سازمان ملل هشدار داد: افغانستان با بحران شدید غذایی مواجه است

03/08/1400 03:37:00 ب.ظ

سازمان ملل هشدار داد: افغانستان با بحران شدید غذایی مواجه است جزئیات بیشتر🔽

گرسنگی, بیکاری

سازمان ملل هشدار داد: افغانستان با بحران شدید غذایی مواجه است جزئیات بیشتر🔽

گزارش طبقه بندی یکپارچه امنیت غذایی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از جمعیت افغانستان از ماه نوامبر با ناامنی غذایی حاد مواجه خواهند بود.

گزارش طبقه بندی یکپارچه امنیت غذایی امروز دوشنبه در حالی منتشر شده است که شهروندان افغانستان با وجود زمستان‌های سخت در این کشور به شدت به کمک‌های بشردوستانه برای تأمین مواد غذایی اولیه نیازمند هستند.افغانستان در سطح جهانی دارای یکی از بزرگ‌ترین جمعیت‌ها در ناامنی غذایی حاد در هر دو حالت مطلق و نسبی است.

دیوید بیزلی، مدیر اجرایی «برنامه جهانی غذا» گفت: «این شمارش معکوس برای وقوع یک فاجعه است و اگر اکنون اقدام نکنیم، یک فاجعه کامل رخ خواهد داد.»گزارش طبقه بندی یکپارچه امنیت غذایی از افغانستان همچنین نشان می‌دهد که شمار افغان هایی که با خطر گرسنگی مواجه هستند نسبت به ارزیابی آوریل ۲۰۲۱ میلادی ۳۷ درصد افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

هشدار سازمان ملل به مرگ میلیون‌ها افغان بر اثر گرسنگیبرنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) هشدار داده است در صورتی که اقدامات فوری در افغانستان صورت نگیرد، میلیون‌ها شهروند این کشور از گرسنگی جان خود را از دست خوب اگر امریکا آنجا میماند که نمیتوانست دست به چنین جنایتی بزند پس باید میکشید بیرون ولی میداد دست کسانی که فردا کسی غرب را هم سرزنش نکند، و اینچنین شد که داده شد به دست طالبان، طالبانی که روی نقشه زمین حتی نمیتواند نقشه افغانستان را هم پیدا کند، و چنین شد که قتل عام مردم محروم 'we abolish the interest system and form a system of banking free from interest, and all forms of oppression and terrorism were uprooted' - Time of Imam Al-Mahdi in Muhammad Qasim's dreams.

درخواست زنان افغانستان از سازمان ملل: تا حقوق‌مان تضمین نشده است طالبان را به رسمیت نشناسید🔺 از زمان قدرت‌گیری مجدد طالبان در افغانستان و خروج آمریکا از آن کشور در اواخر ماه اوت گذشته تنها شمار محدودی از زنان، از جمله زنان شاغل در حوزه‌های مامایی و پرستاری، توانسته‌اند در چارچوب احکام اسلامی به کار خود ادامه دهند. ⬇ بیشتر بخوانید: فوری زنان دربخش پاسپورت پولیس میدان هوایی مکاتیب خصوصی بانکها وشفاخنهاکارخویش پیش میبره شما تبلیغ بی جامیکنید هههههههه ماخومیفهمیم که زنهاتولدشده دیموکرات چقدراحمق است اینجاهفدده میلون زن ګرسنه بیوه فقیر ومظلوم بافقردست وپاچه نرم میکند وآنجایک چندتافاحشه بین المللی حقوق هفده میلون زن رازیرپامیکند ازهمین لحاظ مابه دیموکراسی باورنداریم

بارش باران در ۷ استان/کاهش دما تا ۱۰ درجه در نوار شمالی کشوربارش باران در ۷ استان کاهش دما تا ۱۰ درجه در نوار شمالی کشور سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران و رعد و برق در هفت استان و کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در نوار شمالی کشور هشدار داد.

دبیرکل سازمان ملل در تماسی تلفنی با ملک سلمان از طرح ابتکار سعودی سبز استقبال کردملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی تماسی تلفنی از آنتونی گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل دریافت کرد.آنتونی گوتیرش شنبه، 23 اکتبر، در گفت‌وگوی تلفنی با ملک

سی ان ان: آمریکا به توافق با پاکستان برای عملیات نظامی در افغانستان نزدیک استشبکه سی ان ان مدعی شد که آمریکا به توافق رسمی با اسلام‌آباد برای استفاده از حریم هوایی پاکستان برای عملیات نظامی واطلاعاتی در افغانستان نزدیک است. - خبرگزاری آناتولی

شرایط اهدای خون پس از تزریق واکسن کرونا/ نیاز به همه گروه‌های خونیسخنگوی سازمان انتقال خون با تاکید بر نیاز مبرم به همه گروه‌های خونی، شرایط اهدای خون پس از تزریق واکسن کرونا و یا ابتلا به این بیماری را توضیح داد.

Aa بر اساس آخرین گزارش طبقه بندی یکپارچه امنیت غذایی (آی.خواهند داد.اشتراک چاپ زنان پیشرو در جامعه افغانستان، هفته پیش از سازمان ملل متحد خواستند حکومت طالبان را تا زمان به رسمیت شناختن حقوق زنان و دختران، به رسمیت نشناسد.به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات شمالی بارش برف دوشنبه (۳ آبان ماه) برای استان‌های گیلان، شرق اردبیل و هرمزگان و سه‌شنبه (۴ آبان ماه) برای نیمه شرقی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود.

پی.سی) که توسط گروه امنیت غذایی و زراعت افغانستان با همکاری سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) و «برنامه جهانی غذا» منتشر شده است، بیش از نیمی از جمعیت افغانستان از ماه نوامبر با ناامنی غذایی حاد مواجه خواهند بود. Advertisement در این اعلامیه آمده است: «کودکان خواهند مرد، مردم از گرسنگی می‌میرند و اوضاع بسیار بدتر خواهد شد. خشکسالی، درگیری‌های نظامی، کرونا و بحران اقتصادی در افغانستان، معیشت و دسترسی مردم این کشور را به مواد غذایی به شدت تحت تاثیر قرار داده است.» از زمان قدرت‌گیری مجدد طالبان در افغانستان و خروج آمریکا از این کشور در اواخر ماه اوت گذشته، زنان از طالبان تقاضا داشته‌اند به آنها اجازه بازگشت به کار و مدارس‌شان را بدهد. گزارش طبقه بندی یکپارچه امنیت غذایی امروز دوشنبه در حالی منتشر شده است که شهروندان افغانستان با وجود زمستان‌های سخت در این کشور به شدت به کمک‌های بشردوستانه برای تأمین مواد غذایی اولیه نیازمند هستند.8 میلیون شهروند این کشور با گرسنگی شدید دست ‌و پنجه نرم می‌کنند و اقتصاد نیز زودتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد، سقوط خواهد کرد. این گزارش نشان می‌دهد که بیش از یک نفر از هر دو افغان با سطوح بحرانی (فاز ۳ آی. احتمال آسیب رسیدن به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال وارد شدن خسارت به قایق و شناورهای کوچک و احتمال اختلال در فعالیت‌های دریایی دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی به‌ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی توصیه می‌کند.

پی. برنامه جهانی غذا، برای جلوگیری از بحران انسانی، خواهان کمک‌های فوری بشردوستانه شده است. مطالب مرتبط.سی) یا اضطراری (فاز ۴ آی.پی. در زمستان پیش‌رو، میلیون‌ها افغان مجبور خواهند شد بین مهاجرت و گرسنگی یکی را انتخاب کنند.سی) ناامنی غذایی حاد از نوامبر ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ مواجه خواهند بود. لاوروف: روسیه «تلاش»‌ طالبان برای برقراری ثبات در افغانستان را به رسمیت می‌شناسد افغانستان در سطح جهانی دارای یکی از بزرگ‌ترین جمعیت‌ها در ناامنی غذایی حاد در هر دو حالت مطلق و نسبی است. خشک‌سالی، جنگ، پاندمی کرونا و بحران اقتصادی، وضعیت زندگی و دسترسی شهروندان به غذا را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده و در نهایت منجر به بحران گرسنگی در این کشور شده است.

از همین رو کو دونگیو، مدیر کل فائو بر ضرورت ارائه خدمات مؤثر و سریع به شهروندان افغان پیش از زمستان تأکید کرد و گفت: «ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم و فجایع انسانی را در مقابل خود نظاره کنیم. این غیرقابل قبول است..» بر اساس بررسی های انجام شده، افغانستان در حال حاضر در بدترین بحران جهانی قرار دارد، به گونه‌ای که در زمستان پیش رو میلیون‌ها شهروند این کشور مجبور خواهند شد تا بین مهاجرت و گرسنگی یکی را انتخاب کنند. دیوید بیزلی، مدیر اجرایی «برنامه جهانی غذا» گفت: «این شمارش معکوس برای وقوع یک فاجعه است و اگر اکنون اقدام نکنیم، یک فاجعه کامل رخ خواهد داد.» بیزلی هشدار داد: «گرسنگی در حال افزایش است و کودکان در حال مرگ هستند.

ما نمی‌توانیم مردم را با وعده‌ها تغذیه کنیم. تعهدات مالی باید به پول نقد تبدیل شوند و جامعه بین‌المللی باید برای رسیدگی به این بحران که به سرعت از کنترل خارج می‌شود، گرد هم آیند.» گرسنگی از مناطق روستایی به شهرها سرایت می‌کند گزارش طبقه بندی یکپارچه امنیت غذایی از افغانستان همچنین نشان می‌دهد که شمار افغان هایی که با خطر گرسنگی مواجه هستند نسبت به ارزیابی آوریل ۲۰۲۱ میلادی ۳۷ درصد افزایش یافته است. در میان افراد در معرض خطر، ۳.۲ میلیون کودک زیر پنج سال وجود دارند که انتظار می‌رود تا پایان سال از سوء تغذیه حاد رنج ببرند.

برنامه جهانی غذا و یونیسف در ماه اکتبر هشدار داده بودند که یک میلیون کودک در معرض خطر مرگ ناشی از سوء تغذیه حاد بدون درمان فوری قرار دارند. اینک برای اولین بار، ساکنان شهری با نرخی مشابه جوامع روستایی از ناامنی غذایی رنج می‌برند که نشانگر تغییر چهره گرسنگی در افغانستان است. پیش‌بینی می‌شود که بیکاری شایع و بحران نقدینگی طبقه متوسط شهری را هم با سطح اضطراری (فاز ۴ آی.پی.سی) ناامنی غذایی مواجه کند.

«بودجه فعلی قطره‌ای در اقیانوس است» سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و «برنامه جهانی غذا» با هشدار نسبت به کمبودهای بودجه برای افغانستان، بر اقدام فوری جامعه بین‌المللی برای برآوردن اساسی‌ترین نیازهای بشردوستانه در این کشور تأکید کرده‌اند، زیرا «افغان ها با زمستانی بدون شغل و پول نقد مواجه هستند.» براساس ارزیابی های صورت گرفته شرایط خشکسالی در افغانستان به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت. از همین رو بر اساس گزارش منتشر شده توسط دو نهاد مهم بین‌المللی، سازمان ملل برای برآوردن نیازهای شهروندان افغان باید منابع را در سطوحی بی‌سابقه بسیج کند. تخمین زده می‌شود برنامه واکنش بشردوستانه سازمان ملل متحد تنها پاسخگوی یک سوم بودجه‌ مورد نیاز باشد. برنامه جهانی غذا در حال برنامه‌ریزی برای افزایش کمک‌های بشردوستانه خود با توجه به آغاز سال ۲۰۲۲ است تا نیازهای غذایی حدود ۲۳ میلیون افغان را تأمین کند.

تخمین زده می‌شود که برنامه جهانی غذا برای رسیدن به هدفش به ۲۲۰ میلیون دلار در ماه نیاز دارد. برنامه جهانی غذا از آغاز سال ۲۰۲۱ به ۱۰.۳ میلیون نفر کمک غذایی و نقدی کرده است که شامل برنامه‌های پیشگیری و درمان سوء تغذیه برای تقریبا ۴۰۰ هزار زن باردار و شیرده و ۷۹۰ هزار کودک زیر پنج سال است. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید فائو هم به کمک‌های اضطراری و نقدی خود به کشاورزان و خانواده‌های صاحب دام که ۷۰ درصد از کل جمعیت افغانستان را تشکیل می‌دهند، ادامه می‌دهد تا «بتوانند مولد باقی بمانند.» این نهاد بین‌المللی در ماه های اوت و سپتامبر به وضعیت بیش از ۳۳۰ هزار نفر رسیدگی کرده است.

فائو همچنین در میانه‌ تشدید خشکسالی در افغانستان به دنبال کمک فوری ۱۱.۴ میلیون دلاری برای پاسخ بشردوستانه و ۲۰۰ میلیون دلاری دیگر برای فصل کشاورزی در سال ۲۰۲۲ است. فائو در حال حاضر بسته های کشت گندم شامل بذر، کود و آموزش با کیفیت بالا و محلی عرضه می‌کند. انتظار می‌رود که تلاش‌های فائو در هفته‌های آینده برای ۱.۳ میلیون نفر در ۲۷ از ۳۴ ولایت کشور مفید واقع شود.

اقتصاد افغانستان که به شدت به کمک‌های خارجی وابسته بود با روی کار آمدن طالبان در این کشور ضعیف‌تر شده است زیرا قدرت‌های غربی ارسال کمک‌های خود به این کشور را متوقف کرده‌ یا کاهش داه‌اند. هم‌رسانی این مطلب: .