سازمان ملل: 730 هزار نفر از وقوع سیل در سودان آسیب دیده‌اند

28/06/1399 11:52 ق.ظ

سازمان ملل اعلام کرد بر اثر بارش شدید باران و و جاری شدن سیل در سودان 730 هزار نفر بطور جدی متضرر شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل اعلام کرد بر اثر بارش شدید باران و و جاری شدن سیل در سودان 730 هزار نفر بطور جدی متضرر شده‌اند.

بر این اساس تاکنون بیش از 100 نفر جان خود را از دست داده و تنها طی هفته‌های گذشته زیرساخت‌ها در سراسر سودان بطور گسترده تخریب شده‌ و شمار زیادی از شهروندان خانه‌های خود را ترک کرده‌اند. سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد که کشورهای ترکیه، قطر، مصر، عراق و عربستان سعودی به آسیب دیدگان سیل کمک‌های فوری ارائه کردند.

براساس آمار وزارت کشور سودان در پی بارندگی شدید و جاری شدن سیل از چند هفته گذشته تاکنون در مناطق مختلف کشور 118 نفر جان باخته‌ و 54 نفر دیگر مصدوم شده‌اند. همچنین 97 هزار 804 منزل در سراسر کشور خسارت جدی وارد کرده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

بازرسان سازمان ملل: مادورو مظنون به جنایت علیه بشریت است | DW | 17.09.2020از نظر کمیسیون تحقیق سازمان ملل، رئیس‌جمهوری ونزوئلا مظنون به جنایت علیه بشریت است. بر اساس گزارش این کمیسیون، نیروهای امنیتی ونزوئلا با دستور مستقیم یا با اطلاع مقامات عالی‌رتبه مرتکب نقض گسترده حقوق بشر شده‌اند.

سازمان ملل ونزوئلا را به جنایات 'تکان‎دهنده' علیه مخالفان متهم کرد - BBC News فارسیبازرسان سازمان ملل می‌گویند که حکومت ونزوئلا 'مرتکب خشونت‌های فاحشی شده'، که معادل جنایت علیه بشریت است.

بازرسان سازمان ملل متحد رژیم مادورو را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم می‌کنندبازرسان سازمان ملل متحد رژیم مادورو را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم می‌کنند بازرسان سازمان ملل متحد می‌گویند که دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا با انجام اقداماتی شامل قتل، شکنجه، و دیگر قساوت‌ها، مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.

توییت ظریف خطاب به پمپئو؛ نگرانی وزیر خارجه ایران از بازگشت تحریم‌های سازمان ملل

سازمان جهانی بهداشت: حدود 41 هزار نفر از کادر درمان در آفریقا به کرونا مبتلا شده‌اندمدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی در آفریقا اعلام کرد که تاکنون حدود 41 هزار از کادر درمانی در این قاره به کرونا مبتلا شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آمریکا: هفته آینده به سازمان ملل می‌رویم تا مطمئن شویم تحریم تسلیحاتی ایران دائمی می‌ماندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سازمان ملل اعلام کرد بر اثر بارش شدید باران و و جاری شدن سیل در سودان 730 هزار نفر بطور جدی متضرر شده‌اند.دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) شب گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از ماه ژوئن گذشته تاکنون بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در سودان 730 هزار نفر بطور جدی آسیب دیده‌اند.

بر این اساس تاکنون بیش از 100 نفر جان خود را از دست داده و تنها طی هفته‌های گذشته زیرساخت‌ها در سراسر سودان بطور گسترده تخریب شده‌ و شمار زیادی از شهروندان خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد که کشورهای ترکیه، قطر، مصر، عراق و عربستان سعودی به آسیب دیدگان سیل کمک‌های فوری ارائه کردند.

براساس آمار وزارت کشور سودان در پی بارندگی شدید و جاری شدن سیل از چند هفته گذشته تاکنون در مناطق مختلف کشور 118 نفر جان باخته‌ و 54 نفر دیگر مصدوم شده‌اند. همچنین 97 هزار 804 منزل در سراسر کشور خسارت جدی وارد کرده است.

بارش‌های شدید باران در 16 ایالت سودان ادامه دارد. مؤسسه هواشناسی سودان هشدار داده که بارندگی شدید، همچنان ادامه خواهد یافت.