سازمان حقوق بشر ایران: چهار نفر طی روزهای گذشته در ایران اعدام شدند

26/07/2021 06:16:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران, اعدام

🔺سازمان حقوق بشر ایران : چهار نفر طی روزهای گذشته در ایران اعدام شدند به گفته این نهاد حقوق بشری، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageسازمان حقوق بشر ایران می‌گوید حکم ۴ زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» و «قتل عمد» روبرو بودند در زندان‌های شیروان،‌ عادل‌آباد شیراز و زندان مرکزی یزد در طی روزهای گذشته اجرا شده است.به گفته «سازمان حقوق بشر ایران»، حکم اعدام بختیار سالمی به اتهام «قتل عمد»،‌ و احکام اعدام سهراب حیدری و امیر حیدری با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» روز یکشنبه ۳ مرداد ماه، در زندان شیروان و زندان مرکزی یزد به مرحله اجرا درآمده است.

سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید یک «منبع مطلع» در خصوص حکم اعدام بختیار سالمی به این نهاد حقوق بشری گفت، ‌این زندانی که از چهار سال پیش در زندان به‌سر می‌برد،‌ «بارها بر بی‌گناهیش اصرار کرده بود» و به گفته این منبع، «متهم اصلی» پرونده «به ترکیه پناهنده شده» است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

😓😓😓😓😓😓

روسیه خواستار 'سهم عمده' واکسن تولید مشترک با ایران است | DW | 26.07.2021در پی آنکه سفیر جمهوری اسلامی در مسکو گفت، روسیه در حال حاضر هیچ واکسنی به سایر کشورها نمی‌دهد یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌گوید، مسکو خواستار 'سهم عمده' خود از واکسن تولید مشترک با ایران است. یه حکم دادستانی دقوز آباد واسه منع صادرات به دلیل نیاز داخلی بسشه

کرونا در ایران؛ اوضاع تهران خراب است، تعطیلی‌ها نتیجه عکس داده

ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء استآیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار وزیر خارجه قطر گفت: ایران ثابت کرده که دوست و شریکی مطمئن و قابل اتکاء است رییسی باید بداند که شریک جرم شدی زیرا غارت ایران به قطر می کنید تا پشت پناه تان باشد به راستی چرا رژیم ایران اینقدر خوار و ذلیل جهان محتاجان جهان شدید تا ایران هست حکومت تان هست ۵ سال دیگه ایران نابود شد از نظر بی آبی حکومت تان نابود شد ببینیم قطر چه کمکی بهتون می کند از رفتارش با مردمش مشخصه😕

کرونا در ایران- پیش بینی افزایش بستری شدگان در تهران؛ «قله پنجم کرونا» در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. قله ای وجود نداره که ایرانیها به کوری چشم دشمنانشون با موفقیت فتح نکنن! در ضمن؛ داستان آمار واقعی و آمار اعلام شده، که شماها فقط در مورد ایران بیان میکنید، گاماس گاماس بوی نا گرفته، اگه کپک نزده باشه

رشد اقتصادی ایران در ده سال گذشته «نزدیک صفر» بوده استدر نشست مشترک ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری جدید ایران با برخی صاحب‌نظران اقتصادی کشور، مطرح شد که در 10 سال اخیر رشد اقتصادی ایران نزدیک به صفر بوده است.به چاه کن خودش اول بچاه است . دستاورد وزیران باهوش وکاردان پارسی به این میگن اقتصاد ورشکسته

سفر «غیرقانونی» دانشجوی اسرائيلی به ایران؛ «شین بت» مشغول تحقیق استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Share via Email Print this page سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید حکم ۴ زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» و «قتل عمد» روبرو بودند در زندان‌های شیروان،‌ عادل‌آباد شیراز و زندان مرکزی یزد در طی روزهای گذشته اجرا شده است.ایران روسیه خواستار"سهم عمده" واکسن تولید مشترک با ایران است در پی آنکه سفیر جمهوری اسلامی در مسکو گفت، روسیه در حال حاضر هیچ واکسنی به سایر کشورها نمی‌دهد یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌گوید، مسکو خواستار"سهم عمده" خود از واکسن تولید مشترک با ایران است.استان‌وایر- همزمان با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در تهران، مقامات ستاد کرونا اوضاع این شهر را «خراب» توصیف کرده‌ و گفته‌اند تعطیلی ۶ روزه تهران اثر «مضر» داشته است نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران روز یکشنبه ۳ مرداد گفته است که «اوضاع بیماری در تهران خراب است» و «زمان ادامه این شرایط در تهران قابل پیش بینی نیست و حداقل تا دو هفته دیگر همین روند را خواهیم داشت» به گفته توکلی در حال حاضر به طور میانگین ۶۰ درصد ظرفیت بیمارستان های تهران در اختیار کرونا قرار دارد.به گزارش ایسنا، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر بعد از ظهر امروز یکشنبه در تهران با آیت‌الله  سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب دیدار و گفت وگو کرد.

به گفته «سازمان حقوق بشر ایران»، حکم اعدام بختیار سالمی به اتهام «قتل عمد»،‌ و احکام اعدام سهراب حیدری و امیر حیدری با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» روز یکشنبه ۳ مرداد ماه، در زندان شیروان و زندان مرکزی یزد به مرحله اجرا درآمده است. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید یک «منبع مطلع» در خصوص حکم اعدام بختیار سالمی به این نهاد حقوق بشری گفت، ‌این زندانی که از چهار سال پیش در زندان به‌سر می‌برد،‌ «بارها بر بی‌گناهیش اصرار کرده بود» و به گفته این منبع، «متهم اصلی» پرونده «به ترکیه پناهنده شده» است. او دوشنبه ۴ مرداد (۲۶ ژوئیه) در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا عنوان کرد، اشکال در تولید مشترک واکسن روسی اسپوتنیک ـ وی در ایران این بود که"محاسبات آن لحاظ نشده که این ۶۰ میلیون دوز به چه صورت و طبق چه زمان‌بندی و چگونه تحویل خواهد شد. منبع دیگری در خصوص پرونده سهراب و امیر حیدری نیز به سازمان حقوق بشر ایران گفت،‌ این دو زندانی که پسر عمو بودند با اتهام «حمل ۲۰۰ کیلوگرم شیشه» از چهار سال پیش زندانی بودند. ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران نیز گفته است که تعطیلی هفته گذشته تهران هیچ فایده‌ای نداشته، اگر نگوییم اثر مضر داشته است. از سوی دیگر سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید حکم اعدام حسین عبدالله‌زاده به اتهام «قتل عمد» در زندان عادل‌آباد شیراز اجرا شده است.  مرتضی خاتمی در پاسخ به این که چرا چنین قراردادی با روسیه بسته شد؟، تصریح کرد که به دلیل کمبود واکسن در ایران الزام این بود که برای هر واکسنی، چه اسپوتنیک ـ وی باشد، چه سینوفارم، آسترازنکا یا هر نوع دیگری قرارداد بسته شود. این نهاد حقوق بشری می‌گوید حکم اعدام این زندانی که «از ۵ سال پیش» در زندان بود، روز سه‌شنبه ۲۹ تیر ماه اجرا شد. انتهای پیام.

این منبع گفته شاکیان حاضر نشدند رضایت دهند.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید روسیه به ایران"واکسن ارسال نمی‌کند" پیش‌ از این سفیر ایران در روسیه نیز در صفحه اینستاگرام خود از محقق نشدن تحویل ۶۰ میلیون دوز واکسن روسی به ایران خبر داده بود. همچنین از دیروز تا امروز سوم مرداد، ۲۷ هزار و ۱۴۶ مبتلای جدید شناسایی و ۲۹۳۵ نفر از آنان بستری شدند. به گفته این نهاد حقوق بشری، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید دست‌کم ۲۱۱ نفر از بین ۲۶۷ نفری که سال ۲۰۲۰ در ایران اعدام شدند، با اتهام «قتل عمد» روبرو بودند. کاظم جلالی یکشنبه ۳ مرداد نوشت، در ملاقاتی که با ایگور مارگولوف، معاون وزیر خارجه روسیه داشته این موضوع را مطرح کرده و مارگولوف نیز در پاسخ گفته که پس از بهبود روند واکسینساسیون در روسیه، این کشور تعهداتش برای ارسال واکسن به سایر کشورها را پی خواهد گرفت. به گفته این نهاد، از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون ۵۲ زندانی از جمله یک زن با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» در ایران اعدام شده‌اند. در حال حاضر ۲۳۲ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. خبرهای دیگر .» این در حالی است که جلالی در ۲۶ فروردین با اعلام خبر خرید ۶۰ میلیون واکسن روسی اسپوتینک ـ وی از سوی ایران وعده داده بود که این واکسن‌ها از خرداد تا آذرماه بر اساس قرارداد، به ایران ارسال خواهد شد.

.. به رغم وعده‌های زیادی که مسئولان جمهوری اسلامی در مورد دریافت واکسن از روسیه داده‌اند، ایران تا کنون به وعده‌های خود عمل نکرده است. .