سازمان جهانی بهداشت: لذت و کام‌خواهی در آموزش جنسی پررنگ شود | DW | 12.02.2022

23/11/1400 08:53:00 ب.ظ

سازمان جهانی بهداشت با بررسی صدها مطالعه تحقیقاتی اعلام کرد، در برنامه‌های سلامت جنسی از پرداختن به اروتیسم و تمنای جنسی غفلت می‌شود و دقیقا این جنبه‌ها هستند که می‌توانند سلامت جنسی را بهبود بخشند.

سازمان جهانی بهداشت با بررسی صدها مطالعه تحقیقاتی اعلام کرد، در برنامه‌های سلامت جنسی از پرداختن به اروتیسم و تمنای جنسی غفلت می‌شود و دقیقا این جنبه‌ها هستند که می‌توانند سلامت جنسی را بهبود بخشند. طبق نتایج این مطالعات که در مجله آنلاین و تخصصی "پلوس وان" منتشر شده، برنامه‌های تربیت جنسی اغلب به خطرات بیماری‌ها می‌پردازند و در آموزش این امور به اروتیسم و التذاذ کم‌تر بها داده می‌شود.

این گروه از سال ۲۰۰۴ بر آن است تا پرداختن به اشتیاق و امیال را نیز در برنامه‌های آموزش جنسی بگنجاند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در این گزارش شور و میل جنسی دلیل مهمی برای انجام سکس برشمرده شده، در صورتی که در اغلب مناطق دنیا کم‌تر از آن صحبت می‌شود. همچنین تأکید شده که تأیید خواهش تن به عنوان نیازی انسانی می‌تواند راهی مهم برای اطمینان بخشیدن به اقداماتی باشد که روابط جنسی را سالم و کارآمد می‌سازند.

در این گزارش آمده است: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که برنامه‌ها و آموزش‌های مربوط به لذت‌‌بخش بودن تجارب جنسی، نه تنها دانش و نگرش‌ها در باره سلامت جنسی، بلکه روابط جنسی ایمن‌تر را نیز بهبود می‌بخشند.» سازمان جهانی بهداشت اروتیسم و لذت‌‌جویی را جزء سرشت جنسی انسان می‌داند: «جنسیت از راه افکار، تخیلات، تمناها، باورها، نگرش‌ها، ارزش‌ها، رفتار، اعمال، نقش‌ها و تربیت‌ها بیان و تجربه می‌شود.» headtopics.com

اروتیسم چیه ! تمنای جنسی ینی چی?

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

۶.۵ تا ۷ هزار میلیارد تومان صرفا برای کرونا هزینه کرده‌ایم/ بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های سلامت از جیب مردم استمدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: پرداخت از جیب مردم بیش از پنجاه درصد است و سیاست‌های سازمان بیمه سلامت این است که پرداخت از جیب مردم به ویژه در مورد بیماری‌های مزمن، صعب العلاج و سرطانی را کم کنیم.

واکسن آمریکایی نوواوکس بیش از ۸۰ درصد در نوجوانان کارایی دارد🔺واکسن آمریکایی نوواوکس بیش از ۸۰ درصد در نوجوانان کارایی دارد ▪️دو دز واکسن تولیدی شرکت آمریکایی نواوکس در فاز پایانی آزمایش‌های بالینی در گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال، بالای ۸۰ درصد علیه ویروس کرونا کارآیی نشان داده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سازمان سیا: روسیه احتمالا هفته آینده به اوکراین حمله می‌کند | DW | 12.02.2022سازمان‌های امنیتی آمریکا به هم‌پیمانان این کشور در ناتو هشدار داده‌اند که روسیه 'احتمالا چهارشنبه آینده به اوکراین حمله خواهد کرد'. با توجه به تشدید مداوم بحران اوکراین تلاش‌های دیپلماتیک در سطوح بالا سخت در جریان است.

حکم دادگاه کانادا: راه‌بندان کامیون‌داران معترض باید برچیده شود | DW | 12.02.2022طبق حکم یک قاضی در کانادا راه‌بند‌ان ایجاد‌شده از سوی کامیون‌داران باید برچیده شود. پنج روز از انسداد پل امبسادور می‌گذرد؛ پلی که وینزور در اونتاریو را به دیترویت در میشیگان وصل می‌کند و راهی مهم برای انتقال کالاست.

روز جهانی حبوبات؛ تغذیه سالم | DW | 12.02.2022گالری عکس: دلایل زیادی برای اعلام روز یکشنبه ۲۱ بهمن (۱۰ فوریه) به‌عنوان روز جهانی حبوبات وجود دارد. حبوبات از سالم‌ترین مواد غذایی و دارای مقادیر زیادی پروتئین، کربوهیدارت، مواد معدنی و ویتامین هستند. پنج‌شنبه یا یکشنبه؟

بحران اوکراین؛ تقویت نیروهای ناتو و تماس تلفنی بایدن و پوتین | DW | 12.02.2022بحران اوکراین لحظه به لحظه شدیدتر می‌شود. آمریکا جهت تقویت نیروهای ناتو در جبهه شرق سربازانی جدید اعزام می‌کند. بایدن و پوتین، روسای جمهوری آمریکا و روسیه قرار است امروز از طریق تماسی تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کنند. اگر پایان گفتگو بایدن به شهروندان اکراینی گفت زود تخلیه کنین بدونین که یقه به یقه شدن چند وقتی بود اروپا میخواست مستقل از آمریکا باشه آمریکا با چراغ سبز به پوتین اروپا رو انداخت تو بغل آمریکا *Iran آیا جنگ به کشورهای اروپائی کشیده خواهدشد ،وآیا اروپائیان بخصوص آلمان برای حفظ شهروندان خودتدابیری پناهگاهی تدارک دیده؟