سازمان بهداشت جهانی خواستار اقدام فوری علیه آبله میمون شد | DW | 22.05.2022

01/03/1401 08:30 ب.ظ

با شناسایی موارد جدید ابتلا به آبله میمون سازمان بهداشت جهانی بر ضرورت اتخاذ تدبیرهایی برای مقابله با آن تاکید کرد. موارد ابتلا در کشورهایی که سابقه بروز این بیماری در آنها وجود نداشته نگران‌کننده ارزیابی می‌شود.

با شناسایی موارد جدید ابتلا به آبله میمون سازمان بهداشت جهانی بر ضرورت اتخاذ تدبیرهایی برای مقابله با آن تاکید کرد. موارد ابتلا در کشورهایی که سابقه بروز این بیماری در آنها وجود نداشته نگران‌کننده ارزیابی می‌شود. دفتر مرکزی این نهاد وابسته به سازمان ملل در ژنو شامگاه شنبه تاکید کرد، افزایش خودآگاهی عمومی درباره بیماری آبله میمون یک"ضرورت عاجل" است.

شناسایی دو مبتلا در برلین دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به جز اسرائیل و کشورهای اروپایی، مواردی از ابتلا به آبله میمون در آمریکا، کانادا و استرالیا نیز شناسایی شده است. در آمریکا موارد ابتلا تا کنون انگشت شمار بوده است. سال پیش دو مورد ابتلا به آبله میمون در دو ایالت آمریکا شناسایی شد که مسافران بازگشته از نیجریه بودند.

ابراز نگرانی جو بایدن به نوشته اشپیگل، جیک سولیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید، آمریکا واکسن موثری برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری در اختیار دارد. سازمان بهداشت جهانی به تازگی اعلام کرد نسخه تطبیق یافته واکسنی که برای پیشگیری از ابتلا به آبله واقعی تولید و برای ریشه‌کن کردن آن به کار رفته بود ساخته شده که ۸۵ درصد ایمنی ایجاد می‌کند اما هنوز به میزان کافی در دسترس نیست. headtopics.com

جاااااانم، ازخواص نکبتِ،وکثافتِ همجنسگرایی!یکی هم این مرض هولناکِ ناشناخته((ابله میمون))...'نوش جان': گِی...ولِززززز...و...

ادامه مطلب:
dw_persian »

پیش‌بینی موارد بیشتر ابتلا به 'آبله میمون' در جهانپیش‌بینی موارد بیشتر ابتلا به 'آبله میمون' در جهان سازمان جهانی بهداشت (WHO) پیش‌بینی کرده است که موارد بیشتری از ابتلا به 'آبله میمون' در سطح جهان ظاهر می‌شود.

گفت‌وگوی تلفنی مکرون و بن سلمان با محوریت کاهش تنش در منطقهامانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی طی تماس تلفنی پیامدهای جنگ اوکراین بر بازارهای انرژی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.ریاست

نمایش دروغین سایبری با اورکت آمریکایی/ پشت پرده اتاق عملیات آشوب سازی در کشورفعالیت سیاسی به سبک پینوکیو/ پشت پرده اتاق عملیات آشوب سازی در کشور ناکامی دشمنان و ضد انقلاب باعث شده است که آن‌ها با توسل به یگان‌های سایبری و اکانت‌های فیک «عملیات ضد ادراکی» دروغ‌پردازی سنگین به سبک«پینوکیو» کلید بزنند. گزارش کامل را بخوانید:

وزیر خارجه یمن در دیدار با مقام آمریکایی بر ضرورت فشار علیه حوثی‌ها تاکید کرداحمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن در اظهاراتی اعلام کرد که در دیدار با برت مک‌گورک، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقا در کاخ سفید بر ضرورت اعمال فشار Investigate the kill toll before registering ?! Why should an American soldier kill innocent people?

ایلان ماسک به دولت برزیل برای مبارزه با جنگل‌زدایی در آمازون کمک می‌کندبرزیل همچنین به دنبال همکاری با ثروتمندترین مرد جهان برای بهره بردن از فناوری‌های اسپیس‌ایکس و اینترنت ماهواره‌ای استارلینک است تا زمینه دسترسی به شبکه اینترنت در مدارس و مراکز بهداشتی واقع در مناطق روستایی را فراهم کند. رسانه‌ها ی مزدور چپ و دمکراتهای امریکا، در یک جبهه علیه ایلان ماسک. از روزی که ایلان ماسک اعلام کرد دیگر به دمکراتها رای نخواهد داد، خود در مورد اینگونه حملات هشدار داد. شرم بر فیک نیوز. اطلاع رسانی در مورد اعتراضات_سراسری مردم ایران را هم بایکوت کرده اید.

توقیف کشتی ایرانی با ۲۴۰ تن گازوئیل قاچاق در کویتوزارت کشور کویت روز شنبه ۳۱ اردیبهشت از توقیف یک کشتی ایرانی با ۲۴۰ تن گازوئیل قاچاق خبر داد. کشتی متعلق به سپاه تروریست کی تواین مملکت به جز سپاه ایکارومیکنه؟

تا بامداد یک‌شنبه، اول خرداد (۲۲ مه) موارد شناسایی شده ابتلای قطعی به آبله میمون ۹۲ نفر و موارد مشکوک ۲۸ نفر اعلام شده است.

به گزارش"اشپیگل آنلاین" سازمان بهداشت جهانی (WHO) با توجه به افزایش موارد ابتلا در هفته‌های اخیر خواستار در دستورکار قرار گرفتن سلسله تدبیرهایی برای جلوگیری از گسترش این بیماری عفونی مسری شد.

دفتر مرکزی این نهاد وابسته به سازمان ملل در ژنو شامگاه شنبه تاکید کرد، افزایش خودآگاهی عمومی درباره بیماری آبله میمون یک"ضرورت عاجل" است.

شناسایی نخستین موارد اخیر ابتلا به آبله میمون در اروپا به هفته دوم ماه مه در بریتانیا مربوط می‌شود. در این فاصله مبتلایانی نیز در شمار دیگری از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، فرانسه، سوئد، بلژیک و آلمان شناسایی شده‌اند.

شناسایی دو مبتلا در برلین

در آلمان ابتلای قطعی یک نفر به آبله میمون روز جمعه در ایالت بایرن تائید شد و اکنون دولت محلی برلین نیز از شناسایی دو مبتلای دیگر در پایتخت خبر می‌دهد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

وزارت بهداشت اسرائیل روز شنبه اعلام کرد، دومین مورد ابتلا به آبله میمون در این کشور مربوط به مردی است که به تازگی از سفر به یکی از کشورهای غرب اروپا بازگشته است.

به جز اسرائیل و کشورهای اروپایی، مواردی از ابتلا به آبله میمون در آمریکا، کانادا و استرالیا نیز شناسایی شده است. در آمریکا موارد ابتلا تا کنون انگشت شمار بوده است. سال پیش دو مورد ابتلا به آبله میمون در دو ایالت آمریکا شناسایی شد که مسافران بازگشته از نیجریه بودند.

جنگل‌های استوایی در مناطق مرکزی و غرب آفریقا خاستگاه اصلی ویروس آبله میمون به شمار می‌روند. اکثر موارد ابتلا در دیگر مناطق جهان با سفر به این مناطق یا تماس با حیوانات وارداتی از آنجا مرتبط هستند.

ابراز نگرانی جو بایدن

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده روز شنبه در جریان بازدید از یک پایگاه‌ هوایی آمریکا در کره جنوبی در جمع خبرنگاران شیوع محدود آبله میمون را نگران کننده خواند و گفت، نهادهای بهداشتی این کشور به شدت در حال جستجوی راه‌های درمان و واکسنی برای پیشگیری از ابتلا به آبله میمون هستند.

به نوشته اشپیگل، جیک سولیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید، آمریکا واکسن موثری برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری در اختیار دارد.

تصویر ویروس آبله که گونه‌های هم‌خانواده آن باعث ابتلا به بیماری‌های آبله انسانی، آبله میمون و آبله مرغان می‌شوند

سازمان بهداشت جهانی به تازگی اعلام کرد نسخه تطبیق یافته واکسنی که برای پیشگیری از ابتلا به آبله واقعی تولید و برای ریشه‌کن کردن آن به کار رفته بود ساخته شده که ۸۵ درصد ایمنی ایجاد می‌کند اما هنوز به میزان کافی در دسترس نیست.

بسیاری از کارشناسان معتقدند، کشندگی و قدرت سرایت ویروس آبله میمون بسیار ناچیز است و مبتلایان به آن در اغلب موارد پس از یک دوره دو تا سه هفته‌ای بهبود پیدا می‌کنند.

نهاد بهداشتی سازمان ملل می‌گوید، اغلب موارد شناسایی شده ابتلا به آبله میمون در اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا بین مردان همجسنگرا بوده اما به دلیل محدود بودن پژوهش‌ها در این زمینه به احتمال زیاد موارد ابتلا در میان گروه‌های دیگر اجتماعی نیز وجود دارد.

نالازم بود لغو سفر و اقدام‌های محدود کننده

این نهاد با توجه به محدود بودن موارد شناسایی شده ابتلا به آبله میمون در جهان معتقد است، اعمال محدودیت‌های مسافرتی یا لغو برنامه‌های عمومی در کشورهایی که ویروس در آنها مشاهده شده ضرورتی ندارد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

با وجود این برخی کارشناسان هشدار می‌دهند که با توجه به مشاهده موارد قطعی یا مشکوک ابتلا به آبله میمون در کشورهایی که سابقه این بیماری در آنها وجود ندارد باید روند کنونی را جدی گرفت.

یکی از راه‌های سرایت ویروس آبله میمون ترشحات دستگاه تنفسی است. خطر ابتلا از این طریق بیشتر متوجه بستگان و نزدیکان بیمار و کادر پزشکی معالج است.

ویروس این بیماری از طریق زخم‌ها و تاول‌های فرد مبتلا نیز قابل انتقال است. کسانی که به طور مستقیم با پوست ملتهب افراد بیمار یا اشیای مورد استفاده آنها در تماس باشند در خطر ابتلا قرار دارند.

سازمان بهداشت جهانی با استناد به پژوهش‌هایی که تا کنون انجام شده احتمال انتقال ویروس آبله میمون از فرد به فرد را بسیار محدود برآورد می‌کند؛ طولانی‌ترین زنجیره ابتلای مستند شده از این طریق تا کنون مربوط به شش نفر بوده است.

این سازمان مهم‌ترین راه پیشگیری از گسترش شیوع بیماری آبله میمون را شناسایی افراد مرتبط با مبتلایان برای قطع زنجیره ابتلا عنوان می‌کند.

در همین زمینه: