سازمان ملل: شاهد یک بحران فاجعه‌بار در افغانستان هستیم

17/12/1400 11:53:00 ق.ظ

رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان از وضعیت زنان افغان ابراز نگرانی کرده گفت که شاهد یک بحران فاجعه‌بار در افغانستان هستند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان از وضعیت زنان افغان ابراز نگرانی کرده گفت که شاهد یک بحران فاجعه‌بار در افغانستان هستند. - خبرگزاری آناتولی 08.03.

2022 استانبول/ خبرگزاری آناتولی دیبورا لاینز، رئیس دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در بیانیه‌ای به مناسبت 8 مارس روزجهانی زن تاکید کرد: زنان در افغانستان با چالش‌های مختلف از جمله بحران اقتصاد، خشک‌سالی، نابرابری جنسیتی و تبعیض مواجه هستند.

وی در این بیانیه افزود: شاهد یک بحران فاجعه‌بار در افغانستان هستیم. مردم بیشترین آسیب را از بحران کنونی متحمل شده‌اند. به ويژه وضعیت زنان و دختران نگران کننده است. رئیس یوناما تاکید کرد: مشارکت کامل زنان و دختران افغان در تمام عرصه‌های زندگی اجتماعی برای آینده افغانستان حیاتی است.

لاینز همچنین تاکید کرد با هدف پررنگ‌تر کردن نقش زنان در ترویج جامعه و بخش‌های دیگر باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.