سازمان سیا: روسیه احتمالا هفته آینده به اوکراین حمله می‌کند | DW | 12.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان‌های امنیتی آمریکا به هم‌پیمانان این کشور در ناتو هشدار داده‌اند که روسیه 'احتمالا چهارشنبه آینده به اوکراین حمله خواهد کرد'. با توجه به تشدید مداوم بحران اوکراین تلاش‌های دیپلماتیک در سطوح بالا سخت در جریان است.

سازمان‌های امنیتی آمریکا به هم‌پیمانان این کشور در ناتو هشدار داده‌اند که روسیه"احتمالا چهارشنبه آینده به اوکراین حمله خواهد کرد". با توجه به تشدید مداوم بحران اوکراین تلاش‌های دیپلماتیک در سطوح بالا سخت در جریان است.در حالیکه بحران اوکراین لحظه به لحظه شدیدتر می‌شود و آمریکا برای تقویت نیروهای ناتو در جبهه شرق اقدام به انتقال سربازان خود کرده، ارزیابی‌های تازه‌ای از خطر حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین منتشر شده است.

از سوی محافل دولت آلمان توضیحات بیشتری در مورد کم و کیف این جزییات ارائه نشده و تنها گفته شد که اطلاعات و داده‌های آمریکا در این رابطه با شرح جزییات زیادی ارائه شده است. علیرغم این نمی‌توان به قطعیت گفت که این حمله به زودی صورت می‌گیرد. جیک سالیوان، مشاور امنیتی دولت بایدن در نشست خبری روز جمعه در کاخ سفید از اظهارنظر در مورد ارزیابی‌های سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا خودداری کرد.

او افزود: «ما در فاصله‌ای زمانی قرار داریم که اگر ولادیمیر پوتین دستور دهد، حمله روسیه می‌توان هر لحظه آغاز شود.» البته از دید او شاید پوتین هنوز تصمیم نهایی در این مورد را نگرفته باشد.سرویس اطلاعاتی ارتش نروژ نیز ارزیابی‌هایی در این ارتباط ارائه کرده است. نیلس آندرآس استنسونس، دریاسالار دوم ارتش نروژ در این رابطه تصریح کرد: «روسیه از تمام امکانات لازم برخوردارند تا بتوانند حمله‌ای کوچک در شرق اوکراین انجام دهند یا اینکه بخش‌هایی یا کل اوکراین را تحت تصرف خود درآورند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مذاکرات مشاوران رهبران فرانسه، آلمان، روسیه و اوکراین در برلین بی‌نتیجه بودرایزنی‌های مشاوران سران آلمان، فرانسه، اوکراین و روسیه در فرمت نرماندی نتوانست به پیشرفت همه جانبه در خصوص بحران اوکراین دست یابد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بلینکن: حمله روسیه به اوکراین در خلال بازی‌های المپیک بعید نیست | DW | 11.02.2022وزیر خارجه آمریکا می‌‌گوید که وضعیت استقرار نیروهای روسیه به گونه‌ای است که هر لحظه امکان حمله آنها به اوکراین ممکن است. او به خلاف ارزیابی بسیاری از ناظران بعید ندانسته است که حمله احتمالی حتی در ده روز آینده انجام شود. روسیه گستاخ شده چون رهبران اروپا و آمریکا را ضعیف می بیند جای تعجب دارد که جمع جهانی به سرجمع نرسیده اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: روسیه نیروی بیشتری در مرزهای اوکراین مستقر کرده استآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفت روسیه نیروهای بیشتری در مرز اوکراین مستقر کرده و حمله به این کشور ممکن است در هر زمانی و احتمالا قبل از پایان المپیک زمستانی روی دهد. اگر ترامپ پیروز انتخابات میشد چین وروسیه جرات این اسلام💩💩💩💩💩خوری هارا داشتند؟؟؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه: کشورهای غربی طرحی را برای تشدید تنش‌های تصنعی در اطراف اوکراین آغاز کرده‌اندوزارت خارجه روسیه: مقامات و رسانه‌های کشورهای غربی طرحی را برای تشدید تنش‌های تصنعی در اطراف اوکراین آغاز کرده‌اند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اوکراین به روسیه 48 ساعت مهلت داداوکراین به روسیه 48 ساعت مهلت داد تا درباره فعالیت‌های خود در مرز اوکراین توضیحات کامل ارائه کند. - خبرگزاری آناتولی مگه تنت می‌خاره؟!😂
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار جیک سالیوان به آمریکایی‌ها برای ترک فوری اوکراین: روسیه احتمالا طی روزهای آینده به اوکراین حمله می‌کندمشاور امنیت ملی آمریکا هشدار داد که روسیه به احتمال بسیار زیاد تا چند روز دیگر و حتی «قبل از پایان المپیک زمستانی» به اوکراین حمله خواهد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »