سازمان ملل: اسرائیل با محاصره غزه اقتصاد آن‌ را ویران کرده است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

سازمان ملل: اسرائیل با محاصره غزه اقتصاد آن‌ را ویران کرده است جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که محاصره غزه توسط اسرائیل باعث زیان ۱۶.۷ میلیارد دلاری به اقتصاد این منطقه و افزایش سرسام آور فقر و بی‌کاری شده است. از همین رو این سازمان خواستار لغو محدودیت‌ها از سوی اسرائیل شد.

سازمان ملل متحد در گزارش خود اعلام کرده که نتیجه سیاست محاصره غزه، فروپاشی تقریبی اقتصاد منطقه‌ای و انزوای آن از اقتصاد سایر سرزمین‌های فلسطینی و کشورهای دیگر است. این گزارش با استفاده از دو روش تحقیق می‌گوید که به دلیل محاصره غزه و جنگ، ضرر کلی اقتصادی بین ۷.۸ تا ۱۶.۷ میلیارد دلار بوده است. همچنین این گزارش می افزاید که رشد اقتصادی غزه در تمامی این دوران ۴.۸ درصد بوده است در حالی که رشد جمعیت آن به ۴۰ درصد می‌رسد.

از همین رو اسرائیل کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل متحد را به کوتاهی در انجام وظایفش در جهت کمک به اقتصادهای در حال توسعه متهم می‌کند که تصویری یک‌جانبه و معوج از غزه ارائه داده است.اما در مقابل حماس معتقد است که این گزارش«سطح جنایتی» را که اسرائیل مرتکب شده است، نشان می‌دهد؛ زیرا به اعتقاد آنان محاصره غزه جنایت جنگی است که باعث فروپاشی تمامی سطوح خدماتی در غزه می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ادیان همه عامل ویرانی، دشمنی بین انسان‌ها و جنایت و بیرحمی هستند. تنها راه نجات جامعه بشری جدایی کامل مذهب از تمام احکام مدنی و سیاسی است

مگر مجبورند راکت بندازند تو اسرائیل؟

سازمان ملل گوه خورده با آیت الله یورو نیوز و تمام نوچه خبر نگارای چپول ش

چرا شورای امنیت در برابر اینگونه جنایات رژیم جعلی و متجاوز اسرائیل ساکت و بی تفاوت است؟! طنز ماجرا این است که این رژیم جعلی دائما در حال تجاوز هوایی به سوریه است،در عین حال در مورد حضور مستشاری نیروهای ایران در خاک سوریه به شورای امنیت شکایت کرده است؟!

VagharHamed چه عجب

ریدم تو سازمان ملل ،تروریستها مقصر هستن نه اسرائیل

افرین اینه سازمان ملل متوجه شد درود خدایان بر سازمان ملل هههههههه همین هست دنیا

دولت خودگران فلسطین با عملیات تروریستی غزه را ویران کرد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.