سازمان جهانی بهداشت, ژنو, آفریقا, واکسن, ویروس کرونا, نژاد پرستی

سازمان جهانی بهداشت, ژنو

سازمان جهانی بهداشت: هیچ واکسنی در آفریقا آزمایش نخواهد شد

واکنش تند سازمان جهانی بهداشت به طرح ایده‌های نژادپرستانه: هیچ واکسنی در آفریقا آزمایش نمی‌شود جزئیات بیشتر🔽

07/04/2020 04:30:00 ب.ظ

واکنش تند سازمان جهانی بهداشت به طرح ایده‌های نژادپرستانه: هیچ واکسن ی در آفریقا آزمایش نمی‌شود جزئیات بیشتر🔽

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اظهارات جنجالی دو محقق در خصوص آزمایش واکسن ‌های ایمنی در آفریقا برای مقابله با کرونا را «میراث ذهنیت استعماری» توصیف کرد.

سازمان جهانی بهداشت «اظهارات نژادپرستانه» برخی محققان که از آفریقا به عنوان میدان مناسبی برای آزمایش واکسن های ایمنی برای مقابله با کرونا نام برده بودند را به شدت محکوم کرد.تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین موضع‌گیری نسبت به اظهارات جنجالی دو محقق در این خصوص ضمن محکوم کردن این دیدگاه،‌ چنین تفکری را «میراث ذهنیت استعماری» توصیف کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد آتش‌سوزی در چیتگر مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را به دخالت در ناآرامی‌های آمریکا متهم کرد | DW | 01.06.2020

طرح این ایده برای نخستین بار در جریان یک گفتگوی تلویزیونی در فرانسه جنجال به پا کرد. دو پزشکی که در این برنامه شرکت کرده بودند ایده آزمایش واکسن ب ث ژ و نیز واکسن سل برای تقویت تقوای ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا را مطرح و از انجام این آزمایش در آفریقا دفاع کرده بودند.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در ادامه یاد آور شد: «این گونه اظهارات نژادپرستانه هیچ کمکی به اوضاع نمی‌کند و مغایر با روح همبستگی میان انسان‌ها است. آفریقا هرگز قرار نیست به میدانی برای انجام آزمایش هیچ نوع واکسنی تبدیل شود.»آقای آدهانوم که پیش از مدیر کلی سازمان جهانی بهداشت سمت وزیر امور خارجه اتیوپی را عهده دار بوده است در جریان یک کنفرانس خبری ویدیویی از ژونو در پاسخ به سوال یک خبرنگار نیجریه‌ای می گفت: «میراث ذهنیت استعماری باید به کلی از میان برداشته شود.»

در پی پخش تلویزیونی این اظهارات جنجال برانگیزسازمان غیر دولتی اس. او. اس راسیزم، نهادی غیردولتی در فرانسه که با مظاهر نژادپرستی مبارزه می‌کند نیز طرح این ایده را به شدت محکوم کرد.تدروس آدهانوم در عین حال نامی از دو محقق فرانسوی که برای نخستین بار این ایده را مطرح کرده بودند به زنان نیاورد. این در حالیست که سخنان دکتر ژان پل میرا، رئیس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کوشن پاریس و کمیل لُشت، مدیر پژوهش‌های موسسه اینسرم (موسسه ملی سلامت و تحقیقات پزشکی فرانسه) در دفاع از آزمایش برخی واکسن‌ها در آفریقا برای پی بردن به تاثیر تقویت ایمنی بدن از این راه جهت مقابله با ویروس کرونا به شدت در محافل علمی و نیز در میان کاربران شبکه‌های مجازی در فرانسه و کشورهای آفریقایی با انتقاد روبرو شد.

در بخشی از این برنامه، دکتر میرا درباره احتمال تاثیر واکسن سل برای تقویت قوای ایمنی بدن در برابر کرونا گفت: «شاید تحریک‌آمیز باشد، آیا نباید این مطالعات را در آفریقا انجام داد؟ جایی که نه ماسکی وجود دارد و نه درمانی. بخش احیاء (مراقبت‌های ویژه) هم در کار نیست. [چنین کاری] شبیه همان کاری است که پیش‌تر صدها پژوهش درباره بیماری ایدز کردند... سراغ تن‌فروشان رفتیم. می‌دانیم که آن‌ها [بدون دفاع] در معرض بیماری قرار دارند و به همین دلیل روی آن‌ها آزمایش می‌کنیم.»

مدیر پژوهش‌های موسسه اینسرم هم در پاسخ به این نظر گفت: «حق با شما است. ما هم برنامه‌هایی برای اینگونه مطالعات در آفریقا داریم. البته این پروژه، منافاتی با آزمایش‌های مشابه مثلا در اروپا یا استرالیا ندارد.»چگونه قاره فقیر آفریقا از کرونا در امان مانده است؟

این سخنان سبب شد تا دو پژوهشگر یاد شده تحت فشار انتقادها و مواضع نهادها و انجمن‌های علمی و حقوق بشری مجبور به عذرخواهی شوند.وزارت امور خارجه فرانسه نیز با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اظهارات تصریح کرد که آنچه در تلویزیون این کشور از زبان دو محقق دانشگاهی ایراد شده منعکس کننده مواضع دولت و مقامات فرانسوی نیست.

آمار رسمی حکومت ایران از اعتراض‌های آبان؛ ۲۳۰ کشته و دو هزار مجروح پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد نیروی محرکه اعتراضات در آمریکا، 'ناامیدی و درماندگی' است | DW | 01.06.2020 ادامه مطلب: euronews فارسی »

SadraMohaqeq ما حاضریم بزاریم شما برید رو اخوندای ما این واکسنا رو ازمایش کنید در ایران میتوانید آزمایش کنید نظام مقدس انواع آزمایشات را بر روی ما انجام داده است سوسیالیسم کاپیتالیسم آزمایش فشار و آزمایش ارزش پول و تمامی علوم سنتی و صنعتی و فیزیک و شیمی و بگایی دیگر! کدومی بیشرفی همچین پیشنهادی داده؟ چقد پستن

هر يك ساعت حرف ميزني دريغ از يه جو دانش دردو بلاي پزشكا و پرستارا تو جونت لطفأ نام کشور گستاخ را بگوید ترسو نباشید .و اندو محقق بیشرف راهم نام ببرید. خفه بابا مرتيكه بي عرضه اين همه سال چه غلطي ميكردي

وزیر بهداشت: جزئیات شیوع کرونا در ایران را باید در جلسه غیرعلنی گفتدکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ایران گفته است جزئیات مربوط به شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ که جان بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ ایرانی را گرفته باید در جلسه غیرعلنی مجلس گفته شود. او گفته از اول بهمن ۹۸ انتظار شیوع این بیماری در ایران وجود داشته است. یعنی مردم نامحرم هستند، یا آنقدر وضع وخیم است ، ترس از واکنش جهانی را دارند يه حرفى نزن كه بعدن بگى گوه خورم لطفا 😂😂😂خب معلومه

افزایش موج خشونت‌ها در پی انتشار کرونا؛ سازمان ملل متحد خواستار محافظت از زنان شدپندامیک و گسترش انتشار ویروس جدید کرونا در جهان باعث افزایش موج خشونت‌ها علیه زنان شده به طوری که

سازمان ملل متحد خواستار حمایت از زنان در دوران قرنطینه شدبه گفته دبیر کل سازمان ملل متحد «شمار زیادی از زنان و دختران در کانون خانواده، جایی که باید تحت حمایت و امنیت قرار داشته باشند متاسفانه با تهدید ناشی از خشونت روبرو هستند.» مردا مگه ادم نیستن ؟!!!

سازمان ملل: حملات هوایی به بیمارستان‌ها در ادلب به احتمال زیاد توسط رژیم اسد انجام شدکمیسیون تحقیقات سازمان ملل متحد طی گزاریشی اعلام کرد که حملات هوایی به بیمارستان‌ها سال گذشته در ادلب به احتمال زیاد توسط رژیم اسد انجام شده است. - خبرگزاری آناتولی

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به رگبار باران در برخی استان‌هاسازمان هواشناسی نسبت به رگبار و رعد و برق ،گاهی وزش باد شدید، وقوع تگرگ و بارش برف در ارتفاعات در برخی استان‌های کشور از امروز تا جمعه (19 تا 22 فروردین ماه) هشدار داده است. دقیقا چطوری مراقبشون باشن؟

کرونا در اسپانیا؛ بیشترین آمار فوتی‌ در هر میلیون نفرمادرید- ایرنا- روزنامه ال پاییس امروز دوشنبه در گزارشی نوشت :بر اساس آمارها ، اسپانیا با ۴۶.۷ میلیون نفر جمعیت به کشوری تبدیل گشته که بیشترین تعداد فوتی ها در هر میلیون نفر جمعیت را به دلیل بیماری کرونا دارد .

موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است/ با افغانستان به توافقاتی دست یافتیم ناآرامی‌ها در آمریکا؛ استقرار گارد‌ملی در ۱۵ ایالت و منع‌تردد در۴۰ شهر دومین فرود اضطراری طی دو شب؛ بازگشت هواپیمای شرکت آسمان به اهواز به دلیل نقص فنی واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید ایسنا: جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی احتمالا به فرانسه فرستاده شود در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد کرونا و فوتبال ایران: نگران بیماری یا تقلا برای قهرمان نشدن پرسپولیس؟ عفو بین‌الملل از پلیس آمریکا خواست به استفاده افراطی از زور علیه معترضان پایان دهد ایرنا مصاحبه انتقادی دریادار سیاری را حذف کرد توصیه قالیباف به نمایندگان: از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنید پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد