سازمان جهانی بهداشت خواهان توقف واکسیناسیون سوم شد | DW | 05.08.2021

05/08/2021 10:09:00 ق.ظ

مدیر WHO می‌گوید کشورهای مرفه باید از نوبت سوم واکسن کرونا چشم‌پوشی کنند و به فکر کشورهای فقیری باشند که بسیاری از مردم حتی دوز اول را هم دریافت نکرده‌اند. آدهانوم پیشنهاد داده که واکسن تقویتی دستکم دو ماه تعلیق شود.

سازمان_بهداشت_جهانی, واکسن_کرونا

مدیر سازمان_بهداشت_جهانی می‌گوید کشورهای مرفه باید از نوبت سوم واکسن_کرونا چشم‌پوشی کنند و به فکر کشورهای فقیری باشند که بسیاری از مردم حتی دوز اول را هم دریافت نکرده‌اند. آدهانوم پیشنهاد داده که واکسن تقویتی دست‌کم دو ماه تعلیق شود.

مدیر WHO می‌گوید کشورهای مرفه باید از نوبت سوم واکسن کرونا چشم‌پوشی کنند و به فکر کشورهای فقیری باشند که بسیاری از مردم حتی دوز اول را هم دریافت نکرده‌اند. آدهانوم پیشنهاد داده که واکسن تقویتی دستکم دو ماه تعلیق شود.

آدهانوم گوشزد کرده که در آفریقا، کسانی که سابقه بیماری‌ دارند، سن ‌شان بالاست یا در مراکز درمانی و پرخطر کار می‌کنند، حتی دوز اول واکسن را دریافت نکرده‌اند. او در نشستی مطبوعاتی گفت، نگرانی دولت‌ها از شیوع سویه دلتا و مسئولیت آنها در قبال جان شهروندان را درک می‌کند: «اما این غیرقابل قبول است که قبلا هم بیشترین ذخایر واکسن را مصرف کرده‌اند، دوباره به عنوان دوز سوم از واکسن‌‌های موجود استفاده کنند.»

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا CDC نیز تا کنون لزوم دوز سوم واکسن کرونا را تایید نکرده است.گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهگالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتادهگالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده

ادامه مطلب:
DW فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

نرسیدن واکسن به خاطر سو مدیریت هست نه منابع. اگر الان منابع را هم حفظ کنید باز هم سو مدیریت اجازه نمیدهم کشورهای فقیر واکسینه بشوند. این حرف وقتی درست بود که مشکل سو مدیریت وجود نداشت. چرا باید متوقف کنند.خوب با شیوع دلتا،اونا ب فکر حمایت از مردم و کشورشونن. این بدیهی است. ما خودمون میخواییم اینجور زندگی کنیم. من با ماله کش اعظم موافقم که گفت،مردم کشورم خودشون انتخاب کردن،اینجوری زندگی کنند.

حسین امیرعبداللهیان؛ فردی که از سوی ظریف عزل شد، جانشین او می‌شود؟

ترکیه در پی انفجار بندر بیروت از اولین کشورهایی بود که به کمک لبنان شتافتترکیه در پی انفجار بندر بیروت از اولین کشورهایی بود که به کمک لبنان شتافت ترکیه از اولین کشورهایی بود که پس از انفجار بندر بیروت به لحاظ مادی و معنوی در کنار مردم و دولت لبنان قرار گرفت.

محمد بنا؛ مردی که هرگز از المپیک دست خالی برنگشت

مراسم تنفیذ؛ خامنه‌ای از دشمنان گفت، رئیسی از بیگانگان | DW | 03.08.2021علی خامنه‌ای ابراهیم رئیسی را 'عالم فرزانه' خواند و ایران را هدف 'سوءنیت قدرت‌های بزرگ' دانست. رئیسی نیز ابراز تاسف کرد که به دلیل شرایط کرونا امکان دستبوسی خامنه‌ای را ندارد. او گفت دولت آینده اقتصاد را شرطی نمی‌کند. گربه نره و روباه مکار! فقط موضوع اینه که ۸۰میلیون پینو کیو داریم. اینها باید از همدیگر تعریف کنند. چه کسی از اینها خوشش میاد که تعریف کند ؟؟ همه توهم زرنگ بودن و مدیر بودن و و و غافل از اینکه همه متخصص ریدن هستند و در این چهل سال خوب کار کردند و مردم هم دیدند . «فرزانه» چو «فرزانه» ببیند خوشش آید!

اردوغان از تمام کشورها بابت حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها تشکر کردرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از تمام کشورها و سازمان‌ها بابت همبستگی و حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌های کشور تشکر کرد.

احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اندمدیر سلامت دانشگاه تربیت مدرس به ایلنا خبر داد: احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اند

سازمان جهانی بهداشت با اشاره به محرومیت میلیون‌ها نفر از جمعیت دنیا از واکسیناسیون کرونا، یادآوری کرده که ایمن‌سازی همگانی اولویت اصلی است.ای از دوران وزارتش که قرار نبود منتشر شود و افشای آن به از دست رفتن آینده سیاسی وی سرعت داد، توضیح داده است که شماره تلفن امیرعبداللهیان را به «جان کری»، وزیر وقت امور خارجه امریکا داده بود تا تماس این دو را به صورت مستقیم با هم برقرار کند.ترکیه از اولین کشورهایی بود که پس از انفجار بندر بیروت به لحاظ مادی و معنوی در کنار مردم و دولت لبنان قرار گرفت.«دوران سربازی به ما می‌گفتند اگر می‌خواهی راحت فرار کنی، سعی کن دژبان تو را نشناسد.

خطاب او به کشورهایی است که نوبت سوم واکسن موسوم به"دوز تقویتی" را شروع کرده‌اند. تدروس آدهانوم می‌گوید این روند باید تا زمانی که دستکم ۱۰درصد مردم جهان واکسینه نشده باشند، کنار گذاشته شود. ایران از «انصارالله» یا گروه «حوثی» یمن در برابر دولت قانونی این کشور حمایت می‌کرد. او مهلتی دو ماهه  برای تعلیق این روند تعیین کرده؛ تا پایان سپتامبر.2021 آنکارا/خبرگزاری آناتولی عصر روز 4 آگوست 2020 در بندر شهر بیروت، پایتخت لبنان انفجار مهیبی رخ داد و شدت آن به حدی بود که باعث وارد شدن خسارات گسترده به ساختمان‌های اطراف محل حادثه شد. این فراخوان، قاطعانه‌ترین دعوت سازمان جهانی بهداشت از جامعه بین‌المللی در طول پاندمی برای تعدیل نابرابری‌هاست.. درخواست‌های این سازمان در عین حال برای اعضا الزام‌آور نیست. تا پیش از حضور محمد بنا به عنوان سرمربی تیم ملی فرنگی ایران، سهم ایران از مدال‌های این رشته در المپیک فقط یک نقره و یک برنز بود.

آدهانوم گفته است: «کشورهای ثروتمند برای کلیه شهروندان خود واکسن تامین کرده‌اند در حالی که نرخ میانگین تزریق واکسن در کشورهای فقیر ۵/ ۱ درصد است. رییس جمهوری اندونزی ۱۰، ۱۵ کشور اسلامی را دعوت کرده بود؛ از جمله عربستان سعودی. در پی انفجار در بندر بیروت، دولت لبنان به مدت دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد. ما به یک چرخش اساسی در توزیع واکسن نیاز داریم. واکسن باید به جای کشورهای پردرآمد، به کشورهای کم برخوردار برود. گفت توانستیم با سعودی‌ها برای آتش‌بس توافق کنیم.» آدهانوم گوشزد کرده که در آفریقا، کسانی که سابقه بیماری‌ دارند، سن ‌شان بالاست یا در مراکز درمانی و پرخطر کار می‌کنند، حتی دوز اول واکسن را دریافت نکرده‌اند. این انفجار زمانی رخ داد که مردم لبنان با بحران اقتصادی و مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کردند. او در نشستی مطبوعاتی گفت، نگرانی دولت‌ها از شیوع سویه دلتا و مسئولیت آنها در قبال جان شهروندان را درک می‌کند: «اما این غیرقابل قبول است که قبلا هم بیشترین ذخایر واکسن را مصرف کرده‌اند، دوباره به عنوان دوز سوم از واکسن‌‌های موجود استفاده کنند.» ظریف در آن مصاحبه، حسین امیرعبداللهیان را فردی معرفی می کند که به دوربین علاقه دارد و زیاد مصاحبه می‌کند؛ بیانی که به نظر چندان هم‌دلانه نمی‌رسد. اما المپیک لندن که به پایان رسید، اتحادیه جهانی کشتی به محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران لقب «آقای خاص» داد.

» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید خانم کاترین اوبراین، مدیر بخش واکسن WHO پیش‌‌تر گفته است که اصلا مشخص نیست که آیا دوز تقویتی اساسا ضرورتی دارد یا خیر. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا CDC نیز تا کنون لزوم دوز سوم واکسن کرونا را تایید نکرده است. امیرعبداللهیان در گفت‌وگویی با تلویزیون جمهوری اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا به درخواست کری از سمت خود برداشته شدید، این موضوع را نه تنها نکرد بلکه به کنایه گفت: «این را از آقای ظریف بپرسید. علاوه بر اردوغان، بسیاری از مقامات ارشد ترکیه نیز با لبنان اعلام همبستگی کردند. شرکت داروسازی بیون‌تک – فایزر اعلام کرده که دوز سوم واکسن می‌تواند ایمن‌سازی را تشدید کند. این دوز که به واکسن تقویتی موسوم شده، برای تزریق در فاصله شش ماه پس از دومین دوز توصیه می‌شود. اما همان شخص، یعنی ابراهیم رئیسی چهار سال بعد صاحب کرسی ریاست جمهوری شد و روحانی دفتری را که هشت سال در اختیارش بود، به اکراه به او واگذار کرد. مطالعات اولیه حاکی از آن بود که ویروس جهش‌یافته دلتا در برابر واکسن‌ها مقاومت می‌کند. یک روز پس از انفجار، هیئتی متشکل از 37 کارشناس وزارت بهداشت و هلال احمر ترکیه به سرپرستی مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» عازم بیروت شدند. برخی واژه‌ها که مرتبط با همان نقطه از نقشه جغرافیای زادگاهش است، او را به دوران کودکی و نوجوانی پرت می‌کند؛ «دروازه دولاب»، «شهباز»، «شکوفه» و «قهوه‌خانه نصرت».

اینک اما اعلام می‌شود که واکسیناسیون کامل، سپری محافظتی علیه این گونه‌ جهشی است. این مذاکرات در بغداد و در سطح سفرای جمهوری اسلامی و امریکا انجام می‌شدند و نخستین مذاکرات علنی بودند که در زمان حکم‌رانی خامنه‌ای با امریکا انجام شدند. اسرائیل اولین کشور دنیاست که تزریق دوز سوم را به طور عمومی آغاز کرده است. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده صعود به مناطق کوهستانی ترکیه برای واکسینه‌کردن ساکنان مناطق کوهستانی جنوب شرقی ترکیه، کادر درمانی باید پرانرژی و از نظر فیزیکی ورزیده باشد.. فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در تاریخ 8 اوت 2020 به بیروت سفر و بر همبستگی و حمایت ترکیه از مردم و دولت لبنان تاکید کردند. دکتر زینب ارلاپ به دویچه وله می‌گوید: «در این مناطق انسان‌ها در فضاهای تنگ کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، به همین دلیل ابتلای یک شخص می‌تواند به‌سرعت به دیگران منتقل شود. علاوه بر این، آنها تمایلی به رفتن به بیمارستان ندارند، به همین خاطر ما باید نزد آنها برویم. از این که لحظاتی شرارت داشته، لحظه‌ای بعد گوشه‌گیر و افسرده می‌شد.

» گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده در یخ و برف برخی از سالمندان نمی‌توانند به‌تنهایی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند. علاوه بر معاون رئیس جمهور و وزیر خارجه ترکیه، پرفسور سرکان توپال‌اوغلو، رئیس شورای سیاست‌‌گذاری سلامت و غذای ریاست جمهوری ترکیه نیز در روزهای 12-14 اوت 2020 به لبنان سفر کرد. در دره مایرا واقع در غرب رشته کوه آلپ در ایتالیا، کادر بهداشتی برای تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال به خانه آنها مراجعه می‌کند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده سفر به مناطق حاشیه رود یوکان‌ با هواپیما این خانم پرستار با یک جعبه حاوی واکسن کرونا با هواپیما به ایگل پرواز می‌کند. در این منطقه در حاشیه رود یوکان در آلاسکا کمتر از ۱۰۰ نفر زندگی می‌کنند. ترکیه همچنین تجهیزات پزشکی جدید با بالاترین استانداردها را نیز در این بیمارستان نصب کرد. در برنامه واکسیناسیون دولت بایدن به ساکنان بومی ایالات متحده در مناطق دورافتاده توجه ویژه‌ای می‌شود. محمد بنا در همان مصاحبه از حس و حال آن روزهای خود گفته بود: «دهه‌ها و سال‌ها گذشته و همه انقلابیون از انقلاب حرف زدند.

در برخی مناطق محل سکونت آنان بیمارستان در مرکز بخش واقع شده و بعضی‌ها باید راه دوری را برای رسیدن به آن طی کنند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده قانع‌کردن مردم آنزلمو تونوبالا پیش از آن که به خانم مسن واکسن تزریق کند دستهایش را می‌شوید. همچنین ترکیه جهت ابراز همبستگی با مردم لبنان علاوه بر تیکا و آفاد به واسطه سازمان‌های مردم‌نهاد در مجموع به ارزش 600 هزار دلار کمک انسانی ارسال کرد. این مرد ۴۹ ساله هر روز در مناطق کوهستانی جنوب غربی کلمبیا پرسه می‌زند تا ساکنان این مناطق را به زبان محلی قانع کند که واکسن بزنند. آنزلمو متعلق به قوم میساک (Misak) است. آنها به طب سنتی و رهبران دینی خود بیشتر معتقدند تا به تاثیر واکسن. هلال احمر ترکیه همچنین به صلیب سرخ لبنان 100 هزار دلار اهدا کرد. سفرش بدون بازگشت بود؛ مهاجرت و پناهندگی.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده ساعت‌ها پیاده‌روی این زنان و مردان برای دست‌یابی به واکسن کرونا در شهرک نووا کولونیا (Nueva Colonia) واقع در منطقه مرکزی مکزیک، حدود چهار ساعت پیاده در راه بودند. آنها قوم خود را ویکساریکا (Wixarika) می‌نامند، اما در سطح بین‌المللی به عنوان قوم هویچولن (Huicholen) شناخته می‌شوند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده «زنده باد سیستم بهداشتی برزیل!» اُلگا پیمنتل قایق خود را در کنار قایق تیم واکسیناسیون پارک کرده است. بخش نوسا سنهورا میورامنتو (Nossa Senhora Livramento) تنها از طریق آبراه قابل دسترسی است. اُلگای ۷۲ ساله خوشحال است از این که ترزیق واکسن درد نداشته. همان دوست و دشمن‌های قدیمی، آن چاه لعنتی را پتک کردند، کوبیدند توی سرم.

او فریاد می‌زند: «زنده باد سیستم بهداشتی برزیل!» گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده واکسیناسیون در نور شمع ژائیر بولسونارو، رییس‌جمهور برزیل، مدت زیادی علیه واکسن کرونا تبلیع می‌کرد. اما اکنون کمپین واکسیناسیون به‌راه افتاده است. ساکنان بومی‌و نوادگان برده‌های آفریقایی در برنامه واکسیناسیون این کشور ارجحیت دارند. خانم رایموندا نوناتا هم یکی از آنهاست. منطقه مسکونی او از برق محروم است به همین دلیل رایموندای ۷۰ساله در نور شمع واکسن دریافت می‌کند. وقتی در زندان بود، به او خبر رسید که همسرش او را ترک کرده است.

گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده با تاکسی آبی در راه واکسیناسیون زنی که در پیش‌زمینه حضور دارد، واکسینه شده و اکنون در حال ترک جزیره بواما (Bwama) است. بواما بزرگ‌ترین جزیره در دریای بونیونی (Bunyonyi) در اوگاندا است. دولت این کشور آفریقای مرکزی هم تلاش می‌کند، ساکنان مناطق محروم را واکسینه کند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده خوشحال از پذیرش کادر بهداشت در ژاپن هم پزشکان برای واکسیناسیون به خانه نیازمندان می‌روند. ژاپن علاوه بر کلان‌شهرهای شلوغ، روستاهای دورافتاده و ناشناخته زیادی دارد که شمار ساکنان آنها از چندصدنفر تجاوز نمی‌کند. برای اولین بار با سه طلای المپیک از لندن به تهران برگشت.

برخی از ساکنان این روستاها به دلایل گوناگون امکان رفتن به شهرهای بزرگ را ندارند و خوشحالند که کادر بهداشت برای واکسیناسیون به خانه آنها می‌رود. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده حمایت نیروهای امنیتی اندونزی هم اوایل ژانویه سال جاری واکسیناسیون را آغاز کرد. این کشور جزایر زیادی دارد که شمار زیادی از آنها برای ما ناشناخته‌اند. در این کشور واکسن کرونا به قدری ارزشمند است که تیم واکسیناسیون را نیروهای امنیتی همراهی می‌کنند. گالری تصویری: تلاش برای واکسیناسیون ساکنان مناطق محروم و دورافتاده بحران‌زده‌ترین کشور جهان در هند هم که بیش از دیگر کشورهای جهان درگیر پاندمی کووید۱۹ است تیم‌های واکسیناسیون به مناطق دورافتاده می‌روند. بازگشت او، این بار با شکست همراه شد.

این زنان مایلند برای دریافت واکسن ثبت‌نام کنند. از قرار معلوم آنها به پروتکل‌های بهداشتی اهمیت نمی‌دهند، نه ماسک زده‌اند و نه فاصله فیزیکی را رعایت می‌کنند. به امید این که هر چه زودتر واکسیناسیون باعت پیروزی بر ویروس سارس‌کوو۲ شود تا این گونه بی‌توجهی‌ها باعث نگرانی از گسترش ویروس نشوند. در همین زمینه: .