سازمان ملل: حمله به اردوگاه آوارگان در ادلب تهوع‌آور است

21/11/2019 09:45:00 ب.ظ

#سازمان ملل: #حمله به اردوگاه آوارگان در #ادلب تهوع‌آور است

سازمان, حمله

سازمان ملل: حمله به اردوگاه آوارگان در ادلب تهوع‌آور است

معاون مسئول هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در بحران سوریه حمله به اردوگاه‌ آوارگان در ادلب را نقض قوانین بین المللی بشردوستانه دانست و آن را به شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

21.11.2019آنکارا/ سلن تمیز‌ار/ خبرگزاری آناتولیمارک کاتز، معاون مسئول هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در بحران سوریه طی بیانیه‌ای کشته شدن 12 غیرنظامی در حمله به اردوگاه آوارگان در روستای قاح در منطقه کاهش تنش ادلب را نقض قوانین بین المللی بشردوستانه دانست و آن را به شدت محکوم کرد.

وی با بیان اینکه از این حمله ویرانگر علیه غیرنظامیان شوکه شده است، تصریح کرد:"هدف قرار دادن افراد بی‌دفاع در اردوگاه از جمله سالمندان، زنان و کودکان را تهوع‌آور می دانم. این حادثه وحشتناک باید در تمامی ابعاد بررسی شود. این اردوگاه‌ها در حال حاضر پناهگاهی برای افرادی که از خشونت گریخته و دنبال جای امن می گردند، است. هدایت هرگونه حمله به غیرنظامیان نقض قوانین بین المللی بشردوستانه است."

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

جزئیات بیشتر سازمان عفو بین‌الملل در مورد آمار بالای کشته شدگان در ایران سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس تحقیقات این نهاد حقوق بشری دستکم ۱۰۶ نفر در اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف ایران جان خود را از دست داده‌اند.

مجروحین حمله موشکی به اردوگاه آوارگان در ادلب به ترکیه منتقل شدندچهار سوری از جمله چند کودک که در حمله موشکی گروه‌های تحت حمایت ایران به اردوگاه‌های آوارگان در ادلب سوریه مجروح شدند به بیمارستان‌های ترکیه انتقال یافتند. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان حمله موشکی به اردوگاه‌های آوارگان در ادلب به 12 نفر رسید

هشدار در مورد توان ثروتمندان داعش در دستیابی به میلیون‌ها دلارگویا کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش در حمله هوای نیروهای ویژه آمریکا به مخفی‌گاهش در شمال غرب

موسسه ناظر بر اینترنت: در برخی نقاط ایران، اینترنت به صورت محدود در حال اتصال است🔺موسسه ناظر بر اینترنت: در برخی نقاط ایران، اینترنت به صورت محدود در حال اتصال است ⚡️پس از گذشت بیش از ۱۰۰ ساعت قطعی اینترنت و هزینه سنگین آن، گزارش‌ها حاکی است که در برخی از شهرها در ایران اینترنت به شکل محدود وصل شده است.

چراغی که به مسجد رواست و به خانه حرام؛ حکایت اینترنت و رفتار نظام در ایران سازمان نظارت براینترنت «نتبلوکس» سحرگاه پنچشنبه تاکید کرد ایران روز گذشته برای چهارمین روز متوالی آسیبی که قطع اینترنت به اقتصاد بیمار زد به اندازه یک سال تحریم ها برآورد می شود و آثارش را بزودی خواهید دید.

معاون مسئول هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در بحران سوریه حمله به اردوگاه‌ آوارگان در ادلب را نقض قوانین بین المللی بشردوستانه دانست و آن را به شدت محکوم کرد.«رها بحرینی» پژوهشگر بخش ایران در سازمان «عفو بین‌الملل» در گفتگویی با صدای آمریکا گفت، این نهاد حقوق بشری با راست آزمایی ویدئوهای ارسالی از سوی شاهدان عینی اعتراضات روزهای گذشته در ایران، اطلاعات دریافتی از مدافعان حقوق بشر و خبرنگاران خارج از کشور با موج وحشتناک کشتار در ایران روبرو شده است که در این روزها در جریان است.چهار سوری از جمله چند کودک که در حمله موشکی گروه‌های تحت حمایت ایران به اردوگاه‌های آوارگان در ادلب سوریه مجروح شدند به بیمارستان‌های ترکیه انتقال یافتند.شمار قربانیان حمله موشکی گروه‌های تروریستی تحت حمایت ایران به اردوگاه‌های آوارگان در منطقه کاهش تنش ادلب به 12 نفر افزایش یافت.

21.11. این پژوهشگر سازمان عفو بین‌الملل به صدای آمریکا گفت، در میان ۲۱ شهر اعلام شده، شهرهای نقاط غربی و جنوبی کشور از جمله کرمانشاه، مریوان، ماهشهر و بهبهان بیشترین آمار کشته‌شدگان را به خود اختصاص داده‌اند و با وجود درگیری‌ها شدید در شهرهایی همچون تهران، اسلامشهر، کرج و اصفهان آمار کشته شدگان پایین بوده اما احتمال افزایش تلفات در این شهرها نیز در روزهای آتی وجود دارد.2019 آنکارا/ سلن تمیز‌ار/ خبرگزاری آناتولی مارک کاتز، معاون مسئول هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در بحران سوریه طی بیانیه‌ای کشته شدن 12 غیرنظامی در حمله به اردوگاه آوارگان در روستای قاح در منطقه کاهش تنش ادلب را نقض قوانین بین المللی بشردوستانه دانست و آن را به شدت محکوم کرد.2019 حاتای /خبرگزاری آناتولی مجروحین حمله موشکی گروه‌های تروریستی تحت حمایت ایران به اردوگاه‌ آوارگان در روستای قاح در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه که میان آنها کودکان نیز هستند به ترکیه منتقل و بلافاصله تحت درمان قرار گرفتند. وی با بیان اینکه از این حمله ویرانگر علیه غیرنظامیان شوکه شده است، تصریح کرد:"هدف قرار دادن افراد بی‌دفاع در اردوگاه از جمله سالمندان، زنان و کودکان را تهوع‌آور می دانم. سازمان عفوبین المل در بیانیه خود با ابراز نگرانی از آمار کشته‌شدگان در اعتراضات ایران اعلام کرد، به نظر می‌رسد که تکرار و استمرار برخوردهای مرگبار با معترضین در ایران یک اقدام هدفمند از سوی نیروهای نظامی و امنیتی باشد که گویی تبدیل به سیاست حکومتی در ایران شده است. این حادثه وحشتناک باید در تمامی ابعاد بررسی شود. فعالیت‌های آتش‌نشانی، جست‌وجو و نجات نیروهای دفاع مدنی سوریه در این مناطق ادامه دارد.

این اردوگاه‌ها در حال حاضر پناهگاهی برای افرادی که از خشونت گریخته و دنبال جای امن می گردند، است. سازمان عفو بین الملل در انتهای بیانیه خود از سازمان ملل، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این نهادها درخواست کرده است که فورا و با جدیت به این تحولات عمیقا نگران کننده در داخل ایران واکنش نشان دهند و از مقامات جمهوری اسلامی بخواهند که به این سرکوب خونین پایان دهند و به حق حیات ایرانیان، حق آزادی بیان، آزادی گردهمایی مسالمت آمیز شهروندان ایرانی احترام بگذارند. براساس برآوردهای اولیه سازمان دفاع مدنی سوریه موسوم به «کلاه سفیدها»، بر اثر این حملات 12 غیرنظامی که بسیاری از آنها کودک هستند، کشته و دستکم 40 تن دیگر زخمی شده اند. هدایت هرگونه حمله به غیرنظامیان نقض قوانین بین المللی بشردوستانه است." کاتز با بیان اینکه در نتیجه این حمله زیر‌ساخت این اردوگاه در منطقه کاهش تنش ادلب نیز خسارت دیده است، اظهار داشت: یک بیمارستان زنان و زایمان در مجاورت این اردوگاه نیز آسیب جدی دیده و چهار تن از پرسنل‌ آن نیز زخمی شده‌اند. /**/ /**/ آخرین اخبار از کشته‌‌شدگان در شهرهای مختلف کردستان؛ جان‌‌باختگان کردستان به ۴۵ نفر افزایش پیدا کرد همزمان با پنجمین روز اعتراضات گسترده در ایران علیه جمهوری اسلامی، ابراز نگرانی‌ها از کشته شدن ده‌‌‌ها معترض توسط رژیم ایران افزایش یافته و مقامات ارشد آمریکا و دیگر کشورها، و نیز نهادهای حقوق بشری نسبت به آن ابرار نگرانی کرده اند. شب گذشته مسئولان برج دیده‌بانی مخالفان نظامی رژیم اسد اعلام کردند که گروه‌های تروریستی تحت حمایت ایران اردوگاه‌های آوارگان در روستای قاح در منطقه کاهش تنش ادلب را هدف حمله موشکی قرار دادند. براساس برآوردهای اولیه سازمان دفاع مدنی سوریه موسوم به «کلاه سفیدها»، بر اثر این حملات 12 غیرنظامی که بسیاری از آنها کودک هستند، کشته و دستکم 40 تن دیگر زخمی شده اند.» در همین حال فیلم‌های ارسالی به صدای آمریکا از تیراندازی مستقیم ماموران در ایران به مردم خبر می‌دهد. بر این اساس، جنگنده های روسی مناطق عین کفر٬ بابیلا و الحمیدیه در منطقه کاهش تنش ادلب را بمباران کردند.

گفتنی است رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهور ترکیه و روسیه 17 سپتامبر سال گذشته در سوچی توافق‌نامه‌ای را برای برقراری آتش‌بس در ادلب امضا کردند. مخالفان مسلح رژیم اسد همچنین در پی این توافق روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را آغاز کردند و روز دهم اکتبر همان سال به پایان رساندند. واکنش مایک پمپئو: روز دوشنبه نیز، مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در کنفرانس خبری در واکنش به سرکوب معترضان در ایران گفت آمریکا از گزارش‌های دریافتی درباره کشته شدن چندین نفر به شدت نگران است و «جهان نظاره‌گر رفتار رژیم ایران است. علی‌رغم توافق سوچی، رژیم اسد و حامیانش حمله خود به منطقه کاهش تنش ادلب را ادامه می‌دهند. از زمان امضای توافق سوچی تا کنون بیش از 1300 غیر نظامی از جمله زنان و کودکان در حملات رژیم اسد و روسیه به مناطق کاهش تنش ادلب جان خود را از دست داده اند. وزیر خارجه آمریکا افزود که جمهوری اسلامی باید از به کارگیری خشونت علیه مردم خود دست بردارد و فورا حق همه ایرانی‌ها برای دسترسی آزادانه به اینترنت را فراهم کند. . علی‌رغم توافق سوچی، رژیم اسد و حامیانش حمله خود به منطقه کاهش تنش ادلب را ادامه می‌دهند.