سازمان ملل: وضعیت غیرنظامیان در اوکراین نگران کننده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه گفت که میزان تلفات غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌ها در اوکراین از روزهای اول نگران کننده بود.

مارتین گریفیتس، دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده کمک‌های اضطراری در نشست شورای امنیت در نیویورک درباره تحولات اوکراین گفت که میزان تلفات غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌ها در اوکراین از روزهای اول نیز نگران کننده بود.

وی اظهار داشت که تا روز یکشنبه، حداقل 102 غیرنظامی در اوکراین کشته و بیش از 400 نفر زخمی شدند. همچنین 160 هزار غیرنظامی نیز به دلایل امنیتی خانه‌های خود را بالجبار ترک کردند. گریفیتس با بیان اینکه حملات هوایی و درگیری‌ها در مناطق شهری به تاسیسات زیرساختی غیرنظامیان آسیب رساند، گفت که معتقدیم بیش از نیم میلیون اوکراینی برای داشتن امنیت مجبور به ترک کشور خود شدند.

وی افزود که تداوم درگیری‌‌ها در منطقه دونباس به مدت 8 سال باعث شد تا 3 میلیون نفر در دو طرف خط درگیری به کمک‌های بشردوستانه نیاز پیدا کنند. گریفیتس تصریح کرد که در مجموع 119 سازمان کمک‌های بشردوستانه در اوکراین فعالیت می‌کنند، اما درگیری‌های فزاینده در 3 روز گذشته تلاش‌های کمک رسانی را به شدت محدود کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مدیرکل آژانس: نیروگاه‌های هسته‌ای اوکراین در وضعیت عادی هستندمدیرکل آژانس: *نیروگاه‌های هسته‌ای اوکراین در وضعیت عادی هستند *ایمنی و امنیت سایت‌ها و مواد هسته‌ای در اوکراین تحت هیچ شرایطی نباید به خطر بیفتد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کی‌یف؛ زندگی در وضعیت جنگی | DW | 28.02.2022گزارش تصویری: حمله نظامی روسیه به اوکراین وارد پنجمین روز خود شده است. نیروهای متجاوز، نبرد خیابانی برای تصرف کی‌یف، پایتخت اوکراین را آغاز کرده‌اند. ساکنان شهر شب را در پناهگاه‌ها و ایستگاه‌های مترو می‌گذرانند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنولغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو سفر وزیر امور خارجه روسیه به ژنو سوئیس برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دلیل ممنوعیت پرواز هواپیمای وی در نزدیکی کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

'اُمیکرون' در کشور رو به افول / شرط برقراری شرایط مناسب در نوروزعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، گفت: متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »