سازمان ملل: مردم یمن برای زنده ماندن برگ درختان را می‌خورند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برنامه غذای سازمان ملل متحد اعلام کرد که بسیاری از مردم یمن از گرسنگی شدید به خوردن برگ درختان روی آورده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

برنامه غذای سازمان ملل متحد اعلام کرد که بسیاری از مردم یمن از گرسنگی شدید به خوردن برگ درختان روی آورده‌اند.برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: یمنی‌ها تلاش می‌کنند با خوردن برگ درختان زنده بمانند.

برنامه غذای سازمان ملل متحد با تاکید بر گسترش فقر و گرسنگی در سراسر یمن، تصریح کرد: در مناطقی مانند شمالغرب یمن که بیشترین آسیب را از جنگ دیده‌، مردم تلاش می‌کنند با خوردن برگ درختان زنده بمانند. برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در 22 دسامبر 2021 از توقف ارسال کمک‌های غذایی به یمن به دلیل عدم وجود منابع مالی لازم خبر داده بود.

گفتنی است که از سپتامبر 2014 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، کنترل صنعا، پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفته‌اند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت یمن حمایت می‌کند. براساس آمار سازمان ملل متحد از آغاز جنگ در یمن تا پایان سال 2021 میلادی 377 هزار نفر جان خود را به دلیل تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم درگیری‌ها از دست داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلوچستان؛ مردم برای خرید نان باید 'پارتی' داشته باشند | DW | 29.01.2022نماینده ایرانشهر و سرباز در مجلس ایران با اشاره به افزایش قیمت نان به ١٠ هزار تومان و ایجاد صف‌های طولانی گفته است کە در ایرانشهر مردم باید پارتی داشته باشند تا بتوانند نان از نانوایی خریداری کنند. ما ملت ایران جمهوری اسلامی هر بلایی که سر مان بیاورد حقمان است چون به قول زریف ما خودمان می‌خواهیم این طوری زندگی کنیم واگر نخواهیم و همه با هم متحد شویم همه مشکلات حل می‌شود واز این زندگی فلاکت بار نجات پیدا می‌کنیم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی دولت: برای احقاق حقوق مردم با کسی مماشات نمی‌کنیمسخنگوی دولت گفت: دولت مردمی برای احقاق حقوق مردم با هیچکس مماشات نمی‌کند؛ حتی خود دولت!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راه بازسازی ارتباط با مردم، انتخابات آزاد و آزادی احزاب است/ خاتمی، رهبری اصلاحات را قبول نمی‌کندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقای خاتمی رهبری اصلاحات را قبول نمی‌کند اما در صورتی که این وظیفه را قبول کند، به عنوان اولین نفر، دست بیعت را به سمت او دراز خواهم کرد خاتمی نیروی محرکه برای شکل گیری احزاب است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خوشحالم که نماد مادران ورزشکار در ایران شدم/ تیم ملی هند با کرونا مقابل ما قرار گرفته بود/ شرمنده مردم شدیم ولی جبران می‌کنیمالهام فرهمند در گفتگو با ایلنا: خوشحالم که نماد مادران ورزشکار در ایران شدم/ تیم ملی هند با کرونا مقابل ما قرار گرفته بود/ شرمنده مردم شدیم ولی جبران می‌کنیم جای افرین دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: ۲۰۰۰ کودک استخدام شده توسط حوثی‌ها در جنگ یمن کشته شده‌اندسازمان ملل در گزارشی هشدار داد که حوثی‌های یمن همچنان به نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل و استخدام کودکان برای ادامه جنگ ادامه می‌دهند. در این گزارش سالانه، گروهی از کارشناسان... ۲۰۰۰ زباله پاکسازی شدن چه‌قدر بی‌شریفید شما! سازمان ملل در مورد کودک‌هایی که در اثر حمله‌های مسستقیم عربستان و امارات به اماکن غیرنظامی کشته شدن نظری نداشته؟! حیف این کودکان بیچاره که برا شهوترانی یک عده رهبر حوثی که طمع قدرت و ثروت چشمانشان رو کور کرده کشته شدند . تمام شیعیان جهان از سپر انسانی در جنگ ها استفاده می کنند،نامرد ترین روش ممکن درتاریخ بشریت و حشی ترین و درنده ترین کار ممکن که میتواندمیزان پستی وخواری این گروه رانشان دهد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دعوت سازمان ملل از جامعه بین‌المللی برای افزایش فشارها بر ارتش میانمارکمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد جامعه بین‌المللی را به افزایش فشارها بر ارتش میانمار برای پایان دادن به خشونت علیه مردم دعوت کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »