سازمان جهانی بهداشت: پایان کرونا با سویه اومیکرون محتمل است

04/11/1400 09:00:00 ق.ظ

سازمان جهانی بهداشت: پایان کرونا با سویه اومیکرون محتمل است جزئیات بیشتر🔽

«وقتی موج اومیکرون آرام بگیرد، به‌مدت چند هفته و چند ماه یک ایمنی جمعی خواهیم داشت. این ایمنی گسترده یا به لطف واکسیناسیون جمعی است و یا به‌دلیل ابتلای عمومی به بیماری است. همچنین شرایط فصلی هم تغییر خواهد کرد.» آقای گلوک می‌گوید در شرایط جدید و همزمان با انفجار شمار مبتلایان، تلاش‌ها از این پس به جلوگیری از اختلال در حمایت از افراد ضعیف متمرکز خواهد شد و نه تنها برای شکستن چرخه انتقال و گردش ویروس.

آقای گلوک می‌گوید در شرایط جدید و همزمان با انفجار شمار مبتلایان، تلاش‌ها از این پس به جلوگیری از اختلال در حمایت از افراد ضعیف متمرکز خواهد شد و نه تنها برای شکستن چرخه انتقال و گردش ویروس.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

شیوع «اومیکرون پنهانکار»؛ آیا این زیرسویه کرونا مایه نگرانی است؟زیرسویه «بی ای.۲» به دلیل شیوع سریع و پشت سر گذاشتن دیگر زیرسویه‌های اومیکرون به «اومیکرون پنهانکار» معروف شده است. آیا شیوع «اومیکرون پنهانکار» مایه نگرانی است؟ هیچی دیگه،۴ سانتیمتر دیگش به فنا رفت از واکسن خطرناکتره؟

قطعنامه سازمان ملل درباره هلوکاست؛ چرا جهان به تحقیق درباره نسل‌کشی یهودیان حساس است؟اجرای ممنوعیت تشکیک درباره هولوکاست خصوصا پس از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام در معدود نشریات اروپایی، جدی‌تر شد. بسیاری از مسلمانان در اقصی نقاط جهان این پرسش را مطرح می‌کردند که اگر آزادی بیان مرزی به نام تقدس ندارد، چرا توهین به پیامبر اسلام آزاد است و پرسش درباره یک واقعه تاریخی، ممنوع؟ خیلی خوب بود ولی کاش از پرداخت پول سودی توسط یهودیان و گرفتن طلب‌ها‌شان با بی‌رحمی که به نفرت اروپاییان کشیده شد هم می‌گفتید هولوکاست یه واقعیت دردناک تاریخی ست ولی یه شبه و تنها بخاطر به‌سلیب کشیدن عیسی نبود وام‌ها و بدهی پادشاهان و حکومت‌های اروپایی به یهودیان نیز بود خیلی خوب بود ولی کاش از پرداخت پول سودی توسط یهودیان و گرفتن طلب‌شان با بی‌رحمی از مردم که به نفرت اروپاییان کشیده شد هم می‌گفتید هولوکاست یه واقعیت دردناک تاریخی ست ولی یه شبه و تنها بخاطر به‌صلیب کشیدن عیسی نبود وام‌ها و بدهی پادشاهان و حکومت‌های اروپایی به یهودیان نیز بود چون یهودیها و صیهونیست ها قرنهاست که مظلوم نمایی کردن و مسلمانان رو جنایتکار و تروریست جلوه دادن. و کشورهای مسلمان خواسته و ناخواسته در بازی اونها شرکت کردند! چیز پیچده ای نیست.

بخش نظارت در سازمان زندان‌ها ضعیف است/ در بخشنامه سازمان زندان‌ها به سلول انفرادی مشروعیت داده شدهمهتاب اسفندیاری- وقایع حول سازمان زندان‌ها و زندانیان همواره یکی از چالشی‌ترین مباحث در قوه قضائیه بوده و هست. شرایط زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی، فوت، خودکشی و گاه حوادثی که دلیل آن مشخص نمی‌شود، از جنجالی‌ترین موضوعاتی است که گاه و بی‌گاه کشور را به خود مشغول می‌کند. موضوعاتی که در برخی مواقع تبعات بین‌المللی زیادی هم برای ایران دارد. اخیراً سازمان زندان‌ها در قالب بخشنامه‌ای، دستورالعمل جدیدی به زندان‌ها داده تا بلکه بتواند جلوی انتقادات گسترده در این خصوص را بگیرد. انتشار این دستورالعمل اگرچه با استقبال روبه‌رو شد اما بار دیگر موضوع مدیریت سازمان زندان‌ها در قوه قضائیه و لزوم انتقال آن به قوه مجریه را سر زبان‌ها انداخت. نعمت احمدی حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری مهمان برنامه «پاراگراف» در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین است. بخشنامه جدید حال و روز سازمان زندان‌ها را بیان کرد، این پیام را باید گرفت *سازمان زندان‌ها با این بخشنامه‌ای که منتشر کرده سعی دارد تحولی در سازمان زندان‌ها ایجاد کند و جلوی برخی اتفاقاتی را که رخ می‌دهد بگیرد یا حتی کمتر شاهد این نوع اتفاقات باشیم. به نظر شما چنین بخشنامه‌ای چقدر می‌تواند بر وضعیت امروز سازمان زندان‌ها تاثیر بگذارد، اصلاً با توجه به قوانینی که از قبل وجود داشته چیز جدیدی در این بخشنامه آمده است؟ یکی از مزایای این بخشنامه بیان آن چیزی است که هم‌اکنون در سازمان بر زندانیان می‌گذرد، وگرنه آنچه در بخشنامه آمده چیز تازه‌ای نسیت. همه موارد در قوانین آیین‌ دادرسی کیفری، نحوه رفتار با زندانیان و محکومان، قانون حفظ حقوق شهروندی و از همه مهم‌تر در خود آیین‌نامه سازمان زندان‌ها وجود دارند. لذا اگر همه این قوانین با تکیه بر قانون اساسی در زندان‌ها اجرا می‌شد، نیازی به چنین بخشنامه‌ای نبود. پس مدیر جدید آقای دکتر غلامعلی محمدی با ابلاغ این بخشنامه، صرف‌ نظر از واقعه تلخی که برای مرحوم بکتاش آبتین اتفاق افتاد، حال و روز سازمان زندان‌ها را هم بیان کرد. این پیام را از این منظر باید گرفت. داشتم خاطرات مقام معظم رهبری را می‌خواندم، در سایت ایشان، در تاریخ ۹۵\/۵\/۱۰ درباره سلول انفرادی و بازجویی‌ها صحبت شده است. ایشان می‌فرمایند هر روز انفرادی برابر سه ماه زندان است. بخشنامه سازمان زندان‌ها به سلول انفرادی که در زندان‌های ما واقعیت دارد،

فعالان مدنی رویاروی طالبان از کابل تا اسلو؛ سرنوشت زنان فعال دستگیر شده همچنان نامعلوم استآنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در بخشی سخنرانی روز شنبه گفت که برای برسمیت شناخته شدن بین المللی کاملا ضروری است که طالبان به حقوق زنان و دختران احترام کامل داشته باشند. خداکمکشون کنه ابلهانند اشغال افغانستان را به طالبان سپرده اند همچنان در توییتر و دیگر شبکه ها پست میگذارند اشک تمساح می ریزند ادعای حمایت از زنان افغانها دارند!!!!.... شورای حقوق بشر سازمان ملل وردد کند.

واکنش‌ها به اخراج دو استاد دانشگاه‌های تهران؛ «تسویه سیاسی» و «انتقام‌جویی» استبر اساس گزارش‌ها از ایران، محمد فاضلی استادیار دانشگاه «شهید بهشتی» و آرش اباذری استاد فلسفه در دانشگاه «صنعتی شریف» از کار برکنار شده‌اند. با اینکه برخی چهره های نزدیک به دولت رئیسی مدعی هستند که آنها به خاطر مسائل کارگزینی و تخلفات احتمالی کنار گذاشته‌ شده اند، برخی از همکاران آنها می‌گویند برکنار

«اروپا به توافق هسته‌ای امیدوار است»؛ معمار تحریم‌های ایران از تیم آمریکا جدا شدیک رسانه آمریکایی گزارش داده که ریچارد نفیو که از او تحت عنوان معمار تحریم‌های آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران نام برده می‌شود، به دلیل اختلاف با رابرت مالی از تیم مذاکره کننده آمریکایی جدا شده است. مذاکرات طولانی آمریکا و ایران نشانگر یک حقیقت است. و آن اینکه صدها بیمار روانی، پشت پرده، تصمیم گیرنده هستند. مسئله پیچیده وجود ندارد، یک توافق متکی بر عقل و منطق به نفع ملت آمریکا و ملت ایران است. اگر بیماران روانی، تصمیم گیرنده نهایی باشند، بعید می‌دانم توافق صورت گیرد. سردمداران ۴کشور صلیبچیها و چین، استعمارجهانی باید ابله باشند با این ماهیت بساط دروغین مندراوردی بساط شئونیزم فارسی حکومت جاهلیت بیگانگان و دزدان و اوباشان و ملاها و جاهلان شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران و انحصارگر ایرانیان، جنایتکارانه ساخت و پاخت و توافق کنند!!!.... فرقه‌ی فارسیزم چی هست که فقط جدایی طلبا ازش حرف می‌زنن؟