واکسن کرونا, واکسن جانسون اند جانسون, واکسن اسپوتنیک

واکسن کرونا, واکسن جانسون اند جانسون

سازمان غذا و دارو کندی واکسیناسیون را به گردن خارجی‌ها انداخت | DW | 16.09.2021

دو واکسن تک‌دوزه روسی و آمریکایی 'اسپوتنیک لایت' و 'جانسون اند جانسون' مجوز گرفته و وارد چرخه مصرف ایران شده‌اند. رئیس سازمان غذا و دارو هم‌زمان کمپانی‌های تامین‌کننده واکسن را به 'خست' متهم کرد.

16/09/2021 02:50:00 ب.ظ

دو واکسن تک‌دوزه روسی و آمریکایی 'اسپوتنیک لایت' و 'جانسون اند جانسون' مجوز گرفته و وارد چرخه مصرف ایران شده‌اند. رئیس سازمان غذا و دارو هم‌زمان کمپانی‌های تامین‌کننده واکسن را به 'خست' متهم کرد.

دو واکسن تک‌دوزه روسی و آمریکایی 'اسپوتنیک لایت' و 'جانسون اند جانسون' مجوز گرفته و وارد چرخه مصرف ایران شده‌اند. رئیس سازمان غذا و دارو هم‌زمان کمپانی‌های تامین‌کننده واکسن را به 'خست' متهم کرد.

سازمان غذا و دارو کندی واکسیناسیون را به گردن خارجی‌ها انداختدو واکسن تک‌دوزه روسی و آمریکایی"اسپوتنیک لایت" و"جانسون اند جانسون" مجوز گرفته و وارد چرخه مصرف ایران شده‌اند. رئیس سازمان غذا و دارو هم‌زمان کمپانی‌های تامین‌کننده واکسن را به"خست" متهم کرد.

جمهوری اسلامی ایران، طالبان و آغاز زودهنگام اختلافات | DW | 26.10.2021 فعالیت پمپ‌ بنزین‌ها در ایران در آستانه دومین سالگرد آبان ۹۸ و به دلایل «نامعلومی» مختل شده است اردوغان از اخراج سفرای غربی عقب‌نشینی کرد | DW | 26.10.2021

دو واکسن تک‌دوزه وارد چرخه واکسیناسیون عمومی در ایران شده‌اند؛ یکی روسی و دیگری آمریکایی. "اسپوتنیک لایت" مجوز مصرف اضطراری گرفته و "جانسون اند جانسون" به تایید رسیده است. سازمان غذا و دارو به عنوان بالاترین مرجع قانونی در زمینه ساخت، ثبت و ورود دارو و واکسن، این دو محصول را از نظر گذرانده است.

یک روز قبل از اعلام این سازمان، وبسایت صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه (RDIF) خبر داده بود که واکسن روسی اسپوتنیک لایت از مجموعه فرآورده‌های اسپوتنیک وی، در ایران به ثبت رسیده است.دکتر محمدرضا شانه‌ساز، رئیس این سازمان گفته است: «واکسن‌های ثبت‌شده در ایران، متنوع و زیاد است. هیچ مساله محرمانه‌ای در این رابطه وجود ندارد و البته دلیلی برای اعلام مکاتبات و مراحل تایید و ثبت یک واکسن در کشور نیز وجود ندارد.»  headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدایران جزو کشورهایی در دنیاست که واکسیناسیون عمومی در آنها به کندی پیش رفته و تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت بیانگر مصون‌سازی کامل حدود ۱۳ میلیون نفر از جمعیت است. واکسن چینی سینوفارم تا کنون عمده‌ترین محصول مورد استفاده بوده است. هنوز میلیون‌ها  نفر دوز نخست را هم دریافت نکرده‌اند. این در حالی است که موعد بازگشایی مدارس نزدیک می‌شود و وزیر بهداشت وعده داده که طی دو هفته دیگر واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال نیز شروع شود.

روند تامین و تزریق واکسن در ایران به تازگی شتاب گرفته و این نتیجه چرخش رهبر جمهوری اسلامی در فرمان ممنوعیت واردات واکسن است. آیت‌الله خامنه‌ای دی ماه ۹۹ در یک سخنرانی، ضمن بی‌اثر دانستن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی، واردات آنها را ممنوع کرد و خواهان تولید داخلی واکسن کرونا شد. او هفت ماه بعد و پس از مرگ ده‌ها هزار بیمار، کرونا را مسئله اول کشور خواند و خواهان واردات در کنار تولید داخلی شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبا وجود این، رئیس سازمان غذا و دارو، مشکل کمبود واکسن را به دوش شرکت‌های خارجی سازنده واکسن انداخته و به خبرگزاری ایسنا گفته است: «متاسفانه کمپانی‌ها و شرکت‌های خارجی که در تامین واکسن مورد نیاز ایران خست به خرج دادند تا قبل از اینکه تولیدکننده‌های داخلی واکسن، نیاز کشور را برطرف کنند، به اقتصاد خودشان آسیب وارد کردند و نتوانستند موفقیتی در کسب سهمی از بازار واکسن ایران داشته باشند.»

ستاد اجرایی فرمان امام که یکی از دستگاه‌های تحت نظر خامنه‌ی است و وعده کرده بود که تا پایان شهریور ۵۰میلیون دوز واکسن می‌سازد، تنها هشت میلیون دوز روانه بازار کرده و فقط نیمی از این مقدار به وزارت بهداشت رسیده است.گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کند headtopics.com

سامانه پخش هوشمند سوخت در جایگاه‌های بنزین ایران از کار افتاد | DW | 26.10.2021 یوروپل خبر از بازداشت ۱۵۰ تبهکار اینترنتی فعال در «دارک وب» داد افغانستان جام جهانی کریکت را با پیروزی مقابل اسکاتلند آغاز کرد

"دنیا حیرت کرد"سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در اسفند ۹۹ گفت:« دنیایی که برای فروپاشی جمهوری اسلامی ایران در این تلنگر سنگین کرونا، آماده بود امروز در حیرت است که چگونه توانستیم با لطف خدا، هم بیماری را مهار کنیم و هم دارو و تجهیزات مناسب تولید کنیم و هم توانستیم برای ساخت واکسن در پنج تا شش پلتفرم، گام‌های موثری برداریم.»

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندموج پنجمدر ۲۴ ساعت منتهی به روز۲۱ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی که ۴ هزار و ۹۳۸ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۲۶۶ نفر رسید.

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندتکمیل ظرفیت در سیرجاندکترغلامعباس محمدی، رییس دانشکده علوم پزشکی سیرجان تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی و بستری شدن بیماران کرونایی در حیاط بیمارستان دکتر غرضی را تایید کرد.گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کند

مرکز بستری موقت در بابلافزایش روزانه مبتلایان به کووید۱۹ در شهرستان بابل و عبور تعداد مجموع بستری‌شدگان کرونایی این شهرستان از یکهزار و ۲۰۰ نفر سبب تکمیل ظرفیت تمام تخت‌های بیمارستانی این شهرستان و راه‌اندازی مرکز بستری موقت بیماران کرونایی بابل با ۸۰ تخت شد. headtopics.com

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندتخت خالی نیستعلیرغم تلاش‌های شبانه‌روزی کادر پزشکی، هجوم بی‌وقفه بیماران سیستم درمانی در ایران با چالش روبرو کرده است. تقریبا در تمامی شهرهای ایران در بیمارستان‌ها تخت خالی برای پذیرش بیمار وجود ندارد .

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کنددرخواست تعطیلی و مخالفت وزارت کشوربا اوج گرفتن شمار مبتلایان و بحرانی شدن وضعیت در سیستم درمانی، درخواست تعطیلی دو هفته‌ای توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی مطرح و نامه او برای بررسی به ستاد کرونا ارسال شد، ولی قرارگاه کرونا که زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کند، با این درخواست مخالفت کرد.

'بحران آب تهران از مرحله هشدار عبور کرده است' | DW | 26.10.2021 دیدگاه | ایران تا به سلاح هسته‌ای دست نیابد باز نمی‌ایستد جاوید رحمان: سال گذشته ۲۰۰ نفر در ایران اعدام شدند | DW | 26.10.2021

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندصف‌های طولانی در داروخانه‌هادر حالی که در داروخانه‌ها بسیاری از داروها یافت نمی‌شوند و مردم ساعت‌ها در انتظار می‌مانند، در بازار سیاه و با قیمت‌های گزاف همه‌چیز پیدا می‌شود. محمدعلی ملکی،‌ قائم‌مقام یک شرکت‌ تولید کننده داروی"رمدسویر" گفته‌ است: «چون تصور نمی‌کردیم موجی جدید ایجاد شود و نیاز به این دارو افزایش یابد،‌ تولید انجام نشد» و حال وضعیت بحرانی شده است.

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندکمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژنعلیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت کرونا در روزهای اخیر از کمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژن خبر داد. کیانوش جهانپور تامین نشدن سرم مورد نیاز از سوی یکی از کارخانه‌های تولیدی و مشکل واردات آن از یکی از کشورها را دلیل کمبود سرم عنوان کرد.

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندواکسنیاسیون کنددرحالی که در ماه‌های گذشته حداقل از شش نوع واکسن"تولید داخل" رونمایی شده، اما تاکنون ۱۴ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۲۰ نفر دوز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۵۳۱ هزار و ۱۴۲ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند. این درحالی است که برای بخش زیادی از افراد واکسینه شده از واکسن‌های روسی و چینی وارداتی استفاده شده است.

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندموجی که قابل پیشگیری بودرئیس ستاد مقابله با کرونای تهران اعلام کرده است که فقط برای ۵ روز ذخیره واکسن در کشور وجود دارد. همزمان رئیس اتاق بازرگانی تهران گفته است که وزارت بهداشت در فروردین‌ماه امسال از ورود شش میلیون دوز واکسن به کشور جلوگیری کرده است.

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندمرگ‌هایی ناشی از تصمیم رهبرمنتقدین مسئولیت مرگ‌های ماه‌ها و هفته‌های اخیر را برعهده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی می‌دانند، زیرا او در دی‌ماه ۹۹ ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا به ایران را"ممنوع" اعلام کرد.

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندقتلگاه کروناطبق آمار رسمی در طول ۲۴ ساعت منتهی به روز پنجشنبه ۲۱ مرداد (۱۲ اوت) ۵۶۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۹۶ هزار و ۲۱۵ نفر رسیده است.

گالری عکس؛ ویروسی که دروغ‌ها و ضعف‌ها را برملا می‌کندتمدید مدت موج پنجمتردیدی نیست که هرگونه تجمعی باعث افزایش شمار مبتلایان به کرونا خواهد شد. ایران در حالی که در سخت‌ترین شرایط کرونایی خود بسر می‌برد اکنون وارد ماه محرم و عزاداری‌های آن نیز شده است. این‌گونه تجمعات و رفتارها که تصاویر آن از مشهد منتشر شد، باعث تمدید مدت موج پنجم و افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میر خواهد شد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

فعالیت پمپ‌ بنزین‌ها در ایران در آستانه دومین سالگرد آبان ۹۸ مختل شد

رسانه‌ها، کاربران و مقام‌های دولتی روایت واحدی درباره این حادثه به دست نمی‌دهند.

تایک ماه پیش همین وزیر به اصطلاح دکتر میگفت غرب نمیزاره یک واکسن واردکنیم یهو میلیونهاواکسن سرلزیر شد ابن یعنی ...

واکسن به دلایل مختلف به دستمان می‌رسد/بانک مرکزی و وزارت خارجه پای ثابت جلسات هستندسخنگوی ستاد ملی کرونا: خیلی کشورهای دنیا که تولید کننده واکسن هستند، اکثر جمعیت خود را واکسیناسیون کردند، و واکسن به دلایل مختلفی به دست ما می‌رسد

شتاب واردات واکسن به ایران؛ وعده واکسیناسیون دانش‌آموزان | DW | 14.09.2021آمار رسمی جان باختگان کرونا در ایران از ۱۱۵ هزار نفر گذشت. رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین از واردات ۵۰میلیون واکسن در دو ماه آتی خبر می‌دهد. وزیر بهداشت در آستانه سال تحصیلی وعده واکسیناسیون دانش آموزان را داد. نوش دارو پس از مرگ سهراب ! ۵۰ میلیون آب مقطر درسته !

جزئیات واکسن سربازان/ انجام واکسیناسیون تا پایان شهریورجزئیات واکسن سربازان رییس اداره سرمایه انسانس سرباز ستاد کل نیروهای مسلح: برابر برنامه‌ریزی‌ها و واکسن تامین شده، تمامی سربازان نیروهای مسلح در تمامی یگان‌ها و رده‌ها نیز تا پایان شهریورماه واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد. ۴۳ سال گذشت ارتش قوی نداریم یه مشت سرباز داریم که همه یا معتادند یا جان ندارند یا ضعیف هستند عجب ایران داریم که سربازان اینچنین داریم دوم : تا چند سال دیگه پسر مرد نداریم که بروند سربازی و پادگان ها خلوت می شن از بس که جمهوری شیطانی ایران پسران مردان را زیر خاک می کنه نسل پسران مردان رو نابود می کنید ازدواج چرا صورت نمی گیره چرا دختران سن ها بالا رفته کسی نیست بیاد ازدواج باهاشون کنه بعد فساد زیاد میشه به گردن کیه جمهوری شیطانی ایران گناه این جوانان به گردن تان در نامه اعمال تان می نویسه خدا

شبانه روزی برای تامین واکسن کار کردیم / رکورد تزریق هفتگی در جهان را می‌شکنیموزیر بهداشت: *این هفته ایران رکورد تزریق هفتگی واکسن کرونا را در جهان خواهد شکست *شبانه‌روزی برای تامین واکسن کار کردیم *تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دُز واکسن وارد می‌شود خسته نباشید. در مسابقه دوی سرعت، یه سری خط پایان رو رد کردند و در حال استراحت هستند. شما هنوز دارید نفس‌نفس‌زنان می‌دوید که برسید به پایان... بعد رسانه‌هاتون توی بوق می‌کنند که در حال حاضر سریعترین دونده ماییم. خسته نباشید. بخدا دیگه همه کشورها دوره پیک ندارن همه یبل این همه تلفات واکسن زدن و رد شدن مای عقب افتاده داریم با کشورهای اخر رقابت کنیم تا اول بشیم شما شلوارت رو بچسب نیفته نمیخواد دکمه یقه پیرنتو ببندی

آیا تزریق همزمان دو واکسن آنفلوآنزا و کرونا ایمن است؟ | DW | 15.09.2021تازه‌های پزشکی هفته از جمله اختصاص دارد به این عناوین: آیا تزریق همزمان دو واکسن آنفلوآنزا و کرونا ایمن است؟ تاثیر عمیق رژیم غذایی بر خطر و شدت عفونت کووید ۱۹ و استرس بالا، عامل افزایش خطر ابتلا به پرفشاری خون. من با فاصله یک ماه هر دو رو تزریق کردم .مشکلی نبود بنظرم تمام دانه های خوراکی ،(گردو بادام،:زمینی.درختی.هندی.ایرانی.فندق)خوشمزه و خیلی خیلی برای بدن خوبه فشار خون بالا

دولت بریتانیا به ادعای بی‌اساس نیکی میناژ در مورد واکسن کرونا واکنش نشان دادنیکی میناژ، خواننده ۳۸ ساله ادعایی مبنی بر ارتباط تزریق واکسن کرونا با «ناتوانی جنسی» و «تورم بیضه» را برای ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار هوادار خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرده بود. این در حالی است که تاکنون هیچ‌گونه شواهد علمی در این مورد منتشر نشده است. مشکل ایشونه .. همه چی اندازه است.... پس لطفا حتما به هر کسی که می‌خواد با این کودن رابطه داشته باشد، واکسن بزنید که از تولید مثلا جلوگیری شود! اونیکه روکارش بوده کرونا رو بهانه کرده 😂😂😂