سازمان ملل متحد: چهار زن کنشگر افغان از سوی مقامات حاکم آزاد شدند

24/11/1400 09:59:00 ب.ظ

منابع خبری محلی همچنین اعلام کرده‌اند که دو فعال زن دیگر افغان به تازگی توسط نیروهای امنیتی در پایتخت دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

منابع خبری محلی همچنین اعلام کرده‌اند که دو فعال زن دیگر افغان به تازگی توسط نیروهای امنیتی در پایتخت دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند. چهار زن کنشگر و فمینیست افغان که پیشتر از سوی نیروهای امنیتی دولت طالبان ربوده و بازداشت شده بودند روز یکشنبه آزاد شدند.

هیئت مامور سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) که از سال ۲۰۰۲ با هدف تثبیت صلح پایدار در این کشور حضور دارد آزادی این چهار کنشگر حقوق زنان را که طی هفته‌های اخیر در کابل دستگیر شده بودند مورد تایید قرار داده است.

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد با انتشار توییتی اعلام کرد: چهار فعال زن افغان که پس از گذشت یک دوره طولانی از زمان ناپدید شدن آنها و نزدیکانشان خبری از آنها در دست نبود روز یکشنبه از سوی مقامات طالبان آزاد شدند.

این افراد پروانه ابراهیم خیل، تمنا زریاب پریانی، زهرا محمدی و مرسل عیار نام دارند به گفته منابع محلی هر یک از آنها حدود چهار هفته پیش به صورت جداگانه در کابل دستگیر و بازداشت شده بودند. برخی رسانه‌های داخلی در افغانستان به نقل از نزدیکان این چهار زن فعال اعلام کرده‌اند که آنها به دلیل تحمل فشارهای زیاد حاضر نیستند در خصوص جزئیات دستگیری و بازداشتشان حرفی بزنند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

درخواست 11 سال زندان برای یک روزنامه‌نگار زن به اتهام اهانت به اردوغاندادستان ترکیه از دادگاه خواست «صدف کباش»، روزنامه‌نگار زن این کشور را به‌دلیل اهانت به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور به 11 سال حبس محکوم کند.دادگاه جمهوری اسلامی ترکیه

همه‌پرسی چهارگانه سوئیس؛ از ممنوعیت آزمایش روی حیوانات تا تخصیص یارانه به رسانه‌هاسوئیس هر سال چهار همه‌پرسی برگزار می‌کند و رای‌گیری روز یکشنبه نخستین همه‌پرسی سازماندهی شده از سوی مقامات این کشور برای سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود.

فراخوان برای بازگرداندن حوثی‌ها به فهرست سازمان‌های تروریستیسازمان‌های جامعه مدنی یمن و سازمان‌ها و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی، طی بیانیه‌ای از مجمع عمومی سازمان ملل متحد و 193 عضو آن خواستند تا شبه‌نظامیان عربهای متحجر ومزدور:تاکی آمریکا باشد تا از حکومت های لرزان عربی شما دفاع کند؟ آمریکا در حال سقوط است طالبان هم در افغانستان روزگاری تروریست و دشمن درجه یک آمریکا بود حالا همان ابر قدرت پوشالی به طالبان باج میدهد عرب های مزدور آمریکابدانندکودکان یمنی از گور برخواسته انتقام میگیرد.

چند کارمند سازمان ملل در جنوب یمن ربوده شدند | DW | 13.02.2022رسانه‌ها از ربوده شدن چند نفر از کارمندان سازمان ملل در جنوب یمن خبر داده‌اند. در مورد شمار ربوده‌شدگان ارقام متفاوتی منتشر شده است. در برخی گزارش‌ها صحبت از ۵ نفر است و در برخی دیگر از ربوده شدن شش کارمند سخن رفته است.

جزییات آتش‌سوزی در تیمچه حاجب‌الدوله در بازار تهران+ فیلمسخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران جزییاتی از آتش‌سوزی در تیمچه حاجب‌الدوله در بازار تهران را اعلام کرد.

ارتش یمن: 80 درصد از شهر استراتژیک «حرض» آزاد شدسرتیپ عبده مجالی، سخنگوی ارتش یمن از آزادسازی 80 درصد از شهر استراتژیک «حرض» در شمال استان حجه واقع در شمال غرب یمن خبر داد.سرتیپ مجالی جمعه، 11 فوریه در