سازمان ملل: بیش از 13 میلیون یمنی با خطر مرگ ناشی از گرسنگی روبرو هستند

22/10/1399 01:25 ب.ظ

سخنگوی دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد هشدار داد که 13.5 میلیون نفر در یمن در معرض گرسنگی شدید قرار داشته و با خطر مرگ روبرو هستند. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد هشدار داد که 13.5 میلیون نفر در یمن در معرض گرسنگی شدید قرار داشته و با خطر مرگ روبرو هستند.

وی افزود: سوء تغذیه هیچ وقت این قدر بدتر نشده بود. مردم یمن"گرسنه نیستند" از گرسنگی می‌میرند. اکنون در یمن 13.5 میلیون نفر با خطر مرگ ناشی از گرسنگی شدید مواجه هستند. هوگوینین گفت: احتمال دارد این رقم از ژوئن 2021 حدود سه میلیون افزایش یابد. یعنی ممکن است بیش از نیمی از مردم این کشور با قحطی دست و پنجه نرم کنند.

هوگوینین در ادامه تاکید کرد: 80 درصد کل جمعیت یمن که 30.5 میلیون نفر است، نیاز به مراقبت و کمک‌های بشردوستانه دارند. سخنگوی این نهاد با اشاره به بار اضافی کووید-19 به سیستم بهداشتی یمن که در وضعیتی شکننده قرار گرفته است، گفت: به همین خاطر مردم این کشور در برابر بیماری‌های مرگبار بی‌دفاع هستند.

وی با فراخوان از جامعه جهانی برای حمایت از صندوق‌های کمک‌ بشردوستانه و پایان دادن به خشونت در این کشور گفت: اکنون مبارزه با قحطی در اولویت قرار دارد. همه باید برای جلوگیری از گسترش قحطی در یمن هر چی در توان دارند به کار گیرند. سوء تغذیه هیچ وقت این قدر بدتر نشده بود. در برخی از مناطق از هر چهار کودک یمنی یک نفر از سوء تغذیه رنج می‌برد. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

بیش از 36 سازمان مردم نهاد از فرانسه به سازمان ملل شکایت کردندبیش از سی و شش سازمان‌ مردم‌نهاد بین‌المللی در فرانسه در اعتراض به تبعیض گسترده علیه مسلمانان این کشور به سازمان ملل شکایت کردند. - خبرگزاری آناتولی

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌امنماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت به اون نماینده بیسواد بگید ایران در برجام هست ترامپ احمق خارج شد. از این حرفش میشه فهمید،طرف فقط عقده دست دادن و گفتگو و مذاکره با نمایندگان یک حکومت داعشی ،تروریست رو داره و به خاطر قتل و عام مردم ایران ،میخواد این حکومت رو تشویق کنه. بازگشت به برجام یعنی پذیرش الزامات آن و لغو تحریم های غیر قانونی این نیازی به مذاکره ندارد موضوع گفتگوی غیر رسمی فقط می تواند 'چگونگی بازگشت طرفین به تعهدات برجامی'باشد و هیچ موضوع دیگری ربطی به برجام ندارد

درخواست کنشگران درون ایران از سازمان ملل: حمایت از همه‌پرسی گذار | DW | 24.03.2021۱۰۲ کنشگر سیاسی و مدنی ایران در نامه سرگشاده‌ای به شورای امنیت خواستار حمایت از 'همه‌پرسی خشونت‌پرهیز' در ایران شدند. آنها جمهوری اسلامی را حکومتی 'دزدسالار' خوانده‌اند. آیا چنین نامه‌های سرگشاده‌ای به مخاطبان می‌رسند؟ ولی به نظر دزدها و دزد سالارها جای دیگه هستن ژرمانی .....😆😆 هویت تشگیلات و حکومت اوباشان شرکای اشرار اشغالگر ایران دروغ و علوم بی منطق هفتگانه سنتی جاهلیت عصر حجر یهودیت اعرابست.بنابرین ایران ایرانیان نیازمند برگشتن به کاملترین علوم عالم و جهان،علوم طبیعی خردمندانه مشترگ ایرانیانست تغییر هویت و تغییر علومست نه نیازمند به رفراندوم!....

انتقاد سازمان ملل از گزارش ایران از سقوط هواپیمای اوکراینی | DW | 23.02.2021یک کارشناس سازمان ملل می‌گوید گزارشی که ایران درباره سرنگونی 'غیرعمدی' هواپیمای اوکراینی در سال گذشته ارائه داده، حاوی ابهامات فراوان است. او خواستار گزارشی صادقانه‌تر از ایران شده است. صادق مُرد یک ابهام اساسی این است که غیرعمدی نبود، عمدی بود. صداقت در این« ولایت» یافت می نشود ، جسته ایم ما . فقط وقاحت در خدعه و تقیه یافت شد .

سخنگوی دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد هشدار داد که 13.5 میلیون نفر در یمن در معرض گرسنگی شدید قرار داشته و با خطر مرگ روبرو هستند.وانسا هوگوینین، سخنگوی دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل متحد (OCHA) طی گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی درباره وضعیت وخیم انسانی در یمن، نسبت به خطر قحطی در این کشور گفت: فاجعه انسانی که در یمن صورت می‌گیرد، بدترین فجایع بشری در جهان است.

وی افزود: سوء تغذیه هیچ وقت این قدر بدتر نشده بود. مردم یمن"گرسنه نیستند" از گرسنگی می‌میرند. اکنون در یمن 13.5 میلیون نفر با خطر مرگ ناشی از گرسنگی شدید مواجه هستند.

هوگوینین گفت: احتمال دارد این رقم از ژوئن 2021 حدود سه میلیون افزایش یابد. یعنی ممکن است بیش از نیمی از مردم این کشور با قحطی دست و پنجه نرم کنند.

هوگوینین در ادامه تاکید کرد: 80 درصد کل جمعیت یمن که 30.5 میلیون نفر است، نیاز به مراقبت و کمک‌های بشردوستانه دارند.

سخنگوی این نهاد با اشاره به بار اضافی کووید-19 به سیستم بهداشتی یمن که در وضعیتی شکننده قرار گرفته است، گفت: به همین خاطر مردم این کشور در برابر بیماری‌های مرگبار بی‌دفاع هستند.

وی با فراخوان از جامعه جهانی برای حمایت از صندوق‌های کمک‌ بشردوستانه و پایان دادن به خشونت در این کشور گفت: اکنون مبارزه با قحطی در اولویت قرار دارد. همه باید برای جلوگیری از گسترش قحطی در یمن هر چی در توان دارند به کار گیرند. سوء تغذیه هیچ وقت این قدر بدتر نشده بود. در برخی از مناطق از هر چهار کودک یمنی یک نفر از سوء تغذیه رنج می‌برد.

هوگوینین تصریح کرد:‌ ما راه حل این مشکل را بلدیم. چون دو سال پیش با حمایت جامعه بین‌المللی این معضل را حل کرده بودیم. جان میلیون‌ها نفر از جمله ده‌ها هزار کودک را نجات دادیم. اگر جهان به آنها کمک نکند این کودکان و خانواده آنها مجددا با مشکل گرسنگی مواجه خواند شد.

وی تاکید کرد: در نهایت برای پایان دادن به بحران در یمن به یک راه حل سیاسی و در عین حال برای بهبودی اقتصاد این کشور به یک حمایت کننده معتبر نیاز هست. در ضمن برای زنده ماندن میلیون‌ها نفر در این کشور نیاز به کمک‌های بشردوستانه داریم.

گفتنی است از سپتامبر 2014 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، کنترل صنعا، پایتخت یمن و برخی مناطق این کشور را به دست گرفته‌اند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد طی 6 سال اخیر حدود 233 هزار یمنی بر اثر درگیری‌ها، سوء تغذیه و بیماری کلرا (وبا) جان باخته‌اند.