سازمان جهانی بهداشت: اعلام پیروزی بر ویروس کرونا ناپختگی است

13/11/1400 06:30 ق.ظ

سازمان جهانی بهداشت: اعلام پیروزی بر ویروس کرونا ناپختگی است جزئیات بیشتر🔽

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید اشاعه اومیکرون تنها طی ۱۰ هفته گذشته موجب ابتلای ۹۰ میلیون نفر شده و به‌ اعتقاد تدروس اُدهانوم افزایش تعداد موارد ابتلا، لاجرم به‌معنای افزایش تعداد قربانیان خواهد بود. آقای اُدهانوم گفت خیلی زود است که «بخواهیم ادعای پیروزی علیه این بیماری را فریاد بزنیم و تلاش‌های خود برای محدود کردن انتقال این ویروس را نیمه‌کاره رها کنیم.

» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه اول فوریه ۲۰۲۲ با ابراز نگرانی از روند رو به رشد مرگ و میر در اکثر مناطق دنیا خواستار رعایت بیشتر «جوانب احتیاط» شد.

سازمان جهانی بهداشت: اومیکرون مثل سویه‌های قبلی هم بستری می‌کند هم می‌کُشد این درحالیست که تعدادی از کشورهای دنیا به‌ویژه در اروپا روند کاهش محدودیت‌های کرونایی را یا آغاز کرده‌اند یا قرار است در آینده نزدیک آغاز کنند. به‌عنوان مثال از فردا ۲ فوریه زدن ماسک در فضای بیرون یا دورکاری فرانسوی‌ها دیگر اجباری نیست. کشورهایی نظیر فرانسه علیرغم روند تصاعدی موارد ابتلا، با اتکا به نرخ بالای واکسیناسیون و همچنین نگرانی کمتر از کشنده بودن اومیکرون نسبت به سویه‌های قبلی، به سیاست کاهش محدودیت‌ها روی می‌آورند.

با این حال سازمان جهانی بهداشت با انتقاد از اتخاذ چنین رویه‌ای، می‌گوید اشاعه اومیکرون تنها طی ۱۰ هفته گذشته موجب ابتلای ۹۰ میلیون نفر به بیماری کووید شده و به‌ اعتقاد دکتر تدروس اُدهانوم افزایش تعداد موارد ابتلا لاجرم به‌معنای افزایش تعداد قربانیان خواهد بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سازمان ملل: طالبان بیش از ۱۰۰ نفر از وابستگان به دولت سابق را کشته‌اندسازمان ملل متحد تاکنون بیش از یکصد «گزارش معتبر» از قتل اعضای نهادهای دولت سرنگون شده، نیروهای امنیتی وابسته به آن و افغان‌هایی که با نیروهای خارجی همکاری کرده بودند دریافت کرده است. این جنایات ابتدای راهه همانند جدش ینی جمهوری اسلامی هزاران نفر افراد شایسته را با چراغ سبز اروپا و آمریوا بقتل رساندند تا حکومتشان تثبیت شود

گزارش سازمان ملل درباره شکنجه و اقدامات تجاوز‌کارانه حوثی‌‌ها علیه زنان در یمنآدم ربایی، تجاوز به عنف و نسبت دادن اتهامات جعلی از جمله مواردی است که در گزارش هیئت کارشناسان کمیسیون شورای امنیت در امور یمن، علیه شبه‌نظامیان حوثی ثبت

واکنش طالبان به گزارش سازمان ملل درباره کشته شدن ده‌ها افغانگروه طالبان نسبت به گزارش سازمان ملل درباره کشته شدن بیش از 100 تن از مقامات سابق و نیروهای امنیتی افغانستان پس از روی کار آمدن این گروه، واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش سازمان زیباسازی به اکران پرچم چین روی برج آزادی/ شهرداری در جریان نبودروابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: بنیاد رودکی با تعامل سفارت چین و انجمن دوستی ایران و چین اکران پرچم چین روی برج آزادی را انجام داده و شهرداری تهران در جریان این اکران نبوده است.

گزارشگر سازمان ملل خواستار تحریم تسلیحاتی همه‌جانبه علیه کودتاگران میانمار شدوی در بیانیه‌ای گفت: «این‌که یک سال از مردم بی‌گناه می‌گذرد و شورای امنیت قطعنامه‌ای برای اِعمال تحریم‌های تسلیحاتی همه‌جانبه علیه این حکومت صادر نکرده، ناپذیرفتنی است.»

طالبان در پاسخ به نگرانی سازمان ملل از ناپدیدی دو خبرنگار آریانانیوز: بررسی می‌کنیمیک روز پس از بازداشت اسلم حجاب و وارث حسرت، خبرنگاران آریانانیوز مقام‌های طالبان در پاسخ به نگرانی‌های سازمان ملل متحد و چندین نهاد مدافع آزادی بیان و رسانه‌ها، می‌گویند خبر دقیقی از ماجرا ندارند، اما این درخواست را بررسی می‌کنند. حتما جوابشون این خواهد بود بررسی کردیم ،پیدایشان کردیم ، زیر خاک رفته بودند ناقلاها

سازمان جهانی بهداشت از اعلام پیروزی زودهنگام کشورها علیه کووید ۱۹ انتقاد کرد. تدروس اُدهانوم، دبیرکل این سازمان روز سه‌شنبه با هشدار نسبت به «دست‌کم» گرفتن ویروس کرونا، اعلام پیروزی علیه کووید ۱۹ را ناشی از «ناپختگی» دانست.

آقای اُدهانوم گفت خیلی زود است که «بخواهیم ادعای پیروزی علیه این بیماری را فریاد بزنیم و تلاش‌های خود برای محدود کردن انتقال این ویروس را نیمه‌کاره رها کنیم.»

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه اول فوریه ۲۰۲۲ با ابراز نگرانی از روند رو به رشد مرگ و میر در اکثر مناطق دنیا خواستار رعایت بیشتر «جوانب احتیاط» شد.

سازمان جهانی بهداشت: اومیکرون مثل سویه‌های قبلی هم بستری می‌کند هم می‌کُشد

این درحالیست که تعدادی از کشورهای دنیا به‌ویژه در اروپا روند کاهش محدودیت‌های کرونایی را یا آغاز کرده‌اند یا قرار است در آینده نزدیک آغاز کنند. به‌عنوان مثال از فردا ۲ فوریه زدن ماسک در فضای بیرون یا دورکاری فرانسوی‌ها دیگر اجباری نیست. کشورهایی نظیر فرانسه علیرغم روند تصاعدی موارد ابتلا، با اتکا به نرخ بالای واکسیناسیون و همچنین نگرانی کمتر از کشنده بودن اومیکرون نسبت به سویه‌های قبلی، به سیاست کاهش محدودیت‌ها روی می‌آورند.

با این حال سازمان جهانی بهداشت با انتقاد از اتخاذ چنین رویه‌ای، می‌گوید اشاعه اومیکرون تنها طی ۱۰ هفته گذشته موجب ابتلای ۹۰ میلیون نفر به بیماری کووید شده و به‌ اعتقاد دکتر تدروس اُدهانوم افزایش تعداد موارد ابتلا لاجرم به‌معنای افزایش تعداد قربانیان خواهد بود.

با این حال سازمان جهانی بهداشت با انتقاد از اتخاذ چنین رویه‌ای می‌گوید اشاعه اومیکرون تنها طی ۱۰ هفته گذشته موجب ابتلای ۹۰ میلیون نفر به بیماری کووید شده و به‌ اعتقاد دکتر تدروس اُدهانوم افزایش تعداد موارد ابتلا لاجرم به‌معنای افزایش تعداد قربانیان خواهد بود. از نظر رئیس سازمان جهانی بهداشت، ویروس کرونا یک ویروس خطرناک است و این پیامی است که وی تلاش کرده از ابتدای همه‌گیری به جهانیان منتقل کند.

آقای اُدهانوم در ادامه افزود:‌ «ما از هیچ کشوری نخواسته‌ایم تا دوباره قرنطینه کند ولی از همه دولت‌ها می‌خواهیم تا از ملت‌هایشان با استفاده از همه ابزارهای در دسترس و نه تنها واکسن، حفاظت کنند.»وی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا همچنان در حال تحول و تغییرشکل است از دولت‌ها خواست تا سیاست تست کووید و نظارت بر توالی‌یابی این ویروس را به‌دقت و از نزدیک دنبال کنند. رئیس سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه همداستان با تحول ویروس، شاهد تحول در واکسن‌ها هم خواهیم بود، تصریح کرد: «اگر این ویروس و عملکرد آن‌را خوب نشناسیم نمی‌توانیم با آن مبارزه کنیم.»