سازمان ملل خواستار آتش‌بس فوری در ماریوپول شد

05/02/1401 01:10:00 ق.ظ

سازمان ملل خواستار آتش‌بس فوری در ماریوپول شد العربيه_فارسى

پس از محاصره و تصرف اغلب مناطق شهر ساحلی ماریوپول به دست نیروهای روسیه و ناکامی در افتتاح کریدورهای بشردوستانه، سازمان ملل متحد نسبت به سرنوشت هزاران سکنه امین عوض، هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در اوکراین، یک‌شنبه 24 آوریل طی بیانیه‌ای خواستار «توقف فوری» درگیری‌ها در ماریوپول به منظور تسهیل خروج شهروندان از این شهر ساحلی شد.

Advertisement او ادامه درگیرها در ماریوپول را خطری جدی برای جان غیرنظامیان از جمله زنان، کودکان و بزرگسالان عنوان کرد. وی همچنین با درخواست رفع محاصره از این شهر، تاخیر در این اقدام را فاجعه بار دانست.

در همین رابطه ارنا وریشچوک، معاون نخست‌وزیر اوکراین تصریح کرد، تاکنون هیچ کریدور بشردوستانه‌ای برای خروج غیرنظامیان از ماریوپول باز نشده است. او با انتقاد از نیروهای روسیه به‌دلیل عدم پایبندی به آتش‌بس اظهار داشت، کی‌یف دوشنبه آینده دوباره برای گشودن گذرگاهی امن جهت خروج شهروندان تلاش خواهد کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد هم که قرار است هفته آینده پیش از سفر به کی‌یف دیداری از مسکو داشته باشد، خواستار آتش‌بس و گشودن کریدورهای بشردوستانه در ماریوپول شد. کارخانه آزوفستال در ماریوپول پیشتر میخائیلو پودولیاک، مشاور مدیر دفتر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین بر لزوم گشودن کریدورهای بشردوستانه و برقراری آتش‌بس در ماریوپول تاکید کرده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سفیر آمریکا در سازمان ملل: آماده بازگشت دوجانبه به برجام هستیم، ایران آماده نیستسفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد گفت که واشینگتن آماده بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است، اما تهران این آمادگی را ندارد. نمایش روحوضی «سلب مسولیت» با هدف تجهیز حکومت تروریست‌ شیعی به سلاح هسته‌ای، با شرکت لوتی یانکی و عنتر شیعی!

دبیرکل سازمان ملل فردا به ترکیه می‌آیددبیرکل سازمان ملل پیش از سفر به روسیه و اوکراین برای دیدار با رئیس‌جمهور ترکیه به آنکارا سفر می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

جنگ اوکراین؛ دبیرکل سازمان ملل به مسکو و کی‌یف سفر می‌کندحمله نظامی روسیه به اوکراین در حالی وارد پنجاه و نهمین روز خود شده است که چشم‌اندازی از پایان درگیری‌ها به چشم نمی‌خورد و مقامات غربی نسبت به طولانی شدن جنگ هشدار داده‌اند.

چرا جمهوری اسلامی مشتاقانه به گزارشگر ویژه سازمان ملل اجازه ورود داد؟جمهوری اسلامی که سال‌ها است به گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق_بشر ایران اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد، چرا حالا از سفر «آلنا دوهان»، گزارشگر ویژه سازمان ملل استقبال کرده است؟ اطلاع_رسانی چون به پول براى حوثى ها و لبنان و سوريه..ودزدى نياز دارند!!!

دبیرکل سازمان ملل با پوتین و زلنسکی دیدار می‌کندسازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل این نهاد، هفته آینده با روسای جمهور روسیه و اوکراین در مسکو و کی‌یف دیدار می‌کند. اوه! دبیر کل سازمان ملل از خواب بیدار شد!

کمک‌های بشردوستانه سازمان‌ خیریه ترکیه در سودان به مناسبت ماه رمضانسازمان‌ همیاری‌های بشری ترکیه برای حدود 2 هزار و 700 نفر در سودان مراسم افطار برگزار کرد. - خبرگزاری آناتولی