سازمان ملل شکنجه برای اعتراف دروغین و اعدام مطیری را محکوم کرد

12/11/1399 05:15 ب.ظ

سازمان ملل شکنجه برای اعتراف دروغین و اعدام مطیری را محکوم کرد العربية

جمهوری اسلامی ایران به اعدام ورزشکاران نخبه ایرانی با قتل علی مطیری بوکسور قهرمان و مربی برجسته ورزش در روز پنجشنبه هفته گذشته، در زندان شیبان واقع در استان «خوزستان» ادامه داد.این در حالی است که فعالان و اعضای خانواده او گفتند که مطیری 30 ساله با شکنجه‌های شدیدی روبرو بود که منجر به اعتراف دروغین وی مبنی بر کشته شدن دو عضو بسیج ایران در سال 2018 شد.

این در حالی است که فعالان و اعضای خانواده او گفتند که مطیری 30 ساله با شکنجه‌های شدیدی روبرو بود که منجر به اعتراف دروغین وی مبنی بر کشته شدن دو عضو بسیج ایران در سال 2018 شد. یک سخنگوی سازمان ملل به جروزالم پست گفت: «ما از مقامات ایران می‌خواهیم در موارد مجازات اعدام مطابق با قانون حقوق بشر برخورد کند. ما در رابطه با مسائل اعدام و مجازات اعدام با مقامات در ایران درگیر هستیم».

راب کوهلر، مدیر کلGlobal Athlete (گروه بین‌المللی حمایت از ورزشکاران المپیک)، گفت: «کمیته بین‌المللی المپیک باید اکنون اقدام کند. سکوت آنها در واقع همدستی با این اقدام است. عدم اقدام آنها به وضوح نشان می‌دهد كه آنها به حقوق ورزشكاران بی‌توجه هستند».

او افزود: «اعدام غم‌انگیز اخیر علی مطیری سومین مورد اعدام یک ورزشکار طی چهار ماه گذشته است که توسط دولت ایران اجرایی شده است. IOC باید فورا کمیته ملی المپیک ایران را به حالت تعلیق درآورد».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌امنماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت به اون نماینده بیسواد بگید ایران در برجام هست ترامپ احمق خارج شد. از این حرفش میشه فهمید،طرف فقط عقده دست دادن و گفتگو و مذاکره با نمایندگان یک حکومت داعشی ،تروریست رو داره و به خاطر قتل و عام مردم ایران ،میخواد این حکومت رو تشویق کنه. بازگشت به برجام یعنی پذیرش الزامات آن و لغو تحریم های غیر قانونی این نیازی به مذاکره ندارد موضوع گفتگوی غیر رسمی فقط می تواند 'چگونگی بازگشت طرفین به تعهدات برجامی'باشد و هیچ موضوع دیگری ربطی به برجام ندارد

سازمان عفو بین‌الملل از «شکنجه» زینب جلالیان برای اعتراف تلویزیونی خبر داد

سازمان ملل: کودکان تروریست‌های داعش در اردوگاه الهول به کشورهای خود بازگردانده شوند

برخلاف درخواست سازمان ملل، جمهوری اسلامی زندانی بلوچ را اعدام کرد🔺برخلاف درخواست سازمان ملل، جمهوری اسلامی زندانی بلوچ را اعدام کرد با وجودی که سازمان ملل متحد و چندین نهاد بین‌المللی حقوق بشری خواستار توقف حکم اعدام جاوید دهقان خلد‌، به دلیل اشکالات دادرسی و نقض حقوق او شده بودند، جمهوری اسلامی ایران او را اعدام کرد سازمان بین الملل و متحدان حقوق بشر آن زمانی که این جنایتکار مامورین را ترور کرد و باعث بیچارگی و به فساد کشیده شدن جوانان ایران شده بود ، کجا مرده بودند که صدایی از آنها در نیامد. الان که قانون یک جنایت کار را اعدام کرده ، شده اند حقوق بشررررر ر ضحاک خون آشام افسانه نیست، خود واقعی خامنه‌ایه. پس این سازمانها به چه دردی میخورند؟ این ادعاهای اروپاییان وآمریکا اندازه پشم بز سبک هستند. ج.ا فرصتی ایجاد کرده تااز آن در مذاکرات(احتمالی) استفاده کند و هرروز چندنفر از شهروندانش را دراین موقعیت حساس کنونی(مذاکرات احتمالی) میکشد تاآنها تحت تاثیر قرارگیرند ولی آنها فریب نمیخورند.

ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی اسامی نامزدهای دولت موقت لیبی را اعلام کردتروریست های اعزامی رجب چی میشود

جمهوری اسلامی ایران به اعدام ورزشکاران نخبه ایرانی با قتل علی مطیری بوکسور قهرمان و مربی برجسته ورزش در روز پنجشنبه هفته گذشته، در زندان شیبان واقع در استان «خوزستان» ادامه داد.

این در حالی است که فعالان و اعضای خانواده او گفتند که مطیری 30 ساله با شکنجه‌های شدیدی روبرو بود که منجر به اعتراف دروغین وی مبنی بر کشته شدن دو عضو بسیج ایران در سال 2018 شد.

یک سخنگوی سازمان ملل به جروزالم پست گفت: «ما از مقامات ایران می‌خواهیم در موارد مجازات اعدام مطابق با قانون حقوق بشر برخورد کند. ما در رابطه با مسائل اعدام و مجازات اعدام با مقامات در ایران درگیر هستیم».

راب کوهلر، مدیر کلGlobal Athlete (گروه بین‌المللی حمایت از ورزشکاران المپیک)، گفت: «کمیته بین‌المللی المپیک باید اکنون اقدام کند.

سکوت آنها در واقع همدستی با این اقدام است. عدم اقدام آنها به وضوح نشان می‌دهد كه آنها به حقوق ورزشكاران بی‌توجه هستند».

او افزود: «اعدام غم‌انگیز اخیر علی مطیری سومین مورد اعدام یک ورزشکار طی چهار ماه گذشته است که توسط دولت ایران اجرایی شده است. IOC باید فورا کمیته ملی المپیک ایران را به حالت تعلیق درآورد».

گفتنی است، رسانه‌های ایران پیش از این گزارش دادند که دادگستری خوزستان علی مطیری را به اتهام حمله به پایگاه بسیج و کشتن دو نفر از اعضای آن متهم و حکم اعدام برای او صادر کرد.