سازمان ملل، ارتش و پلیس شیلی را به نقض حقوق بشر متهم کرد

22/09/1398 11:33 ب.ظ

شیلی | سازمان ملل جمعه در گزارشی اعلام کرد که ارتش و پلیس شیلی برای فرو نشاندن اعتراض‌های ضددولتی از نیروی قهریه غیرضروری و افراطی استفاده کرده و مرتکب نقض جدی حقوق بشر شده‌اند.

به گزارش رویترز، سازمان ملل گفته که ارتش و پلیس شیلی اقدماتی مانند شکنجه و قتل‌های غیرقانونی مرتکب شده و باید تحت پیگرد قرار بگیرند.

اداره حقوق بشر سازمان ملل در گزارش خود آورده است که از اواسط ماه اکتبر ۲۸ هزار نفر بازداشت شده‌اند که یک هزار و ۶۱۵ نفر آن در انتظار محاکمه هستند. «ایما گوئراس دلگادو» از مقام‌های سازمان ملل در ژنو گفت: ما متوجه شدیم که پلیس شیلی در مدیریت کلی اجتماعات به شیوه‌ای سرکوبگرانه عمل کرده است.

ناآرامی‌های اخیر شیلی از ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) در اعتراض به افزایش بهای بلیت مترو آغاز و به تدریج به مخالفت با وضعیت اقتصادی در کشور منتهی شد که پیامد آن غارتگری، آتش‌افروزی و درگیری‌های روزانه بین معترضان و نیروهای پلیس بوده است.

معترضان به دستمزدهای پایین، هزینه‌های بالای بخش آموزش و بهداشت و شکاف عمیق بین فقیر و غنی در کشوری اعتراض دارند که از نظر سیاسی و اقتصادی تحت سلطه چند خانواده قدیمی و نخبه است. این بدترین بحران سیاسی شیلی در سه دهه اخیر است. headtopics.com

براساس گزارش‌ رسانه‌ها، اعتراض‌های ضد دولتی در این کشور ۲۶ کشته و بیش از ۱۳ هزار زخمی برجا گذاشته است.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

سازمان ملل خواستار پیگرد پلیس وارتش شیلی به‌دلیل خشونت علیه معترضان شدسازمان ملل خواستار پیگرد پلیس وارتش شیلی به‌دلیل خشونت علیه معترضان شد ولي در مقابل نسل_كشي در ايران لال بود همين سازمان ملل. ننگ بر تمام حاميان جمهوري نكبت بار اسلامي وعده_ما_پنجم_دی اگر شیلی هم‌ مث ایران نفت داشت،کسی پیگیرش نمیشد درباره ایران چرا خفه شدید

عملیات ارتش لیبی علیه شبه‌نظامیان وابسته به حفترنیروهای ارتش لیبی سه خودرو نظامی شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر را در جنوب طرابلس، پایتخت این کشور منهدم کردند. - خبرگزاری آناتولی

بیش از ۷۰ سرباز ارتش نیجر در حمله «اسلامگرایان افراطی» کشته شدندشورای وزیران نیجر روز سه شنبه وضعیت فوق العاده در بسیاری از بخش‌های این کشور را که از سال ۲۰۱۷ به منظور مقابله با حملات نیروهای جهادی وضع شد به مدت سه ماه دیگر تمدید کرده بود. جواب های ،هوی است ! وقتی که دولتمردان و نظامیان نیجریه بدستور اسراییل غاصب مردم عادی رو در عزاداری محرم و یا در مساجد در حین نماز میکشه و شیخ زکزاکی رو بی دلیل مجروح و زندانی میکنه ،معلومه که بی پاسخ نمیمونه ، حالا جواب کشتن را با کشتن دادند و اینها افراطی نیستن . اینا اسلامگرایان افراطی نیستند مسلمانان افراطی هستند چون اسلام دیگه با مسلمانان فاصله داره سوئدی ها و فنلاندی ها بیشتر رفتار اسلامی دارند تا مسلمانان

بزرگترین پایگاه هوایی ارتش کنیا تاسیس می‌شود

سازمان ملل: قحطی جان ۵.۵ میلیون نفر را در سودان جنوبی تهدید می‌کندبرنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد اعلام کرده است که برای تامین غذای مردم گرسته سودان جنوبی در نیمه اول سال ۲۰۲۰، فورا به ۲۷۰ میلیون دلار نیاز دارد.

سازمان ملل: 424 نفر در اعتراضات عراق کشته شده‌اندکمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد در جریان اعتراضات عراق 424 نفر کشته و حدود 9 هزار تن دیگر نیز مجروح شده اند. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش رویترز، سازمان ملل گفته که ارتش و پلیس شیلی اقدماتی مانند شکنجه و قتل‌های غیرقانونی مرتکب شده و باید تحت پیگرد قرار بگیرند.

اداره حقوق بشر سازمان ملل در گزارش خود آورده است که از اواسط ماه اکتبر ۲۸ هزار نفر بازداشت شده‌اند که یک هزار و ۶۱۵ نفر آن در انتظار محاکمه هستند.

«ایما گوئراس دلگادو» از مقام‌های سازمان ملل در ژنو گفت: ما متوجه شدیم که پلیس شیلی در مدیریت کلی اجتماعات به شیوه‌ای سرکوبگرانه عمل کرده است.

ناآرامی‌های اخیر شیلی از ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) در اعتراض به افزایش بهای بلیت مترو آغاز و به تدریج به مخالفت با وضعیت اقتصادی در کشور منتهی شد که پیامد آن غارتگری، آتش‌افروزی و درگیری‌های روزانه بین معترضان و نیروهای پلیس بوده است.

معترضان به دستمزدهای پایین، هزینه‌های بالای بخش آموزش و بهداشت و شکاف عمیق بین فقیر و غنی در کشوری اعتراض دارند که از نظر سیاسی و اقتصادی تحت سلطه چند خانواده قدیمی و نخبه است. این بدترین بحران سیاسی شیلی در سه دهه اخیر است.

براساس گزارش‌ رسانه‌ها، اعتراض‌های ضد دولتی در این کشور ۲۶ کشته و بیش از ۱۳ هزار زخمی برجا گذاشته است. این تظاهرات در سیستم حمل‌ونقل عمومی سانتیاگو (پایتخت شیلی) اختلال ایجاد کرده و بخش خصوصی این کشور متحمل میلیاردها دلار ضرر شده است.

قانونگذاران شیلی به تازگی توافق کرده‌اند تا آوریل(فروردین-اردیبهشت آینده)، همه‌پرسی در مورد بازنویسی قانون اساسی این کشور برگزار شود. ۶۷ درصد از مردم شیلی معتقدند برگزاری این همه‌پرسی گامی مثبت در راستای تغییرات است.