سازمان ملل عضویت روسیه از شورای حقوق بشر را تعلیق کرد | DW | 07.04.2022

18/01/1401 10:42:00 ب.ظ

مجمع عمومی سازمان ملل با حذف روسیه از شورای حقوق بشر یک سیگنال واضح علیه جنگ در اوکراین ارسال کرد. کشورهای گروه ۷ تحریم‌های تازه‌ای علیه اوکراین تصویب کردند و ناتو و آمریکا ارسال سلاح به اوکراین را افزایش می‌دهند.

مجمع عمومی سازمان ملل با حذف روسیه از شورای حقوق بشر یک سیگنال واضح علیه جنگ در اوکراین ارسال کرد. کشورهای گروه ۷ تحریم‌های تازه‌ای علیه اوکراین تصویب کردند و آمریکا ارسال سلاح به اوکراین را افزایش می‌دهد. قطعنامه‌ای را که در این رابطه از جانب چند کشور، از جمله ایالات متحده و بریتانیا تهیه شده بود، ۹۳ کشور پذیرفتند، ۲۴ کشور، از جمله ایران و چین با آن مخالفت کردند و ۵۸ کشور به آن رای ممتنع دادند.

به این ترتیب روسیه تا پایان این دوره عضویت شورا را حفظ می‌کند اما هیچ گونه حقی برای دخالت در امور شورا ندارد و حتی نمی‌تواند به عنوان ناظر در نشست‌های آن شرکت کند.

تحریم های جدید گروه هفت روز پنجشنبه همچنین کشورهای عضو گروه هفت تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کردند. آلمان، ایالات متحده، ایتالیا، بریتانیا، ژاپن، فرانسه و کانادا موافقت کرده‌اند که"سرمایه گذاری‌های جدید در بخش‌های کلیدی اقتصاد روسیه، از جمله بخش انرژی را ممنوع کنند."

بر اساس بیانیه مشترک این هفت کشور، ممنوعیت صادرات برخی کالاها به روسیه و همچنین محدودیت‌ها برای خرید کالاهای روسی گسترش می‌یابد. محدودیت برای بانک‌ها و شرکت‌های دولتی روسیه نیز بیشتر خواهد شد. در این بیانیه همچنین تاکید شده است که با تحریم‌های جدید بخش دفاعی روسیه هدف قرار خواهد گرفت تا"توانایی ارتش روسیه برای جنگ از بین برود". گروه هفت افزون بر این متعهد شده است که"کمپین علیه الیگارشی و خانواده‌ کسانی که از ولادیمیر پوتین حمایت می‌کنند” را گسترش دهند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

عجله نکن دویچه وله... خبر رو اصلاح کن... بالاخره تحریم گروه۷ واسه اوکراین یا روسیه شیفتگی هم حدی داره ... فقط همین بیچاره اوکراین تحریم تازه علیه اوکراین؟ یه مشت بی سواد توئیت میزنن 😂😂 تحریم علیه اوکراین 😅 علیه اکراین ؟؟؟؟ عدم وجود ناظر کیفی در یک شبکه مثلا معتبر !

دیوان عالی پاکستان علیه عمران خان رأی داد و پارلمان منحل شده را احیا کردبر اساس دستور دیوان عالی پاکستان، پارلمان باید روز شنبه در مورد طرح عدم اعتماد به عمران خان رای‌گیری کند و در صورت برکناری او، نخست‌وزیر جدید در اسرع وقت انتخاب شود.

آنتونی بلینکن در مقر ناتو: ائتلاف فزاینده‌ای علیه تجاوزگری روسیه شکل گرفته استآنتونی بلینکن در مقر ناتو: ائتلاف فزاینده‌ای علیه تجاوزگری روسیه شکل گرفته است همچنین، وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان ، گروه-٧ با انتشار بیانیه‌ای مشترک قساوت‌های روسیه در اوکراین را «با شدیدترین لحن» محکوم کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید: اوکراین تا اَبَد نمی تواند سَنگر دَفاعی اروپا غربی وآمریکا باشد علیه روسیه باید ب صورت گُسترده از اوکراین در زمینه اقتصادی سیاسی و بخصوص نَظامی حَمایت قاطع شَود اگر اوکراین سقوط کُند مُقصر دولت های غربی و بایدن میباشند ک فاقد اقتدار در میدان جَنگ علیه رژیم دیکتاتوری پوتین میباشند

زلنسکی: تحریم‌ها علیه روسیه موثرند اما کافی نیستند | DW | 07.04.2022رئیس جمهوری اوکراین از تحریم‌های جدید غرب علیه روسیه استقبال کرد اما آنها را ناکافی دانست. او می‌گوید این تحریم‌ها به نظر چشم‌گیر و کارآمد می‌رسند اما با فجایعی که جهانیان در بوچا شاهد آن هستند تناسبی ندارند. این مرد فرزند شیطانه و دنیا رو به سمت نبرد سوم جهانی میبره اینم ب چی دلش خوشه🤣

تحریم دختران پوتین و تشدید تحریم‌های بانکی علیه روسیه توسط آمریکا | DW | 06.04.2022آمریکا ضمن تشدید تحریم‌های بانکی علیه روسیه اعلام کرد که دو دختر ولادیمیر پوتین را تحریم کرده است. همزمان، کشورهای اروپایی نیز نخستین مورد از تحریم صادرات انرژی روسیه را در دستور کار قرار داده‌اند.

عملیات وسیع پلیس آلمان علیه راست‌گرایان افراطی؛ دستگیری ۴ تن | DW | 06.04.2022پلیس آلمان عملیات گسترده‌ای در ۱۱ ایالت این کشور علیه راست‌گرایان افراطی آغاز کرده است. اعضای یک گروه ورزشی رزمی از آیزناخ از مظنونین این عملیات هستند.

زلنسکی: تحریم‌ها علیه روسیه باید متناسب با جنایات جنگی در بوچا باشدزلنسکی: تحریم‌ها علیه روسیه باید متناسب با جنایات جنگی در بوچا باشد ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدئویی در تلگرام گفت که تحریم‌ها علیه روسیه باید متناسب با جنایات جنگی در شهر بوچا باشد.