سازمان جهانی بهداشت: تضمینی برای تولید واکسن موثر کرونا نیست

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت: در طول تاریخ، شیوع و همه گیری‌ها اقتصاد و جوامع را تغییر داده‌اند. واکسن ابزار اساسی در مبارزه جهانی با ویروس کرونا است، اما این واکسن به تنهایی به نابودی کووید-۱۹ ختم نمی‌شود و هیچ تضمینی هم وجود ندارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از سی ان بی‌سی، سازمان بهداشت جهانی روز گذشته اعلام کرد که رهبران جهان و مردم دنیا باید یاد بگیرند ویروس را مدیریت کنند و در زندگی روزمره خود اصلاحاتی ایجاد کنند تا موارد ابتلا به ویروس کاهش یابد.

ادهانوم افزود: اما همه گیری کووید-۱۹ انگیزه‌ای تازه برای لزوم تسریع تلاش‌ها در خصوص مقابله با تغییرات اقلیمی ایجاد کرده است. درواقع شیوع ویروس کرونا به ما این امکان را داده تا نگاهی اجمالی به جهان خود، آسمان‌های پاک و رودخانه‌ها داشته باشیم. اگرچه آزمایشات انسانی در مورد واکسن‌های بالقوه در حال پیشرفت است، با این وجود دانشمندان می‌گویند سؤالات کلیدی بسیاری هنوز در این خصوص باقی مانده است. در حالیکه کووید-۱۹ که در ماه دسامبر (اواخر آذر) کشف شد و تاکنون مقالات و تحقیقات بیشماری در مورد آن تولید شده، دانشمندان هنوز کاملا نمی‌دانند که این ویروس چگونه بر بدن تاثیر می‌گذارد و یا اینکه فرد مبتلا پس از بهبودی تا چه‌اندازه در برابر این ویروس محافظت می‌شود.

وی در تاریخ ۱۳ مرداد در یک نشست خبری گفته بود؛ رهبران جهان می‌توانند با استفاده از اصول بهداشت عمومی و کنترل بیماری‌ها جلوی شیوع گسترده این ویروس را بگیرند. وی تاکید کرده بود که به آزمایش، معالجه، قرنطینه و ردیابی ناقلان ادمه دهید و تلاش کنید از طریق اطلاع رسانی و توانمندسازی به جوامع یاری رسانید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویروس‌کرونا به تخمین سازمان جهانی بهداشت چه مدت دیگر باماست؟ویروس مرگبار کرونا برای نخستین بار ۲۴ آذر ۱۳۹۸ خورشیدی (۱۵ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی) در شهر «ووهان» چین گزارش شد و بتدریج به دیگر کشورها سرایت کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امیدواری سازمان بهداشت جهانی به مهار کرونا تا سال ۲۰۲۲ | DW | 22.08.2020مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ابراز امیدواری کرده است که همه‌گیری کووید۱۹ تا کمتر از دو سال دیگر کنترل شود. او با اشاره به همه‌گیری 'آنفلونزای اسپانیایی' در یک قرن پیش گفت، مهار این بیماری هم حدود دو سال طول کشید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ابراز امیدواری رئیس سازمان بهداشت جهانی به مهار کرونا در کمتر از دو سال آینده - BBC News فارسیهم زمان با ادامه روند افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بسیاری از کشورها، تدروس گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی، ابراز امیدواری کرده است که این همه گیری در ظرف کمتر از دو سال پایان یابد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: تلاش برای ساخت واکسن و پیش خرید از دیگر کشورها در جریان استرئیس جمهور در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا پس از ارائه گزارش روسای کمیته های آموزش و درمان ستاد از روند نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کنکور سراسری در کشور، از اقدام کمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان در برگزاری کنکور، قدردانی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکسن کرونای روس‌ها روی ۴۰ هزار نفر آزمایش می‌شودروسیه اعلام کرد که واکسن کروناویروس ساخت خود را به زودی روی ۴۰ هزار نفر آزمایش می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ماکرون از احتمال تولید واکسن کرونا طی چند ماه آینده سخن گفتامانوئل ماکرون، رئيس جمهوری فرانسه می گوید که واکسن بیماری همه گیر «کووید ۱۹» ممکن است به زودی آماده شود واکسن_کرونا جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »