دسترسی به مدرسه و امکانات آموزشی محروم هستند.

یکی از بزرگترین آسیب‌های ترک اجباری زادوبوم و پناهندگی به کشور دیگر را می‌توان در وضعیت آموزشی کودکان پناهجو دید. تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهند که نیمی از کودکان پناهجو از دسترسی به مدرسه و امکانات آموزشی محروم هستند.

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان می‌گوید: «اگر به پناهجویان امکانی برای مجهز شدن به مهارت‌ها و دانایی لازم برای آینده‌شان داده نشود، ما در امر رسیدگی به پناهجویان ناکام می‌مانیم.»بیشتر بخوانید:سازمان ملل برای پیکار در راه حقوق بشر بودجه ندارد 

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه باید در تاریخ گفته شود چه مصائبی بر دولت دوازدهم نازل شد سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

این مقام مسئول تأکید می‌کند که این وضعیت باید تغییر کند و پیشرفت در این زمینه را به نفع همه می‌داند. گراندی می‌گوید، باید در حوزه آموزش پناهندگان سرمایه‌گذاری کرد و اگر این گام برداشته نشود به اعتقاد او،"باید بهای آن را پرداخت". بهایی که گراندی برای بی‌توجهی به آموزش پناهندگان و ادامه وضع موجود متصور می‌شود،"نسلی از کودکان است که محکوم‌ به وابستگی در زندگی آینده‌شان هستند"؛ نسلی که بدون داشتن کار نمی‌تواند کمکی باشد برای جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند.

تنها ۶۳ درصد بر پایه گزارش سالانه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، در سراسر جهان ۹۱ درصد از تمامی کودکانی که در سنین مدرسه به سر می‌برند، به مراکز آموزشی دسترسی دارند. این آمار در مورد کودکان پناهجو به ۶۳ درصد می‌رسد. وضعیت برای کودکانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دبستان را دارند به مراتب بدتر است. headtopics.com

در سراس جهان تنها ۸۴ درصد از کودکان به مقاطع بالاتر راه می‌یابند. در میان کودکان پناهجو این آمار به ۲۴ درصد می‌رسد. چشم‌انداز برخورداری از تحصیلات عالی، در میان پناهندگان به تنها ۳ درصد می‌رسد؛ ۳ درصد در برابر ۳۷ درصد کودکان در سراسر جهان با شانس دست‌یابی به آموزش عالی.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبیشتر کودکانی که وضعیت آموزش آنها و دسترسی آنها به امکانات آموزشی"بحرانی" توصیف شده است، در کشورهایی چون اوگاندا، سودان، ترکیه، پاکستان و لبنان هستند.در گزارش اخیر این سازمان حقوق بشری از موفقیت‌هایی هم سخن به میان آمده است. برای نمونه در کشورهایی مانند کنیا، پاکستان و مکزیک، تلاش فراوانی برای شرکت‌ دادن کودکان پناهجو در مدرسه و فعالیت‌های روزانه در مدرسه صورت می‌گیرد.

ترکیه  ۷ / ۳ میلیون پناهجو را در خود اسکان داده که یک میلیون نفر از آنها کودکانی در سنین مدرسه هستند.محدودیت مالی و بحران در آموزش کودکان پناهجوفیلیپو گراندی دلیل اصلی بحران آموزشی را کمبود مالی می‌داند. این مسئول فعال در امور بشردوستانه سازمان ملل معتقد است که جامعه جهانی باید منابع مالی بیشتری برای آموزش دختران و پسران در اختیار بگذارد. او آموزش را پیششرط لازم برای پناهندگان جوان جهت ادای سهم اجتماعی و اقتصادی در کشور میزبان میداند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددومینیک بارتچ، مسئول آلمانی کمیساریای عالی حقوق بشر در امور پناهندگان، می‌گوید که هرچند وضعیت آلمان در مورد آموزش کودکان پناهجو بسیار خوب است اما باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا  کودکان پناهنده بتوانند، هرچه سریع‌تر به گونه‌ای"عادی در کلاس درس حاضر شوند". headtopics.com

عذرخواهی ورزشکار کره‌ای از اظهاراتش علیه جواد فروغی جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، در پایان سال ۲۰۱۸ شمار پناهجویان در سراسر جهان را حدود ۲۶ میلیون نفر اعلام کرد. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

جزییاتی از بزرگترین قربانگاه کودکان در پرو مشخص شدهدف از قربانی کردن این کودکان در تمدن چیموها پیشکش کردن آن‌ها به خدایان برای کاهش عصبانیت آن‌ها بود.

'بزرگترین گور کودکان قربانی' در پرو پیدا شدباستان شناسان در پرو آنچه را گمان می رود محل بزرگترین مراسم قربانی کردن کودکان در تاریخ باشد را حفاری کرده اند. بقایای ۲۲۷ کودک پنج تا چهارده ساله در نزدیکی شهر ساحلی هوانچاکو در شمال لیما، پایتخت پرو، پیدا شد.

اشتباه کارخانه داروسازی عامل 'پرمویی' کودکان در اسپانیابه دنبال یک اشتباه دارویی در یک شرکت داروسازی، ۱۷ مورد رویش موی غیرطبیعی در میان کودکان در اسپانیا گزارش شده است. ظاهرا داروی درمان ریزش مو با داروی معده اشتباه شده است.

سازمان ملل برای پیکار در راه حقوق بشر بودجه ندارد | DW | 30.08.2019بسیاری از اعضای سازمان ملل سهم تعیین‌شده برای تأمین بودجه این سازمان را پرداخت نکرده‌‌ یا با تأخیر پرداخت می‌کنند. محدودیت مالی گریبانگیر فعالیت‌های کمیساریای عالی حقوق بشر هم شده. آمریکا بزرگترین بدهکار در این حوزه است.

اسرائیل دولت ایران را به پشتیبانی موشکی از حزب‌الله لبنان متهم کرد | DW | 30.08.2019سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که جمهوری اسلامی به حزب‌الله در زمینه ساخت موشک‌های هدایت‌شونده یاری می‌رساند. اسرائیل تجهیز حزب‌الله به موشک‌های با ظرفیت هدایت دقیق را خطری جدی برای امنیت خود اعلام کرده است.

آمریکا یک بانک لبنانی را به اتهام همکاری با حزب‌الله تحریم کرد | DW | 30.08.2019وزارت خزانه‌داری آمریکا 'بانک اعتباری جمال' و شرکت‌های تابعه آن را به اتهام همکاری با حزب‌الله لبنان تحریم کرد. افزون بر آن چهار نفر نیز به اتهام فراهم کردن تسهیلات مالی برای حماس نیز از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.