سازمان ملل به سؤالات 'قانونی بودن' کشته شدن فرمانده ایرانی پاسخ نداد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل از پاسخ به سؤالات در مورد " قانونی بودن یا نبودن" کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدان ایران در بغداد خودداری کرد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل از پاسخ به سؤالات در مورد " قانونی بودن یا نبودن" کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدان ایران در بغداد خودداری کرد.فرهان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد به سؤالها درباره اینكه آیا کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدان ایران در پی حمله هوایی نیروهای آمریکایی در بغداد نقض کنوانسیون سازمان ملل و قوانین بین المللی است؟ پاسخ نداده و از اظهار نظر خودداری کرد.

حق همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا روند قانونی توسط این نهاد برای رسیدگی به قضیه کشته شدن قاسم سلیمانی صورت خواهد گرفت؟ گفت:"من جز بیانیه‌ای که از سوی دفتر سخنگوی دبیرکل منتشر شده اظهار نظر نخواهم کرد". وی در ادامه نوشت:"بر اساس قوانین بین الملل حقوق بشر استفاده از تسلیحات مرگبار تنها زمانی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد که برای دور کردن یک تهدید جدی به این تجهیزات نیاز اساسی وجود داشته باشد. به‌نظر می‌رسد که کشته شدن قاسم سلیمانی اقدامی تلافی‌جویانه است که هم از نظر معنایی و هم از نظر نظامی کنجکاو برانگیز است".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارشگر سازمان ملل : ترور سردار سلیمانی نقض قوانین بین المللی استتهران- ایرنا- 'اگنس کالامارد' گزارشگر ویژه سازمان ملل اعلام کرد که ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده نیروهای الحشد الشعبی به احتمال زیاد قانون بین المللی از جمله قوانین حقوق بشر را نقض می‌کند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

واکنش‌ مقامات ایرانی به کشته شدن قاسم سلیمانی در عراقکشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در حمله آمریکایی‌ها در نزدیکی فرودگاه بغداد واکنش‌های مختلف مقامات ایرانی را در پی داشته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات ضد آمریکایی نمازگزاران ایرانینمازگزاران ایرانی پس از نماز جمعه به دلیل کشته شدن قاسم سلیمانی تظاهرات کردند و بر علیه آمریکا و اسرائیل شعار دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویدیو.. جشن شادی و پایکوبی جوانان عراقی در پی انتشار خبر کشته شدن قاسم سلیمانیشماری از جوانان عراقی بامداد جمعه 3 ژانویه 2020 در پی انتشار خبر کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه چقدر کثیفی چقدر این ویدیو را باور کنیم یا دیده های از نزدیک خودمان را که ،جوانان ملت عراق فدایی راه شهیدان کشورشان بودند یعنی الان عراق شبه ما نمیدونستیم؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش افغانستان به قتل قاسم سلیمانی؛ از کشور ما علیه هیچ کشوری استفاده نمی‌شودحکومت افغانستان شامگاه جمعه 3 ژانویه 2020 در مورد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس شاخه بیرون توقعی هم نمیرفت ،، کَل اگر طبیب بودی سَر خوددوا نمودی 😏 بیشتر شبیه بیانیه بیطرفی در شروع جنگِ مجاهدان مسلمان افغانستان خود می دانند که چگونه انتقام شهادت همرزم شان ، حاج قاسم سلیمانی را از ترامپ قمارباز بستانند؟!!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آلمان: اقدام آمریکا واکنشی به تحریکات نظامی ایران بود | DW | 03.01.2020معاون سخنگوی دولت آلمان در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله نیروهای آمریکایی گفت «اقدام آمریکا واکنشی به یک سلسله تحریکات نظامی بوده که ایران مسئولیت آن را برعهده دارد.» المان دارد موس موس امریکا را می کند که تحریم گاز را لغو کند انتقام_سخت در راه است چه خوب که با اقرار زحمت شناسایی را از دوشمان بر می‌دارید... آلمان هنوز یک کشور اشغال شدست. چیز دیگه ای نمیتونین بگین جز‌ این
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »