سازماندهی جدید نهادها و مقام‌های امنیتی در بلاروس | DW | 04.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری بلاروس در واکنش به اعتراضات گسترده در کشورش، مقام‌های امنیتی وفادار به خود را جابه‌جا کرد. این اقدام در آستانه سفر نخست وزیر روسیه به مینسک صورت گرفت.

الکساندر لوکاشنکو مسئولان سرویس اطلاعاتی و امنیتی "کا گ ب"، شورای امنیت و"کمیته کنترل دولتی" را تغییر داد.

به گفته ناظران سیاسی، واکولچیک علاقه‌ای به نزدیکی کشورش با روسیه ندارد، به همین دلیل پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه اوت دستور دستگیری ۳۰ شهروند روس را که گفته شد برای"خرابکاری" به بلاروس رفته‌اند، صادر کرد. "مشکل" اصلی دولت بلاروس پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در نهم ماه اوت ایجاد شد. لوکاشنکو خود را با"کسب ۱/ ۸۰ آرا" پیروز انتخابات معرفی کرد اما اپوزیسیون نتایج رسمی را قبول ندارد، به همین دلیل اقدام به اعتراضات گسترده کرد.انتصابات جدید در نهادهای امنیتی بلاروس در آستانه سفر میخائیل میشوستین به مینسک صورت گرفت.

به گفته گالئوتی، واکولچیک هیچ وقت مناسبات خوبی با روسیه نداشته اما جانشین او" ایوان ترتل از طرفداران همکاری تنگاتنگ بلاروس با روسیه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرخصی ۹۰۰ پرستار در خراسان رضوی به خاطر ابتلا به کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 288 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمار ابتلا به کرونا در آفریقا به بیش از1 میلیون و 281 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عربستان سعودی ۷ نفر را به جرم حمله به شیعیان به اعدام محکوم کرددر سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مناطق عمدتا شیعه نشین در شرق پادشاهی عربستان چندین بار مورد حمله قرار گرفت. در مرگ‌بارترین حملات از این دست در ماه مه سال ۲۰۱۵، بیست و یک نفر در یک مسجد شیعیان در استان نفت‌خیز قطیف کشته شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار مقام‌های علوم پزشکی در آستانه پاییز: تخت آی‌سی‌یو نداریمدر حالی که مقام‌های دولت ایران هرگونه کمبود امکانات در بحران کرونا را رد می‌کنند؛‌ مسئولان و مقام‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی درباره کمبود تجهیزات و تخت بیمارستانی هشدار می‌دهند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »