سازمان ملل: کمیته تدوین قانون اساسی سوریه تشکیل می‌شود

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد کمیته تدوین قانون اساسی این کشور ممکن است تا پایان سپتامبر پیش‌رو تشکیل شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گیر پدرسن، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: ممکن است کمیته تدوین قانون اساسی سوریه تا پایان سپتامبر پیش‌رو تشکیل شود.

وی با بیان اینکه مذاکره درباره اسامی اعضای کمیته مذکور رو به اتمام است، گفت: سازمان ملل ممکن است قبل از آغاز اجلاس مجمع عمومی این نهاد در 24 سپتامبر توافق تشکیل کمیته مذکور را اعلام کند. گفتنی است مسئله تشکیل این کمیته در کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه با مشارکت نمایندگان رژیم اسد و مخالفان وی در 30 ژانویه 2018 در سوچی مطرح و درباره آن توافق شد. بدین ترتیب یک کمیته 150 نفره جهت ایجاد تغییرات در قانون اساسی فعلی سوریه تعیین خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی و شینزو آبه در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل دیدارمی‌کنندیک روزنامه ژاپنی از دیدار نخست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور ایران در ماه آینده در سازمان مل خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل: افزایش سطح آب دریاها به جابه‌جایی ۲۸۰ میلیون نفر می انجامدگزارش جدید سازمان ملل متحد پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۱۰۰، ۳۰ درصد از ۹۹ درصد مناطق یخ‌زده روی زمین ذوب خواهند شد که در نتیجه باعث آزاد شدن مقدار زیادی دی‌اکسید‌کربن و متان در هوا می شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

موگرینی: برجام بخشی از تصمیم شواری امنیت سازمان ملل است و ما همواره از آن حمایت می‌کنیمموگرینی: برجام بخشی از تصمیم شواری امنیت سازمان ملل است و ما همواره از آن حمایت می‌کنیم مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن حمایت از برجام به عنوان ضمیمه‌ای بر یکی از قطع‌نامه‌های شورای امنیت، از احتمال مذاکره میان آمریکا و ایران استقبال کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش شیوع سرخک در اروپا | DW | 29.08.2019از سال ۱۹۸۴ تا کنون سازمان بهداشت جهانی تلاش دارد بیماری مرگبار سرخک را در اروپا ریشه‌کن کند. اکنون همین سازمان نسبت به شیوع گسترده این بیماری در اروپا هشدار داده است. دلایل گسترش شیوع این بیماری کدامند؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ورود سازمان بازرسی کل کشور به موضوع ایمنی خطوط ۶ و ۷ متروی تهرانرئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران گفت: گزارش مفصلی از خطوط ۶ و ۷ متروی تهران آماده شده که یک رونوشت از آن به سازمان بازرسی کل کشور ارسال می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

از سرگیری فعالیت‌های پدرسون برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریهفرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از آخرین مراحل روند تشکیل کمیته قانونی اساسی سوریه همگام با قطعنامه ۲۲۵۴ سازمان ملل خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »